کد خبر : 1831388 | 09 تیر 1401 ساعت 11:44 | 7.7K بازدید | 2 دیدگاه

زمان برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال مشخص شد

فدراسیون فوتبال با انتشار اطلاعیه‌ای از زمان برگزاری مجمع عمومی فدراسیون فوتبال برای انتخاب ریاست و اعضای هیئت‌رئیسه خبر داد.

به گزارش " ورزش سه"، بر این اساس مجمع عمومی فدراسیون فوتبال برای انتخاب رئیس و هم چنین اعضای هیئت‌رئیسه 8 شهریور برگزار می شود. نامزدهای ریاست و هم چنین اعضای هیئت‌رئیسه می‌توانند از 14 تیر تا 20 تیر با مراجعه به سامانه آنلاین فدراسیون فوتبال برای شرکت در انتخاب ثبت نام کنند.

توضیحاتی که سایت فدراسیون فوتبال برای انتخابات شهریور ماه ارایه داده است از این قرار است:

1- انتخابات به شرح فوق برای چهار نفر از اعضای هیئت‌رئیسه فدراسیون و به شرح ذيل انجام خواهد شد:
الف) رئیس فدراسیون.
ب) 2 نایب رئیس، شامل نایب رئیس اول و نایب رئیس دوم (که ئییس کمیته مسابقات نیز هست).
ج) یک نفر عضو از بین مدیران عامل باشگاه‌های لیگ برتر و یا لیگ دسته اول.

2-  رئیس فدراسیون، نواب رئیس پیشنهادی و عضو هیئت‌رئیسه بر اساس پستی که برای آن نامزد شده‌اند توسط مجمع عمومی انتخاب می‌شوند. هریک از نامزدهای پست ریاست باید از 5 نفر از اعضای مجمع عمومی، تاییدیه اخذ نمایند. هریک از نامزدهای پست ریاست باید 2 نفر را به‌عنوان نامزدهای پست نایب رئیس اول و دوم در فرم درخواست نامزدی خود معرفی نمایند. نواب رئیس پیشنهادی و نامزد هیئت‌رئیسه باید از 2  نفر از اعضای مجمع عمومی تاییدیه اخذ نمایند.

3-  تاریخ اتمام دوره مسئولیت رئیس فدراسیون، نائب رئیس اول و نائب رئیس دوم و نماینده باشگاه‌ها در هیئت‌رئیسه‌ای که در مجمع 08/06/1401 انتخاب می‌شوند به‌همراه سایر اعضای هیئت‌رئیسه‌ای که در مجمع عمومی انتخاباتی به تاريخ 10/12/1399 انتخاب شده‌اند، 09/12/1403 است و زمان آغاز فعاليت اعضای جدید هیئت‌رئیسه بعد از خاتمه مجمع عمومی که ایشان را انتخاب نموده است (08/060/1401) آغاز و در تاريخ 09/12/1403 به اتمام می‌رسد. هیچ شخصی نمی‌تواند بیش از 3 دوره متوالی یا متناوب، در هیئت‌رئیسه فدراسیون باشد (چه به‌عنوان رئیس، نایب رئیس یا سایر اعضای هیئت‌رئیسه).

4- رئیس، نایب رئیس اول و نایب رئیس دوم و نماینده باشگاه‌ها در هیئت‌رئیسه باید علاوه‌بر شرایط مندرج در بند 9 ماده 20 اساسنامه (اعضای ارکان فدراسیون باید منطبق با فرآیند مشروح در این اساسنامه و بدون هیچ‌گونه نفوذ خارجی، انتخاب یا منصوب شوند. اعضای ارکان فدراسیون نباید هیچ‌گونه سابقه محکومیت کیفری که مغایر با مسئولیت آنها باشد، داشته باشند)، در زمان ثبت نام دارای تابعیت ایرانی و ساکن جمهوری اسلامی ایران باشند. رئیس، نایب رئیس اول و نایب رئیس دوم و نماینده باشگاه‌ها در هیئت‌رئیسه فدراسیون باید علاوه‌بر سابقه فعالیت در فوتبال، حداقل 4 سال سابقه مدیریت ورزشی به شرح مندرج در ضمیمه یک اساسنامه را داشته باشند.

5-  براساس مقررات انتخاباتی، اعضای کمیته‌های انتخاباتی (بدوی - استیناف) می‌بایست بر فرآیند انتخابات مدیریت و نظارت نمایند و سایر اعضای ارکان فدراسیون نیز باید تکالیف قانونی خود را تا تکمیل فرآیند انتخابات (08/06/1401) انجام دهند.

6- هیچ یک از اعضای هیئت‌رئیسه نمی‌توانند به‌صورت همزمان رئیس، معاون یا عضو یکی از ارکان مستقل فدراسیون، نماینده یکی از اعضای فدراسیون در مجمع فدراسیون، دبیرکل فدراسیون، داور فعال فوتبال، فوتسال یا فوتبال ساحلی، واسطه نقل و انتقالات، کارگزار مسابقات‌، رئیس، معاون یا عضو کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون باشند‌.

دیدگاهها