کد خبر : 1831423 | 09 تیر 1401 ساعت 15:32 | 2.1K بازدید | 2 دیدگاه

ثبت نخستین برد دختران جوان هندبال برابر مکزیک

تیم ملی هندبال زیر 20 سال زنان ایران با غلبه بر مکزیک به نخستین برد در رقابت‌های قهرمانی جهان رسید.

به گزارش ورزش سه، ملی‌پوشان جوان هندبال کشورمان که پس از تساوی در گام نخست برابر گینه، در 4 دیدار بعدی خود مقابل رقبا متحمل شکست شده بودند، در ششمین مسابقه و برای کسب یکی از رتبه‌های 29 تا 32 به مصاف قهرمان آمریکای مرکزی یعنی مکزیک رفتند.
مکزیکی‌ها نیمه نخست را بهتر آغاز کردند و در 6 دقیقه ابتدایی مسابقه، 3 بر 1 پیش افتادند تا کادر فنی ایران مجبور به گرفتن وقت استراحت شود؛ وقت استراحتی که مانع از افزایش این اختلاف 2 امتیازی شد که تا اواسط نیمه اول همچنان پابرجا بود. در حالی‌که بازی با نتیجه 7 بر 5 به سود مکزیک دنبال می‌شد، ران 4 امتیازی دختران ایران باعث شد تا با اختلاف 2 گل از حریف پیشی بگیرند و پس از به ثمر رسیدن گل هشتم مکزیک نیز در شرایطی 5 گل پیاپی دیگر را به ثمر رساندند که بغل راست ایران یعنی هانیه کریمی بالاخره شروع به کار کرد و 3 گل از این 5 گل را به ثمر رساند تا حساب کار 14 بر 8 به سود ایران شود. در نهایت، نیمه اول این دیدار با برتری 18 بر 11 دختران ایرانی به پایان رسید.
نیمه دوم بازی نیز مانند نیمه نخست با گلزنی مکزیکی‌ها شروع شد اما برخلاف آن نیمه، چندان طول نکشید و دختران ایرانی از همان ابتدا در تمام نقاط زمین بهتر ظاهر شده و توانستند در کمتر از 12 دقیقه، اختلاف را به 12 گل افزایش دهند. این روند تا پایان مسابقه نیز حفظ شد تا در روزی که خط دفاعی ایران عملکرد فوق العاده‌ای داشت و هر کدام از دو دروازه‌بان ایران یعنی الناز یارمحمد توسکی و مرضیه قاراخانی موفق به مهار 8 ضربه حریف شدند، با نتیجه با 46 بر 26 از سد قهرمان آمریکای مرکزی عبور کرده و نخستین پیروزی تاریخ زنان ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان را به ثبت برسانند.
کاپیتان ایران، هانیه کریمی، که سابقه حضور در رقابت‌های 2021 قهرمانی بزرگسالان جهان را نیز دارد، در تمام طول 60 دقیقه این مسابقه درون زمین حضور داشت و با ارائه عملکردی کم نقص و به ثمر رساندن 14 گل و دادن 3 پاس گل، به‌عنوان بهترین بازیکن زمین معرفی شد.
ملی‌پوشان کشورمان فردا شب و در آخرین دیدار خود در این رقابت‌ها، برای کسب رتبه بیست و نهم به مصاف برنده دیدار دو تیم ایتالیا و آمریکا خواهند رفت.

دیدگاهها