کد خبر : 1831444 | 09 تیر 1401 ساعت 18:20 | 15.5K بازدید | 5 دیدگاه

بهترین مدافعان VNL و غیبت نگران کننده ایرانی‌ها

تیم ملی والیبال ایران در دو هفته ابتدایی لیگ ملت‌ها از نظر دفاع روی تور انتظارات را برآورده نکرده است.

به گزارش "ورزش سه"، هفته دوم VNL2022 با همه فراز و نشیب‌های خود به پایان رسید و تا اینجا فرانسه با کسب هفت برد رتبه اول را به خود اختصاص داده است. همچنین تیم ملی والیبال ایران با کسب چهار برد در رده هشتم جدول مسابقات قرار گرفته و همچنان برای صعود شانس دارد؛ هر چند که چهار بازی دشوار در هفته سوم و پایانی در انتظار شاگردان بهروز عطایی است.

یکی از مهم‌ترین انتقاداتی که در دو هفته ابتدایی لیگ ملت‌ها به تیم ملی والیبال ایران وارد می‌شد بحث دفاع روی تور به حساب می‌آمد. البته تغییرات زیاد در بخش بازیکنان سرعتی که در ترکیب ایران به‌وجود آمد؛ می‌تواند تاثیر زیادی در این مسئله داشته باشد اما باز هم نباید از عملکرد ضعیف تیم بهروز عطایی در این بخش به سادگی عبور کرد.

تیم ملی والیبال ایران در حالی پا به هفته سوم رقابت‌های لیگ ملت‌ها می‌گذارد که در آمار منتشر شده از بهترین مدافعان VNL تا پایان هفته دوم رقابت‌ها هیچ نامی از بازیکنان ایرانی دیده نمی‌شود که این یک مسئله نگران کننده محسوب می‌شود و باید هرچه سریع‌تر برای آن راهکاری پیدا کرد.

در آمار منتشر شده اسوتوسلاف گوتسف، ستاره تیم ملی بلغارستان و آگوستین لوزر، سرعتی زن آرژانتینی‌ها با انجام 20 دفاع روی تور بهترین آمار را از این حیث ثبت کرده‌اند. همچنین گیلبرتو فلاویو(برزیل) و دیوید اسمیت(آمریکا) با 19 و 17 دفاع در رده‌های بعدی قرار دارند.

دیدگاهها