کد خبر : 1836507 | 11 مرداد 1401 ساعت 17:45 | 1.1K بازدید | 0 دیدگاه

صالحی‌امیری: ورزش ایران 2 سال سخت پیش رو دارد

رئیس کمیته ملی المپیک معتقد است، دو سال آینده، دو سال سخت و سنگین برای ورزش قهرمانی ایران خواهد بود.

به گزارش ورزش سه و به نقل از تسنیم، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در مجمع عمومی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین اظهار داشت: انگیزه‌ام از حضور در مجمع امروز تقدیر و تشکر از زحمات اعضای مجمع بود، به ویژه آنهایی که از استان‌های مختلف آمده‌اند. اصولاً در هیچ مجمعی به جز مجمع پارالمپیک و فدراسیون جانبازان و معلولین شرکت نمی‌کنم.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم آنگونه که شایسته این قشر است، وظایف خود را انجام نداده‌ایم، البته باید اقرار کنیم که محمود خسروی وفا منشأ تحولات بزرگی در این حوزه بوده است. همچنین فدراسیون هم با حضور اسبقیان جهش پیدا کرد و آن عنصر اخلاق و سلامت او باعث شد تا اسبقیان در این خصوص زبانزد باشد.

رئیس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: ما و کمیته پارالمپیک در یک ساختمان با هم هستیم و نه تنها دشمنی نداریم، بلکه دوستی و رفاقت زیادی با هم داریم. ما دو همسایه نیستیم، بلکه دو سازمان هستیم که در یک خانه زندگی می‌کنیم.

صالحی امیری گفت: ما در مجموعه المپیک برنامه‌های تعریف کردیم که تا روز ششم شهریور آنها را دنبال می‌کنیم. تلاش کردیم بین دو مجموعه وفاق و همدلی باشد. همه اذهان دارند که سه دستگاه اصلی ورزش با هم همکاری و نزدیکی خوبی در طول چند سال اخیر داشته‌اند.

وی تصریح کرد: دشمنان به همان میزان که در حوزه‌های مختلف مشکلاتی را برای کشور ایجاد می‌کنند، در ورزش نیز همین تهدید را داریم، اما نمی‌توانیم ابعاد آن را باز کنیم. تلاش کردیم در این مدت تصویر فرهنگی را در ورزش تقویت کنیم.

صالحی امیری گفت: در این مدت تلاش کردیم موزه ملی ورزش با دو هزار و 600 اثر مستقر شود، تاریخ شفاهی ورزش ایران به سرانجام برسد، امکانات و بودجه افزایش یابد و ورزش قهرمانی را در ذهنیت مسئولان به عنوان اولویت قرار بدهیم، در حالی که هیچ وقت اینگونه نبوده است. همچنین تلاش کردیم روابط انسانی، اخلاقی و فرهنگی را گسترش بدهیم.

رئیس کمیته ملی المپیک در پایان گفت: برای رسیدن به سکوی قهرمانی کار سختی نداریم، ولی مسیر برای رسیدن به سکوی پهلوانی سخت است. تلاش کردیم عزت نظام را در برگزاری رویدادها به نمایش بگذاریم. فردا نیمی از اعضای کاروان بازی‌های کشورهای اسلامی اعزام می‌شوند. همچنین ستاد هانگژو را تشکیل و مقدمات کار را انجام دادیم. دو سال آینده، دو سال سخت و سنگین برای ورزش قهرمانی ایران خواهد بود.

دیدگاهها