کد خبر : 1836746 | 13 مرداد 1401 ساعت 14:23 | 4.2K بازدید | 2 دیدگاه

رونمايى از پرچمداران ورزش ايران در قونيه(عكس)

ستاد عالی بازی‌های آسیایی و المپیک پرچمداران کاروان ورزشی ایران، اعزامی به بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی ۲۰۲۲ قونیه را مشخص و معرفی کردند.

به گزارش ورزش سه، با تصمیم اعضای ستاد عالی بازی‌ها، علیرضا کریمی قهرمان آسیا و جهان از رشته کشتی آزاد و اکرم خدابنده قهرمان آسیا و دانشجویان جهان از تکواندو به‌عنوان پرچمداران کاروان و فرزانه فصیحی ملی‌پوش دو و میدانی کشورمان به‌عنوان حمل کننده تابلوی معرفی کاروان جمهوری اسلامی ایران مشخص و معرفی شدند. 
پیش از این و در ادوار گذشته رویدادهای چند رشته‌ای (باز‌ی‌ها)، هر کاروان یک پرچمدار داشت که با تصمیم کمیته بین المللی المپیک و به‌منظور رعایت بحث جنسیتی در ورزش و کاروان‌ها مقرر شد تا در تمام بازی‌ها یک پرچمدار مرد و یک پرچمدار خانم از سوی کشورها معرفی و مشترکا پرچم کشورشان را حمل کنند.
در این دوره از بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی که هفته آینده در قونیه ترکیه برگزار خواهد شد مقرر گردیده تا حمل کننده تابلوی معرفی کاروان‌ها که پیش از این توسط نمایندگانی از ستاد برگزاری انجام می‌شد نیز به نماینده و قهرمانی از هر کشور اعطا گردد که اعضای ستاد عالی ورزش کشورمان این مسئولین را به فرزانه فصیحی دونده دوی سرعت کشورمان واگذار کردند.
البته با توجه به اینکه در زمان برگزاری مراسم افتتاحیه بازی‌ها هنوز برخی رشته‌ها وارد دهکده بازی‌ها نشده‌اند اعضای ستاد عالی، این تصمیم را با در نظرگیری افتخارات ورزشکاران حاضر در دهکده بازی‌ها گرفتند.

دیدگاهها