کد خبر : 1836897 | 14 مرداد 1401 ساعت 15:35 | 8.2K بازدید | 7 دیدگاه

بازیکنان تیم ملی در حوزه‌های دیگر موضع نگیرند

کامرانی‌فر: دو دستگی در تیم ملی را تحمل نمی‌کنیم

دبيركل فدراسيون فوتبال می‌گوید تفرقه و دو دستگی در تیم ملی خط قرمز است و آن را تحمل نخواهند کرد.

به گزارش "ورزش سه"، حسن كامرانى فر در گفت و گو با سايت رسمى فدراسيون فوتبال پيرامون موضوعاتى كه در خصوص مداخله در موضوعات داخلى فدراسيون خصوصا مسئله انتخابات مطرح مى شود گفت: اولا ذكر اين نكته لازم و ضرورى است كه فدراسيون فوتبال منطبق با قواعد بين المللى و اساسنامه خودش به صورت كاملا مستقل اداره مى‌شود و در هيچ حوزه‌اى توصيه پذير نبوده و در امور فدراسيون هيچ دخالتى صورت نمى‌گيرد. يك نمونه اين موضوع شايعاتى بود كه در مورد مداخله در تغيير كادر فنى تيم ملى مطرح مى‌شد اما در نهايت ديديم تنها فدراسيون در اين خصوص به صورت مستقل تصميم گيرى كرد.

کامرانی‌فر در مورد انتخابات فدراسیون بیان کرد: در مورد انتخابات هم هرچند تمايلى به صحبت ندارم اما به اين نكته اشاره مى‌كنم كه فدراسيون بر مبناى اساسنامه خودش و به صورت مستقل اقدام مى‌كند و هيچ مداخله اى در اين مسائل وجود ندارد.

دبيركل فدراسيون در خصوص پاسخگویی به مجلس گفت: جا دارد از نقش حمايتى مجلس در تصويب و تخصيص كمک هاى دولتى خصوصا به منظور حمايت از تيم ملى و پيگيرى پاداش ملى پوشان قدردانى كنيم. زمانى كه مجلس در تخصيص كمکهاى دولتى به فدراسيون ها كمک مى‌كند ما نيز پاسخگويى در زمينه نحوه هزينه كردن اعتبارات دولتى به مجلس را وظيفه خود مى‌دانيم كه اين نه مداخله بلكه وظيفه نظارتى نمايندگان مردم است.

كامرانى فر در پايان گفت: خواسته صريح فدراسيون فوتبال از اعضاى تيم ملى رعايت اخلاق حرفه‌اى و عدم ورود به بخش هاى ديگر و موضع گيرى در خصوص مسائلى است كه در حوزه مسئوليت بازيكن قرار نمى‌گيرد. تفرقه و دو دستگى در تيم ملى خط قرمز ماست و آن را تحمل نخواهيم كرد. بازيكنان تيم ملى ممكن است نگرانى هايى داشته باشند كه بخشى از آنها به حق باشد اما اين موضوعات بايد در جاى خودش و بين اعضاى خانواده مطرح شود اما بعضى اقدامات و رفتارها قابل قبول نيست. خواسته صريح هيات رييسه فدراسيون برقرارى انضباط و آرامش كامل در تيم ملى و ايستادن در برابر هرگونه خط تفرقه، دودستگى و حاشيه سازى است. فدراسيون از تيم ملى با تمام قوا مراقبت مى‌كند و البته نسبت به شناسايى عوامل تفرقه افكن بيرونى كه از آنها شناخت كامل داريم و سعى مى‌كنند با اين اقدامات به تيم ملى نزديک شوند اقدام خواهيم كرد.

دیدگاهها