کد خبر : 1836954 | 15 مرداد 1401 ساعت 00:01 | 27.2K بازدید | 8 دیدگاه

پنج گل سریع در تور قهرمان لیگ اروپا

یک نیمه و احتمالا همان بوندسلیگای همیشگی!

بایرن مونیخ در دیدار افتتاحیه فصل جدید بوندس لیگا خیره‌کننده ظاهر شد و در همان نیمه اول 5 بار دروازه آینتراخت فرانکفورت را باز کرد.

به گزارش "ورزش سه"، فصل جدید بوندس لیگا امشب در دویچچه بانک پارک فرانکفورت آغاز شد و آینتراخت، قهرمان فصل قبل لیگ اروپا که باید چند روز دیگر در سوپرجام اروپا به مصاف رئال مادرید برود، میزبان بایرن مونیخ است.
نمایش های فصل قبل تیم اولیور گلاسنر و حمایت پرشور هواداران این تیم در دیدارهای مهم، باعث شده بود تا بسیاری انتظار شب سختی را برای شاگردان یولیان ناگلزمان داشته باشند اما باواریایی‌ها بار دیگر نشان دادند که در بوندس لیگا کمتر تیمی توان مقابله با آنها را دارد و احتمالا مانند 10 فصل گذشته، این فصل هم قهرمانی در لیگ داخلی را جشن خواهند گرفت.

تنها پنج دقیقه از بازی سپری شده بود که بایرن به گل اول رسید. روی یک ضربه آزاد از پشت محوطه جریمه بود که جاشوا کیمیش از جاگیری نه چندان خوب کوین تراپ و دیوار دفاعی آینتراخت استفاده کرد و با یک ضربه دقیق و هوشمندانه که پیش از ورود به دروازه، به تیر هم برخورد کرد، گل اول بازی را به ثمر رساند.

برتری بایرن ادامه پیدا کرد و در دقیقه 11، این بنجامین پاوارد، مدافع راست پیش تاخته بایرن، بود که روی یک ضربه کرنر، اختلاف را به دو گل افزایش داد. روی ضربه کرنر کیمیش بود که ضربه توماس مولر بعد از برخورد به بازیکن حریف مقابل پاوارد قرار گرفت و او هم با یک شوت محکم کار را تمام کرد.
فشار حملات بایرنی ها ادامه داشت و توماس مولر و جمال موسیالا در دقایق 24 و 28 دو بار تیر دروازه فرانکفورت را به لرزه درآوردند تا اینکه در دقیقه 29، سادیو مانه اختلاف را به سه گل افزایش داد. روی یک پاس پشت مدافعان میزبان بود که گنابری صاحب توپ شد و ارسال دقیق او را مانه با ضربه سر تبدیل به گل کرد.

این گل هم از عطش بایرنی ها کم نکرد و در دقیقه 35، موسیالا سرانجام موفق شد نامش را در بین گلزنان این دیدار ثبت کند. روی همکاری خوب مانه و مولر بود که موسیالا در مقابل دروازه خالی صاحب فرصت شد و با یک بغل پای ساده حساب کار را 4-0 کرد.
بعد از این گل کمی از فشار حملات بایرن کاسته شد اما در دقیقه 43 این تیم به گل پنجم رسید. توپگیری بایرنی ها پشت محوطه جریمه فرانکفورت و پاس مولر به سمت راست، سرژ گنابری را صاحب موقعیت کرد و او هم با شوتی محکم که به دست تراپ هم برخورد کرد، گل پنجم بایرن را در همان نیمه اول به ثمر رساند.
به این ترتیب شاگردان ناگلزمان در همان اولین دیدار فصل نشان دادند که بار دیگر مدعی اصلی قهرمانی در بوندس لیگا هستند و حتی یک قهرمانی زودهنگام می تواند به آنها کمک کند تا در هفته های پایانی فصل، روی دیدارهای شان در چمپیونزلیگ تمرکز کنند. 
 

دیدگاهها