کد خبر : 1837054 | 15 مرداد 1401 ساعت 16:38 | 6.4K بازدید | 7 دیدگاه

چه کسی می گوید قهرمان نمی‌شویم؟

حمله گالتیه به خبرنگاران؛ برخی شغل‌شان را عوض کنند

کریستوف گالتیه، سرمربی پی اس جی، معتقد است که بر خلاف انتقادات می تواند مربی شایسته ای باشد و تیمش را قهرمان چمپیونزلیگ کند.

حمله گالتیه به خبرنگاران؛ برخی شغل‌شان را عوض کنند

به گزارش "ورزش سه"، فصل گذشته برای پی اس جی مطابق انتظار تمام نشد. مدیران باشگاه انتظار داشتند تیم تا مراحل بالای لیگ قهرمانان صعود کند و حتی تصور قهرمانی در این رقابت ها را داشتند اما رویای پی اس جی در یک هشتم نهایی و با شکست برابر رئال به پایان رسید. پی اس جی با هدایت مائوریسیو پوچتینو، تنها موفق به کسب قهرمانی لیگ شد. در نهایت پوچتینو اخراج شد و در حالی که بسیاری منتظر انتخاب زین الدین زیدان به جای او بودند، کریستوف گالتیه به عنوان سرمربی جدید پی اس جی معرفی شد. گالتیه با لیل توانسته بود فصل 21-2020 قهرمان لیگ فرانسه شود و فصل قبل هدایت نیس را برعهده داشت.

در فرانسه برخی خبرنگاران و هواداران، روی موفقیت گالتیه تردید دارند و معتقدند او نمی تواند پی اس جی را به اهدافش برساند. گالتیه در مصاحبه با نشریه اکیپ و در پاسخ به این تردیدها گفت:« اصلا نگران نیستم و به این انتقادات توجهی ندارم. برای برخی خبرنگاران متاسفم و باید بگویم که لایق این شغل نیستند و بهتر است به کاری دیگر مشغول شوند. می دانم وقتی نام من به عنوان گزینه مربیگری پی اس جی مطرح شد، خیلی تعجب کردند. من مربی پرافتخاری نیستم و سابقه کار در باشگاه مارسی نیز دلیل دیگر بود. در هر صورت باید بگویم که از حضور در پی اس جی بسیار خوشحالم و مطمئنم موفق خواهم شد.»

گالتیه ادامه داد:« می گویند من تنها یک فصل به عنوان مربی در لیگ قهرمانان حضور داشته ام اما از نظر من، این نمی تواند دلیلی برای انتقادات باشد. چه کسی تصور می کرد چلسی سال 2012 با مربیگری روبرتو دی‌مَتئو قهرمان چمپیونزلیگ شود؟ فصل 21-2020 هم چلسی در حالی قهرمان چمپیونزلیگ شد که توماس توخل را از نیم فصل دوم در اختیار داشت. همچنین فصل گذشته کمتر کسی برای رئال شانس قهرمانی قائل بود. دلیلی وجود ندارد که پی اس جی با من در لیگ قهرمانان موفق نشود.»

گالتیه در مورد انتخاب جان لوئیجی دوناروما به عنوان دروازه بان شماره یک تیم و ناراحتی کیلور ناواس گفت:« ناراحتی ناواس را درک می کنم ولی این تصمیم من است. به عنوان مربی، سیستم چرخشی دروازه بان ها را قبول ندارم. در تیم های من همیشه یکی دروازه بان اول است و در بیشتر بازی ها او ثابت بازی می کند. ناواس باید با این شرایط کنار بیاید.»

دیدگاهها