کد خبر : 1837306 | 17 مرداد 1401 ساعت 21:39 | 17.6K بازدید | 10 دیدگاه

از حرف‌های او حیرت زده‌ایم

بیانیه تند کنفدراسیون فوتبال آفریقا علیه رئیس ناپولی

کنفدراسیون فوتبال آفریقا معتقد است که آئورلیو دی‌لورنتیس، رئیس باشگاه ناپولی، با اظهارنظر اخیر خود در مورد بازیکنان آفریقایی، قوانین یوفا را نقض کرده است.

بیانیه تند کنفدراسیون فوتبال آفریقا علیه رئیس ناپولی

به گزارش "ورزش سه"، آئورلیو دی‌لورنتیس، رئیس باشگاه ناپولی اخیرا گفت که این باشگاه دیگر بازیکنان آفریقایی را به‌خدمت نخواهد گرفت؛ مگر آنکه در قراردادشان با اضافه شدن بندی موافقت کنند که بر اساس آن متعهد می‌شوند برای تیم‌های ملی کشورهای‌شان در جام ملت‌های آفریقا به میدان نروند.

ناپولی فصل گذشته در زمان برگزاری جام ملت‌های آفریقا دو بازیکن مهم خود را برای چندین بازی متوالی در اختیار نداشت. کالیدو کولیبالی، ستاره سنگالی، که حالا از ناپولی به چلسی پیوسته و آندره زامبو آنگیسا، مدافع کامرونی برای حضور در تیم ملی کشورشان، ناپولی را ترک کردند و صحبت‌های رئیس باشگاه نشان می‌دهد غیبت آنها برای تیم ایتالیایی چقدر دشوار بوده است.

اظهارات دی‌لورنتیس با واکنش منفی کولیبالی روبه‌رو شد و او در پاسخ گفت که دی لورنتیس باید احترام بازیکنان آفریقایی را حفظ کند. کولیبالی معتقد است که هواداران ناپولی مثل رئیس باشگاه‌شان فکر نمی‌کنند.

کنفدراسیون فوتبال آفریقا نیز واکنشی تند به اظهارات دی‌لورنتیس نشان داد و خواهان شروع تحقیقات در مورد رئیس ناپولی شده است.

در بیانیه این کنفدراسیون آمده است:« اظهارات آئورلیو دی‌لورنتیس، رئیس باشگاه ناپولی، همه ما را متحیر کرده است و از یوفا خواسته‌ایم تا در مقابل این اظهارنظر غیرمسئولانه، اقدام کند. با اعلام علنی این مساله که بازیکنان آفریقایی باید متعهد شوند در جام ملت‌های آفریقا بازی نخواهند کرد، دی لورنتیس مشمول ماده 14 مقررات انضباطی یوفا خواهد شد. بنابراین ما اصرار داریم که یوفا تحقیقات علیه او را شروع کند.»

کنفدراسیون فوتبال آفریقا در ادامه، این سوال را نیز مطرح کرده است که آیا دی‌لورنتیس همین دیدگاه را نسبت به بازیکنان سایر قاره‌ها مانند آمریکای جنوبی یا آسیا خواهد داشت یا خیر. کنفدراسیون فوتبال آفریقا اکنون منتظر پاسخ یوفاست.

دیدگاهها