کد خبر : 1837475 | 18 مرداد 1401 ساعت 23:21 | 11.2K بازدید | 22 دیدگاه

آنچلوتی: گول شکست آینتراخت مقابل بایرن را نمی‌خوریم

کارلو آنچلوتی، در کنفرانس خبری پیش از دیدار سوپرجام اروپا، فصل گذشته را بهترین فصل دوران فوتبالی‌اش خواند و گفت تیمش برای بازی با آینتراخت فرانکفورت آماده است.

آنچلوتی: گول شکست آینتراخت مقابل بایرن را نمی‌خوریم

به گزارش "ورزش سه"،   رئال مادرید قهرمان لیگ قهرمانان، و آینتراخت فرانکفورت قهرمان لیگ اروپا، فردا در فنلاند و در استادیوم المپیک هلسینکی در دیدار سوپرجام اروپا به مصاف هم می‌روند. نشست خبری این دیدار امشب برگزار شد و کارلو آنچلوتی سرمربی رئال، از آمادگی تیمش برای بازی با تیم آلمانی گفت.

آنچلوتی فصل گذشته با رئال مادرید لالیگا و لیگ قهرمانان را فتح کرد. او می‌گوید سالی که گذشت بهترین سال دوران فوتبالی‌اش بوده است. او تابستان 2021 به عنوان جانشین زین‌الدین زیدان روی نیمکت رئال نشست. سرمربی ایتالیایی می‌گوید انتظار نداشت برای دومین بار شانس هدایت رئال مادرید را بدست بیاورد و افتخار می‌کند که توانسته با این تیم در فصل اول حضور دوباره‌اش دو موفقیت بزرگ کسب کند.

قهرمانی در لالیگا و چمپیونزلیگ
سرمربی رئال مادرید در این نشست خبری گفت:" فصل گذشته بهترین فصل دوران فوتبالی من بود. تا قبل از آن هیچوقت نتوانسته بودم در یک سال هم قهرمان لیگ بشوم و هم چمپیونزلیگ را بدست بیاورم. بازیکنان من با ترکیبی خارق‌العاده و شگفت‌انگیز توانستند به این موفقیت دست پیدا کنند؛ ترکیب روحیه، نگرش درست، کیفیت فوتبال، تجربه بالا و شور و شوق جوانی. ما به خاطر این ترکیب و این خصوصیت‌ها بود که توانستیم قدرتمندترین تیمهای دنیا را شکست بدهیم.  

شکست 6-1 آینتراخت مقابل بایرن در هفته اول فصل بوندس‌لیگا
بازی مقابل بایرن را دیدم. این بازی ما را گول نمی‌زند. در لیگ اروپا دیدیم که آنها چقدر خوب هستند. آینتراخت شایستگی قهرمانی را داشت. آنها تیم دینامیکی هستند که با قدرت بازی می‌کنند. ما خیلی خوب با این تیم آشنا هستیم. برای پیروزی در مقابل چنین تیمی باید خوب بازی کرد و با قدرت.

فصل جدید
قهرمانی در چمپیونزلیگ به ما امید داده و می‌خواهیم این امید و انگیزه ادامه پیدا کند. سعی ما این است که در همه رقابتها قهرمان شویم. برای این مبارزه خواهیم کرد. در این باره هیچ شکی ندارم. بدست آوردن هر شش جام ممکن، چالش پیچیده‌ای است. آنچه برای ما ممکن است جنگیدن و تلاش کردن است. ولی نمی‌دانم که آیا در نهایت موفق می‌شویم همه جامها را ببریم یا نه. تیم ما خوب است و نسبت به فصل گذشته بهبود پیدا کرده.

پیروزی همیشه حس خاصی دارد. اگر ببریم من خوشحال می‌شوم و اگر ببازیم ناراحت. آمار برایمان اهمیت ندارد. مهم این است که از بازی بازیکنانم لذت ببرم.

نقل و انتقالات تابستانی
ما دو بازیکن جذب کردیم که کیفیت فیزیکی و تکنیکی تیم را افزایش می‌‌دهند. حالا در آغاز یک سال دیگر هستیم که در کنار هم کار می‌کنیم تا رابطه بین بچه‌ها تقویت شود. سال گذشته هم رابطه بین باتجربه‌ها و جوان‌ترها عالی بود که امسال بیشتر تقویت خواهد شد. یکی از کلیدهای موفقیت پارسال برای ما همین رابطه عالی بین باتجربه‌ها و جوان‌ها بود. رودیگر و شوامنی هم باتکنیک هستند و هم قدرت بدنی دارند.

کریم بنزما
ما چند مهاجم داریم: کریم، ماریانو، هازارد، رودریگو، وینی و آسنسیو. ولی البته وقتی که بهترین مهاجم دنیا را نداشته باشید کار مشکل می‌شود. هیچ فوتبالیستی در دنیا نمی‌تواند جای خالی کریم را پر کند. اگر او بیمار شود ما باید خودمان را با شرایط جدید سازگار کنیم.

فوتبال آلمان و بایرن مونیخ
بایرن بودجه بیشتری دارد و سازمان و تاریخش نسبت به بقیه تیمها برتری دارد. این روزها در فوتبال بودجه قابل توجه داشتن برای موفقیت خیلی مهم است. این اتفاقی است که در آلمان می‌افتد و در ایتالیا هم همینطور. ایجاد تعادل خیلی مهم است.

برگزاری بازی در هلسینکی
در این بازی تعداد هواداران فرانکفورت در استادیوم بیشتر خواهد بود. ولی خوبی‌اش این است که آنها پیراهن سفید می‌‌پوشند و در یک نگاه به نظر می‌رسد که همه مادریدی هستند.

دیدگاهها