کد خبر : 1837491 | 19 مرداد 1401 ساعت 23:31 | 85.6K بازدید | 14 دیدگاه

روز شلوغ ايران با 29 مدال به پايان رسيد

پايان روز دوم؛ با طلاهاى كشتى به 6 رسيديم

در روز دوم بازى هاى كشورهاى اسلامى تعداد مدال هاى ايران به عدد 29 رسيد.

پايان روز دوم؛ با طلاهاى كشتى به 6 رسيديم

به گزارش ورزش سه، دومین روز از پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی در حالی در قونیه ترکیه آغاز می شود که ورزشکاران کشورمان تاکنون موفق به کسب 6 مدال طلا، 10 نقره و 4 برنز شده‌اند و پس از ترکیه میزبان که با 16 مدال طلا در صدر جدول توزیع مدال‌ها قرار گرفته، رتبه دوم این جدول را به خود اختصاص داده‌اند.
ورزشکاران کشورمان امروز، نوزدهم مردادماه، در 9 رشته کشتی آزاد، تکواندو، تنیس روی میز، تیراندازی، تیراندازی با کمان، شنا، والیبال، دو و میدانی و ژیمناستیک، با حریفان خود رقابت کردند که حاصل آن کسب 9 مدال شامل 3 طلا، 3نقره و 3برنز بود تا در مجموع، مدال های ایران به 9 طلا، 13 نقره، 7 برنز و عدد 29 برسد.


*کشتی آزاد
مسابقات کشتی پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی از ظهر امروز و با برگزاری 5 وزن نخست کشتی آزاد شروع خواهد شد و رضا مؤمنی، مرتضی قیاسی، محمد صادق فیروزپور، علیرضا کریمی و مجتبی گلیج به روی تشک خواهند رفت.

21:58: گلیج هم به مدال طلا رسید. مجتبی گلیج در دیدار پایانی وزن 97 کیلوگرم، به مصاف مصطفی سسیز از ترکیه رفت و پس از اینکه در ابتدای کار حریف را به بیرون از تشک برد و دو امتیاز از او گرفت، کشتی گیر ترکیه ای به علت آسیب دیدگی از ناحیه زانو از ادامه مسابقه انصراف داد تا گلیج، دومین مدال طلا را برای کشتی آزاد ایران به ارمغان بیاورد.

21:35: کریمی نخستین طلایی کشتی ایران. در دیدار فینال وزن 86 کیلوگرم، علیرضا کریمی در مقابل ابوبکر آباکاروف از آذربایجان و نقر سوم جهانی 2021 اسلو قرار گرفت و در این مبارزه نیز درحالی که 9 بر صفر از حرف خود پیش بود، آباکاروف از ادامه مسابقه انصراف داد تا دارنده مدال های نقره و برنز جهان، بدون از دست دادن حتی یک امتیاز به عنوان قهرمانی رسیده و مدال طلای بازی های همبستگی کشورهای اسلامی را نیز به ویترین افتخارات خود اضافه کند.

21:08: فیروزپور به مدال نقره رسید. در مسابقه فینال وزن 74 کیلوگرم، محمد صادق فیروزپور به مصاف توران بایراموف آذربایجانی و قهرمان امیدهای جهان رفت که هر دو کشتی گیر پس از اینکه نتوانست در زمان 30 ثانیه اخطاری امتیازی کسب کنند، یک امتیاز از دست دادند و در شرایطی که کشتی گیر کشورمان به دلیل کسب امتیاز آخر در آستانه پیروزی قرار داشت، داوران یک اخطار دیگر نیز به او دادند تا بایراموف با نتیجه 2 بر 1 برنده شده و فیروزپور به مدال نقره رضایت دهد.

20:17: قیاسی به مدال برنز رسید. در دیدار رده بندی وزن 65 کیلوگرم، مرتضی قیاسی به مصاف امید جان جلالوف ازبکستانی و قهرمان المپیک نوجوانان رفت و در یک مسابقه سخت و نفس گیر توانست با نتیجه 4 بر 2 به پیروزی رسیده و نخستین مدال کشتی ایران در قونیه را به دست آورد.

16:04: مجتبی گلیج سومین آزادکار فینالیست ایران. کشتی گیر وزن 97 کیلوگرم کشورمان، برای رسیدن به دیدار پایانی مقابل مامد ابراگیموف قزاقستانی قرار گرفت و او را با نتیجه 13 بر 2 شکست داد تا مدال نقره خود را قطعی کند.

16:00: با توجه به صعود حاجی علی اف آذربایجانی به دیدار پایانی، مرتضی قیاسی نیز راهی دیدار رده بندی و مسابقه با امید جان جلال اف ازبکستانی برای کسب مدال برنز شد.

15:55: فیروزپور هم راهی فینال شد. محمد صادق فیروزپور که از صبح امروز کشتی های بسیار خوبی را گرفته بود، در مرحله نیمه پایانی نیز در مقابل نورکوژا کایپانوف قزاقستانی، قهرمان آسیا و نایب قهرمان جهان، قرار گرفت که در یک کشتی بسیار نزدیک و حساس، توانست او را با نتیجه 3 بر 2 شکست داده و فینالیست وزن 74 کیلوگرم شود.

15:25: با توجه به شکست وحیدوف تاجیکستانی مقابل کشتی گیری از قرقیزستان، رضا مؤمنی از دور رقابت ها کنار رفت و دستش از مدال کوتاه ماند.

15:13: مجتبی گلیج در وزن 97 کیلوگرم، رحمان جان محمدبکوف تاجیکستانی را با نتیجه 10 بر صفر مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی رسید.

14:58: کریمی به فینال رسید. در مرحله نیمه پایانی وزن 86 کیلوگرم، علیرضا کریمی به مصاف فاتح بن فرج اله از الجزایر و قهرمان قاره آفریقا رفت که در کمتر از دو دقیقه و با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد تا راهی دیدار پایانی شود.

14:52: مرتضی قیاسی در مرحله یک چهارم نهایی وزن 65 کیلوگرم در برابر حاجی علی اف آذربایجانی، قهرمان جهان و نایب قهرمان المپیک توکیو، قرار گرفت و در حالی که تا 30 ثانیه پایانی با نتیجه 4 بر 1 از حریف عنوان دار خود پیش بود، اسیر تجربه کشتی گیر آذربایجانی شد و بر روی زیر گیری و بارانداز حریف امتیاز از دست داد و نهایتاً 8 بر 4 شکست خورد و از رسیدن به نیمه نهایی باز ماند.

14:32: رضا مؤمنی پس از استراحت در دور نخست وزن 57 کیلوگرم، به مصاف حکمت اله وحیدوف از تاجیکستان و نایب قهرمان آسیا رفت که در یک کشتی نزدیک و با نتیجه 6 بر 4 مغلوب شد تا برای حضور در دیدار رده بندی، منتظر صعود این کشتی گیر تاجیک در دیدار فینال باشد.

14:20: در مرحله یک چهارم پایانی وزن 74 کیلوگرم، محمد صادق فیروز پور موفق شد ارزو ایساکوف از اردن را با نتیجه 13 بر 4 از پیش روی بردارد و به مرحله نیمه پایانی صعود کند.

14:03: مجتبی گلیج در نخسیتن دیدار خود در وزن 97 کیلوگرم به مصاف بایسال کوباتوف قرقیزستانی رفت که توانست 10 بر صفر او را شکست داده و به دور بعد راه پیدا کند.

13:58: علیرضا کریمی، پرچم دار کاروان کشورمان، در مرحله یک چهارم نهایی وزن 86 کیلوگرم با نتیجه 10 بر صفر از سد نورتیلک کاریپبائف از قرقیزستان عبور کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

13:45: در وزن 65 کیلوگرم، مرتضی قیاسی توانست با پیروزی 6 بر 2 مقابل حمزه آلاجا از ترکیه، به مرحله بعدی صعود کند.

13:30: نخستین کشتی گیر ایرانی که به روی تشک رفت، محمد صادق فیروز پور در وزن 74 کیلوگرم بود که پس از اینکه در وقت اول با نتیجه 6 بر صفر از فضلی ارییلماز ترکیه ای و نفر سوم جهان عقب افتاد، توانست با یک بازگشت تماشایی در راند دوم، با نتیجه 9بر 6به پیروزی رسیده و راهی دور بعد شود.

13:30: نخستین کشتی گیر ایرانی که به روی تشک رفت، محمد صادق فیروز پور در وزن 74 کیلوگرم بود که پس از اینکه در وقت اول با نتیجه 6 بر صفر از فضلی ارییلماز ترکیه ای و نفر سوم جهان عقب افتاد، توانست با یک بازگشت تماشایی در راند دوم، با نتیجه 7 بر 6 به پیروزی رسیده و راهی دور بعد شود.


*تکواندو

20:55: اسماعیلی هم نقره گرفت.  زینب اسماعیلی در دیدار پایانی وزن منفی 67 کیلوگرم در مقابل فریدا عزیزوا از آذربایجان و نفر سوم جهان رفت که در دو راند متوالی  و با نتایج 4 بر 2 و 11 بر 4 شکست خورد تا دومین مدال نقره تکواندو ایران در قونیه را کسب کند.

20:28: سلطانی به مدال نقره رسید. در دیدار فینال وزن منفی 49 کیلوگرم، غزل سلطانی به مصاف روکیه ایلدریم ترک و دارنده مدال برنز جهان رفت که در راند اول با نتیجه 5 بر1 به پیروزی رسید اما در راند دوم و در یک مبارزه نفس گیر و در حالی که 18 بر 12 پیش بود، 5 اخطاره شد و این راند را به حریف واگذار کرد. در راند سوم نیز در شرایطی که 20 بر 10 جلو بود، در یک داوری بحث بر انگیز، باز هم 5 اخطاره شد و به مدال نقره رسید.

19:40: اسماعیلی هم فینالیست شد.  زینب اسماعیلی در مسابقه نیمه پایانی وزن منفی 67 کیلوگرم بانوان در مقابل مریم فاتناسی از قطر قرار گرفت که در دو راند متوالی و با نتایج 11 بر 1 و 14 بر 1 به پیروزی تا دومین بانوی تکواندوکار کشورمان نیز به فینال این رقابت ها راه پیدا کند.

19:10: یکی از نکات قابل توجه در رقابت های تکواندو، حضور یوسف کرمی و فرزاد عبداللهی است که به هدایت تیم های پاکستان و لبنان را بر عهده دارند.

19:08: دهقانی به مدال برنز رسید. نماینده وزن منفی 63 کیلوگرم کشورمان، در مرحله نیمه پایانی به مصاف هاکان رچبر از ترکیه و نفر سوم المپیک توکیو رفت که راند اول را  9 بر صفر واگذار کرد. محمد صادق دهقانی، در حالی که در راند دوم مبارزه با نتیجه 8 بر 3 پیش بود، در لحظات پایانی چندین امتیاز پیاپی از دست داد و با نتیجه 14 بر 9 مغلوب شد تا با شکست در این مسابقه، به مدال برنز این بازی ها برسد.

19:00: غزل سلطانی به فینال رسید. در مرحله نیمه نهایی وزن منفی 49 کیلوگرم تکواندو، غزل سلطانی به مصاف نجا الاسال از مراکش رفت و پس از پیروزی 11 بر صفر در راند اول، راند دوم را نیز به سود خود خاتمه داد تا راهی دیدار فینال شود.

13:25: برنز دهقانی هم قطعی شد. در مرحله یک چهارم نهایی وزن منفی 63 کیلوگرم، محمد صادق دهقانی موفق شد عمر هانتولی از فلسطین را شکست داده و با صعود به نیمه نهایی، مدال برنز خود را قطعی کند.

13:20: زینب اسماعیلی نیز با پیروزی 2 بر 1 مقابل تکواندوکار کشور میزبان، به مرحله نیمه نهایی وزن منفی 67 کیلوگرم راه پیدا کرد تا هر دو بانوی تکواندوکار کشورمان، مدال خود را قطعی کرده باشند.
13:15: دانیال بزرگی در مرحله یک چهارم نهایی وزن منفی 68 کیلوگرم با قرعه سختی مواجه شد و در مقابل اولوغبک رشیتوف ازبکستانی و قهرمان المپیک توکیو قرار گرفت که به مانند رقابت های قهرمانی آسیا نتوانست در مقابل این حریف کاری را از پیش ببرد و با قبول شکست در دور اند پیاپی، نخستین حذف شده تکواندو ایران در قونیه لقب گرفت.
11:40: دانیال بزرگی در وزن منفی 68 کیلوگرم آقایان برابر محمد فوفانا از مالی در دو راند متوالی به پیروزی رسید و راهی دور بعد شد.
11:47: زینب اسماعیلی، تکواندوکار وزن منفی 67 کیلوگرم بانوان ایران در مقابل اوزودا سوبیرجونوا از ازبکستان و نایب قهرمان نوجوانان جهان قرار گرفت که موفق شد در سه راند و با نتیجه 2 بر 1 از سد این حریف عبور کرده و به مرحله بعد راه پیدا کند.

12:05: محمد صادق دهقانی که تنها بازمانده تیم مردان از رقابت های دوره گذشته است، موفق شد در نخستین مبارزه خود در وزن منفی 63 کیلوگرم حمد المبروک عربستانی را در دو راند از پیش رو بردارد و به دور بعدی برسد.
12:10: نماینده وزن منفی 49 کیلوگرم بانوان، غزل سلطانی است که در مسابقه اول خود فاطمه الزهرا خاور از پاکستان را در دو راند متوالی شکست داد.
12:15 دو داور ایرانی حاضر در رقابت های تکواندو یعنی سید جلال سید مردانی و مهنوش مظلومی که به عنوان سر داور و داور در این رقابت ها حضور دارند، عملکرد مطلوبی از خود به نمایش گذاشته و توجهات را به سوی خود جلب کرده اند.


*تنیس روی میز

22:50: تیم تنیس روی میز مردان کشورمان در مرحله یک چهارم پایانی برابر قرقیزستان قرار گرفت و توانست با نتیجه 3 بر صفر پیروز شده و ضمن رسیدن به مرحله نیمه نهایی، مدال خود را در این رقابت ها قطعی کند

19:15: سید رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک ایران، با حضور در محل برگزاری رقابت های تنیس روی میز، با برخی از مقامات بین المللی این رشته از جمله پترا سورلینگ، رئیس فدراسیون جهانی، دیدار کرد.

18:55: تیم ملی تنیس روی میز بانوان کشورمان در آخرین دیدار مرحله گروهی در مقابل آذربایجان قرار گرفت و با پیروزی 3 بر صفر در این مسابقه، به عنوان صدرنشین از گروه خود صعود کرد تا با رسیدن به مرحله نیمه نهایی، مدال برنز خود را قطعی کند. بانوان کشورمان فردا و برای رسیدن به فینال، به مصاف تیم مالدیو خواهند رفت.


تیم‌های تنیس روی میز مردان و زنان ایران که روز گذشته هرکدام دو مسابقه را با پیروزی پشت سر گذاشتند، رقابت‌های خود را امروز پیگیری خواهند کرد.


*تیراندازی

18:05: مرضیه پرورش نیا توانست امتیاز 69 را به ثبت رسانده و در بین 22 ورزشکار حاضر در تراپ زنان، رتبه هفتم را کسب کند.

18:02: در مرحله مقدماتی تراپ مردان، بابک یگانه موفق شد68 مورد از 75 هدف مسابقه را مورد اصابت قرار دهد و در بین 35 تیرانداز حاضر در این رقابت، رتبه بیست و دوم را به خود اختصاص دهد.
رشته تیراندازی که در این رقابت‌ها فقط در بخش اهداف پروازی برگزار می‌شود، از امروز آغاز خواهد شد و نمایندگان کشورمان نیز در ماده تراپ پشت خط آتش قرار خواهند گرفت.


*تیراندازی با کمان

20:59: تنها نماینده ایران در کلاس w1 محمدرضا زندی بود که با کسب 624 امتیاز، رتبه سوم را به خود اختصاص داد.

20:57: تیم میکس کامپوند ایران با ترکیب علی سینا منشا زاده و مریم یاورپور با ۱۳۵۶ امتیاز در جایگاه دوم مرحله مقدماتی قرار گرفتند.

20:50: مریم یاورپور با ثبت امتیاز 667، جایگاه سوم مرحله مقدماتی کامپوند بانوان را به خود اختصاص داد. فرزانه عسگری و منیر سادات حسینی نیز به ترتیب با 650 و 626 امتیاز، چهارم و پنجم شدند. در بخش دو نفره نیز تیم یاورپور و عسگری با کسب 1317 امتیاز در رتبه دوم قرار گرفتند.

20:45: در مرحله مقدماتی کامپوند آقایان نیز علی سینا منشا زاده، هادی نوری و رمضان بیابانی، به ترتیب با ثبت امتیاز 689، 687 و 665، در رتبه های دوم، سوم و ششم جای گرفتند. تیم دو نفره کامپوند آقایان متشکل از منشا زاده و نوری، امتیاز 1376 را ثبت کرد و دوم شد.

20:40: در مرحله مقدماتی ریکرو بانوان، سمیه رحیمی با 540 امتیاز در رتبه سوم قرار گرفت. رحیمی همچنین در بخش میکس نیز به همراه اصغر زارعی نژاد، امتیاز 1149 را ثبت کردند و در جایگاه دوم قرار گرفتند.
20:35: در مرحله مقدماتی و تعیین رتبه ماده ریکرو آقایان، اصغر زارعی‌نژاد با 609 امتیاز در جایگاه نخست قرار گرفت، غلامرضا رحیمی با امتیاز 605 رتبه سوم را به خود اختصاص داد و  محمدرضا عرب عامری نیز  با 601  امتیاز چهارم شد. تیم دو نفره ریکرو مردان نیز با ترکیب اصغر زارعی‌نژاد و محمدرضا رحیمی توانستند با امتیاز 1214در رتبه اول مرحله مقدماتی قرار بگیرند.

رقابت‌های مرحله مقدماتی و تعیین رتبه مواد مختلف پاراتیراندازی با کمان امروز برگزار خواهد شد و 11 کماندار کشورمان نیز به سمت هدف نشانه خواهند رفت.


*شنا
ملی پوشان پاراشنای کشورمان که تا کنون موفق به کسب 10 مدال شده‌اند، امروز نیز در دو ماده 50 و 100 متر کرال پشت رقابت خواهند کرد.

20:08: در فینال ماده 50 متر کرال پشت، محمد کریم زاده با زمان 1:15:48 به مقام پنجم رسید و علی امینی نیز با زمان 1:36:25 ششم شد.

20:00: یک طلای دیگر به نام ایزدیار. در فینال ماده 100 متر کرال پشت، شاهین ایزدیار با زمان 1 دقیقه و 9 ثانیه و 22 صدم ثانیه به مدال طلا رسید و ابوالفضل ظریف نیز با زمان 1:14:95 مدال برنز را از آن خود کرد. همچنین سینا ضیغمی نژاد با زمان 1:17:57 ششم شد.

13:40: علی امینی و محمد کریم زاده نیز به فینال ماده 50 متر کرال پشت راه پیدا کردند.

13:30: در مرحله مقدماتی 100 متر کرال پشت، شاهین ایزدیار، ابوالفضل ظریف و سینا ضیغمی نژاد به ترتیب با ثبت زمان های  1:17:18، 1:17:80 و 1:24:17 به مرحله فینال این ماده صعود کردند.


*والیبال

19:20: والیبالیست های کشورمان در ست چهارم دوباره به روند خوب خود برگشتند و با پیروزی 25 بر 16 در این ست، این مسابقه را با حساب 3 بر 1 به سود خود پایان دادند و به نخستین برد خود در این رقابت ها رسیدند.

19:05: در ست سوم مسابقه، ازبک ها بهتر از دو ست قبلی کار کردند و توانستند این ست را با نتیجه 28 بر 26 به نفع خود به پایان برسانند.

18:20: ست دوم مسابقه نیز با برتری تیم ایران همراه بود و والیبالیست های کشورمان توانستند این ست را نیز با نتیجه 25 بر 16 از آن خود کنند.

18:07: بانوان والیبالیست کشورمان موفق شدند در ست نخست مسابقه با ارائه یک بازی برتر، ازبکستان را با نتیجه 25 بر 15 شکست دهند.
تیم ملی والیبال زنان ایران که برای نخستین بار در این رقابت‌ها حاضر شده است، بعد از ظهر امروز و در نخستین مسابقه خود به مصاف تیم ازبکستان خواهد رفت.


*دو و میدانی

19:27: در فینال دوی 110 متر با مانع، مسعود کامران با ثبت زمان 13 ثانیه و 74 صدم ثانیه پنجم شد و دستش از رسیدن به مدال کوتاه ماند.

18:25: محمدحسین ابارقی با ثبت زمان 20 ثانیه و 75 صدم ثانیه در رتبه اول گروه چهارم مرحله مقدماتی دوی 200 متر قرار گرفت و به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد.

17:57: در گروه اول مرحله مقدماتی دوی 200 متر، حسن تفتیان به دلیل خطای استارت و شروع کردن مسابقه قبل از شلیک تپانچه از سوی داور، با کارت قرمز مواجه شد و از دور رقابت ها کنار رفت.


دوندگان کشورمان، امروز در دو ماده 110 متر با مانع و 200 متر به رقابت با حریفان خود خواهند پرداخت.


*ژیمناستیک
 
23:00: در بخش تیمی نیز ژیمناست های کشورمان با 450. 152 امتیاز در رتبه پنجم قرار گرفتند.

22:59: در بخش قهرمان قهرمانان نیز مهدی احمد کهنی، محمدرضا خسرونژاد و محمدرضا حمیدی به ترتیب در رده های هشتم، نهم و یازدهم قرار گرفتند.

22:58:  محمدرضا خسرونژاد به عنوان نفر هفتم پارالل و مهدی احمد کهنی هم به عنوان نفر چهارم بارفیکس، راهی فینال این دو وسیله شدند.

22:55: مهدی احمدکهنی و محمدرضا خسرونژاد به ترتیب با قرار گرفتن در رده های دوم و ششم ، به فینال دارحلقه راه پیدا کردند. فینالیست شدند.

پایان رقابت‌های ژیمناستهای کشورمان و نتایج کسب شده در دور مقدماتی 6 وسیله در مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی قونیه ترکیه 2021

در آغاز رقابت‌های ژیمناستیک هنری بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی، تیم سه نفره ایران نیز برنامه‌های خود را به اجرا خواهند گذاشت.

دیدگاهها