کد خبر : 1837990 | 22 مرداد 1401 ساعت 08:15 | 1.4K بازدید | 0 دیدگاه

معضل فدراسیون بسکتبال برای میزبانی

فدراسیون بسکتبال ایران برای میزبانی از دو رویداد مهم بین‌المللی در تهران، با یک مشکل بزرگ روبرو است.

معضل فدراسیون بسکتبال برای میزبانی

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، فدراسیون بسکتبال ایران در ماه آینده (۳۰ مرداد تا ۶ شهریور ۱۴۰۱) باید از دو رویداد مهم بین‌المللی در سطح آسیا میزبانی کند. ابتدا مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در تهران و سپس بازی تیم ملی بزرگسالان در پنجره چهارم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳ که این دو رویداد با یکدیگر از نظر زمان برگزاری همپوشانی دارند که مشکل ساز می‌شود.

مسابقات قهرمانی جوانان آسیا از روز ۳۰ مرداد تا ۶ شهریور به میزبانی تهران (در سالن بسکتبال آزادی) برگرار خواهد شد و در این بین هم تیم ملی بزرگسالان ایران باید در پنجره چهارم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳، روز سوم شهریور میزبان ژاپن باشد.

با توجه به اینکه در تهران سالن استاندارد دیگری برای میزبانی از رویدادهای بین‌المللی بسکتبال وجود ندارد، تنها سالن آزادی برای فدراسیون باقی است تا این دو رویداد مهم را میزبانی کند. سالنی که در دست آماده سازی برای میزبانی از رقابت‌های جوانان است!

همین بحث همزمان شدن مسابقات با یکدیگر باعث شد تا فدراسیون بسکتبال ایران از FIBA (فدراسیون جهانی) درخواست کند که بازی تیم ملی بزرگسالان ایران مقابل ژاپن، به جای سالن آزادی تهران در استان اردبیل برگزار شود که این موضوع با مخالفت فدراسیون جهانی همراه شد تا کار برای جواد داوری و همکارانش سخت‌تر شود.

به همین منظور تصمیم بر آن شده است تا در روز سوم شهریور (تاریخ برگزاری بازی تیم ملی بزرگسالان مقابل ژاپن در پنجره چهارم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳) مسابقات قهرمانی جوانان آسیا با هماهنگی FIBA تعطیل شود و پس از انجام بازی ایران - ژاپن، ادامه این رویداد پیگیری شود.

محسن معزی‌فر دبیر فدراسیون بسکتبال با تایید این خبر گفت: هماهنگی‌ها به صورت کامل انجام شده تا شب قبل از مسابقه همه چیز آماده شود. برای یک روز بازی‌ها را تعطیل می‌کنیم تا در تاریخ ۳ شهریور مسابقه تیم ملی بزرگسالان را برگزار کنیم. پس از آن تیم بزرگسالان راهی استرالیا برای دیدار با این تیم در پنجره چهارم انتخابی‌ها می‌شود و ما هم در ایران مسابقات جوانان را پیگیری خواهیم کرد.

دیدگاهها