کد خبر : 1838201 | 23 مرداد 1401 ساعت 09:53 | 27.2K بازدید | 3 دیدگاه

کشورهای اسلامی؛ بازگشت غیرمنتظره میزبان برابر ایران

تیم ملی والیبال ایران در سومین و آخرین دیدار مرحله مقدماتی در دیداری نزدیک مغلوب ترکیه میزبان شد.

کشورهای اسلامی؛ بازگشت غیرمنتظره میزبان برابر ایران

به گزارش "ورزش سه"، مرحله مقدماتی مسابقات والیبال مردان بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی امشب (شنبه شب 22 مرداد) با پایان رسید.

تیم ملی ب والیبال ایران که قبلا صعودش به مرحله نیمه‌نهایی قطعی شده بود، در آخرین مسابقه مرحله مقدماتی سه بر دو مغلوب ترکیه، میزبان این بازی‌ها شد.

شاگردان عظیم جزیده که در ست‌های اول و دوم این دیدار 25 بر 23 و 25 بر 22 به پیروزی رسیده بودند، در سه ست بعدی با امتیازهای 34 بر 32، 25 بر 21 و 15 بر 8 نتیجه را واگذار کردند تا نخستین ناکامی خود در این مسابقات را تجربه کنند.

با این نتیجه تیم ملی ب ایران با دو برد و هفت امتیاز در صدر جدول باقی ماند و تیم ملی مردان ترکیه با دو برد و پنج امتیاز در جایگاه دوم قرار گرفت تا دو تیم راهی مرحله نیمه‌نهایی شوند. قطر نیز با دو برد و پنج امتیاز به دلیل تفاوت معدل پوئن در رتبه سوم قرار گرفت و حذف شد و پاکستان نیز در رتبه چهارم قرار گرفت.

در گروه نخست مسابقات والیبال مردان بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی نیز تیم‌های کامرون و جمهوری آذربایجان رتبه‌های اول و دوم را به دست آوردند و به مرحله نیمه‌نهایی صعود کردند. در این گروه مراکش و سودان حذف شدند.

بدین ترتیب تیم ملی ب والیبال مردان ایران و تیم ملی والیبال زنان فردا (یکشنبه 23 مرداد) در مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال این بازی‌ها به مصاف نمایندگان جمهوری آذرباریجان می‌روند و تیم‌های ملی مردان و زنان ترکیه نیز به مصاف کامرون خواهند رفت.

برنامه مرحله نیمه‌نهایی مسابقات والیبال بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی به قرار زیر است:
والیبال مردان:
ترکیه – کامرون
ایران – جمهوری آذربایجان
والیبال زنان:
ایران – جمهوری آذربایجان
ترکیه – کامرون

دیدگاهها