کد خبر : 1838424 | 24 مرداد 1401 ساعت 13:44 | 20.9K بازدید | 22 دیدگاه

نقل‌وانتقالات نه، معامله پایاپای!

استقلالِ قهرمان اسیر حاشیه نمی‌شود!

با نگاهی دقیق‌تر به شرایط باشگاه استقلال متوجه می‌شویم که برخلاف تصور اولیه، استقلال لیگ بیست و دوم درگیر حواشی بازیکنان نخواهد بود.

استقلالِ قهرمان اسیر حاشیه نمی‌شود!

به گزارش "ورزش سه"، تجمع تعداد زیادی ستاره و بازیکن مطرح در تیم استقلال ممکن است در نگاه نخست، نگرانی هواداران از به وجود آمدن حواشی در صورت بازی نرسیدن به بعضی از بازیکنان را به دنبال داشته باشد. اما اگر کمی دقیق‌تر به قضیه نگاه کنیم، شرایط استقلال در مقایسه با بازیکنانی که جذب این تیم شده یا به این تیم برگشتند به گونه‌ای است که یک معامله دو سر سود در نقل و انتقالات استقلال مشهود است.

به طور مثال، بازیکنانی چون امید حامدی‌فر، محمدحسین زواری، پیمان بابایی و سیدمحمد حسینی از تیم‌های نیمه پایین جدول به تیم قهرمان لیگ پیوستند تا هم استقلال نیمکتش را با بازیکنان شاخص تیم‌های دیگر تقویت کند، هم آنها به مرور شانس حضور در یکی از دو تیم پرطرفدار فوتبال ایران که از اتفاق قهرمان فصل گذشته هم بوده را به دست می‌آورند.

محمدحسین مرادمند و سیاوش یزدانی هم به عنوان بازیکنانی که در پایان سربازی کوتاه‌مدت اما طاقت‌فرسا می‌خواهند به سطح اول فوتبال برگردند، قطعا جایی بهتر از تیم فصل گذشته خود پیدا نخواهند کرد. نه آنکه پیشنهادی نداشته باشند، بلکه جا افتادن در تیمی جدید حتی اگر بهتر از قهرمان لیگ باشد هم برای آنها به حدی زمان‌بر خواهد بود که ریسک جدایی از تیمی با این سطح از محبوبیت و در کانون توجه بودن را به جان نخرند به خصوص که استقلالی‌ها هم خاطره خوبی از آنها دارند و می‌توانند با کیفیت چنین بازیکنانی، برای موفقیت در لیگ امیدوارتر باشند.

اگر کاوه رضایی، مهدی قایدی و محمد محبی را سه خرید اصلی و بزرگ آجورلو و همکارانش برای سرمربی پرتغالی قلمداد کنیم، این سه بازیکن هم هر کدام به دلایلی مقصدی بهتر از استقلال پیدا نمی‌کردند. دوری مثلث تهاجمی ترسناک آبی‌ها از تیم ملی اصلی‌ترین دلیل برای پیوستن آنها به قهرمان فوتبال ایران است. روند سینوسی این سه در فوتبال خارج از ایران و شرایط خوب استقلال آنها را متقاعد کرده تا سال جام جهانی را در تیمی توپ بزنند که برای کاوه و مهدی آغاز دوران محبوبیت و پیشرفت بوده و برای محبی هم می‌تواند یک تجربه موفق توام با افتخار در بر داشته باشد. البته که برکسی پوشیده نیست استقلال هم به شدت به بازیکنانی با این سطح از کیفیت و انگیزه برای تکرار قهرمانی احتیاج مبرم داشته اما آبی‌پوشان حتی در فصل‌هایی که توفیق چندانی در لیگ نداشتند هم ترکیبی مملو از ستاره و بازیکن بزرگ در سطح فوتبال ایران را در اختیار داشتند و موقعیت فعلی این تیم در داخل و خارج، هر بازیکنی را به حضور در بین استقلالی‌ها ترغیب می‌کند.

عباراتی چون ترافیک در خط حمله، ازدحام ستاره‌ها در خط دفاع، رختکن شلوغ و مانند اینها، اساسا برای استقلال موضوع تازه‌ای نیست و با حضور سرمربی‌ای چون ساپینتو بالای سر تیم که بدون تردید از تمام بازیکنان فعلی آبی‌ها مشهورتر و بزرگ‌تر است، بعید به نظر می‌رسد تیم فصل آینده استقلال بخواهد با حواشی‌ای از طرف بازیکنان به خاطر بازی‌نکردن دست و پنجه نرم کند. خصوصا که باشگاهی چون استقلال با این پایگاه هواداری، سابقه و موقعیتی که دارد، باید هم ستاره‌های پرشماری در رختکن داشته باشد.

دیدگاهها