کد خبر : 1838547 | 25 مرداد 1401 ساعت 00:45 | 23.5K بازدید | 2 دیدگاه

اسماعیل‌پور حق داشت از تیم ملی برود؛

اولادقباد: می‌خواهیم با بارسلونا رقابت کنیم

لژیونر ایرانی پالما امیدوار است همراه با حسین طیبی بتوانند نمایش خوبی در این تیم داشته باشند و برای قهرمانی بجنگند.

اولادقباد: می‌خواهیم با بارسلونا رقابت کنیم

به گزارش "ورزش سه"، فوتسال ایران در سال‌های اخیر لژیونرهای زیادی به فوتسال جهان معرفی کرده و در ادامه این روند به تازگی دو بازیکن تیم ملی فوتسال ایران راهی لیگ معتبر اسپانیا و تیم پالما شده‌اند.

در ابتدا حسین طیبی، کاپیتان تیم ملی فوتسال بعد از جدایی از بنفیکا با قراردادی ۲ ساله به پالمای اسپانیا پیوست و سپس مسلم اولادقباد دیگر بازیکن ملی‌پوش با عقد قراردادی یک‌ساله به عضویت این تیم در آمد. بدین‌ترتیب پالما در فصل آینده از دو بازیکن نامدار و ملی‌پوش فوتسال ایران در مسابقات داخلی و قاره‌ای، بهره خواهد برد.

مسلم اولاد قباد، لژیونر جدید فوتسال درخصوص این موضوع به ایران گفت: «از ۴ ماه پیش با پالما قرارداد بسته بودم، اما به دلیل مشکلات خروجی نتوانستم از کشور خارج شوم و حضورم در اسپانیا به تأخیر افتاد. باشگاه پالما به دنبال این بود مشکلم برطرف شود تا خبر پیوستنم را رسانه‌ای کند که البته مشکلم برطرف شد و کارهایم را انجام داد. دنبال این هستم تا ویزایم را بگیرم و هرچه سریع‌تر به اسپانیا بروم.»

او ادامه داد: «تمرینات تیم پالما در حال برگزاری است و امیدوارم که غیبتم در تمرینات این تیم موجب نشود از بازیکنان دیگر عقب بیفتم.»

این فوتسالیست ایرانی درخصوص حضور حسین طیبی در پالما ابراز کرد: «حسین چند سالی است که بیرون از کشور بازی می‌‌کند و تجربه بسیار ارزشمندی از لژیونر شدن دارد. او در این سال‌ها برای تیم‌های خوبی همچون غیرت قزاقستان و بنفیکا پرتغال بازی کرد و حتی با این تیم‌ها در لیگ قهرمانان اروپا هم بازی کرده که این تجربه بسیار مهم است. طیبی بازیکن بسیار خوبی است و در حال حاضر هم کاپیتان تیم ملی است. او به زبان پرتغالی کاملاً مسلط است و می‌‌تواند به من کمک زیادی کند. خوشحالم که در اسپانیا با طیبی هم‌تیمی شدم.»

این لژیونر فوتسال ایران اضافه کرد: «تیم ملی در جام جهانی اخیر که در کشور لیتوانی برگزار شد، عملکرد بسیار خوبی داشت و در همین مسابقات بود که نماینده باشگاه پالما بازی‌های تیم ملی را از نزدیک تماشا کرد و به من پیشنهاد داد که به این تیم بروم. در حال حاضر مهم‌ترین موضوع این است که خودم را با شرایط لیگ اسپانیا وقف بدهم که البته این کار سختی است چراکه به زبان آنها مسلط نیستم. امیدوارم که در کوتاه‌ترین زمان ممکن به اسپانیا بروم و بتوانم زودتر به شرایط این کشور عادت کنم چرا که این موضوع مهمی است.»

اولادقباد درخصوص تیم پالما این گونه صحبت کرد: «پالما تیم خوبی است و در این سال‌ها برای قهرمانی رقابت سختی با بارسلونا داشته است. پالما سال قبل در فینال لیگ اسپانیا به بارسلونا باخت و در جایگاه دوم ایستاد، با چنین شرایطی، این تیم امسال باید در جام حذفی، لیگ و لیگ قهرمانان اروپا بازی کند. بازی در لیگ قهرمانان اروپا تجربه شگفت‌انگیزی است که کمتر بازیکنی از آسیا این موضوع را تجربه کرده است.»

او در پاسخ به این سوالی مبنی بر اینکه چندمین لژیونر فوتسال ایران در لیگ معتبر اسپانیا به حساب می‌آید، ابراز کرد: «بهروز جعفری حدود ۱۰ سال پیش در تیم بورلای اسپانیا بازی کرد. او اولین نفری بود که در لیگ این کشور بازی کرد. پس از این بازیکن حسین طیبی به پالما پیوست و حالا من سومین ایرانی هستم که در لیگ اسپانیا بازی خواهم کرد. شنیده‌ام پالما امسال بازیکنان خوبی از سراسر دنیا به خدمت گرفته و می‌‌خواهد امسال قهرمان لیگ اسپانیا شود. من هم می‌‌خواهم با پالما قهرمان لیگ معتبر اسپانیا شوم.»

این لژیونر فوتسال درخصوص دلیل حضور لژیونرهای فوتسال ایرانی در لیگ کشورهای نه چندان معتبر عراق و چین اظهار کرد: «لیگ ایران از سطح پایینی برخوردار نیست، اما شرایط مالی خوبی ندارد. علاوه بر این مسئولان فدراسیون توجه چندانی به فوتسال ندارند و این بی‌مهری‌ها موجب می‌‌شود بازیکن ترجیح دهد در لیگ ایران بازی نکند. شرایط مالی لیگ‌های اطراف‌مان خیلی بهتر از ما است؛ البته باخبر شدم که امسال چند تیم خوب به لیگ آمده‌اند و قراردادهای خوبی با بازیکنان بسته‌اند، اما این کافی نیست.»

اولادقباد ادامه داد: «تیم ملی ویترین یک رشته ورزشی است، اما وضعیت تیم ملی فوتسال مشخص نیست. ما مهرماه باید در مسابقات جام ملت‌ها بازی کنیم، اما فدراسیون نه بازی تدارکاتی‌ای برای تیم ملی درنظر گرفته و نه برنامه‌ای برای تیم ملی دارد. تیم فوتسال ما بهترین تیم آسیاست و این بی‌برنامگی و هرج و مرج در شأن فوتسال ایران نیست. این موضوع موجب می‌‌شود بازیکن انگیزه‌ای برای حضور در لیگ ایران نداشته باشد و همه جدیداً به دنبال این هستند که در لیگ چین و عراق بازی کنند تا هم از نظر مالی تأمین شوند و هم شاهد این بی مهری‌ها نباشند.»
او تاکید کرد: «احمد اسماعیل‌پور یکی از بازیکنان خوب تیم ملی است که در جام جهانی کلمبیا ۲۰۱۶ به‌عنوان سومین بازیکن برتر جهان شناخته شد و علاوه بر این افتخارات شخصی زیادی دارد. او می‌‌گوید تیم ملی برای من بار مالی ندارد و به این دلیل از تیم ملی خداحافظی کرد. صحبت‌های او درست است و ما در جام جهانی اخیر نتایج خوبی کسب کردیم، اما این اتفاق باعث نشد تا نگاه مسؤولان به ما تغییر کند. این بی مهری‌ها باعث می‌‌شود بازیکن از تیم ملی خداحافظی کند و ترجیح دهد دوران بازیگری‌اش را  در کشورهای دیگر بگذراند.»

دیدگاهها