کد خبر : 1838923 | 27 مرداد 1401 ساعت 11:10 | 3.5K بازدید | 3 دیدگاه

کارلسن همچنان روی دور برد

پیروزی فیرزوجا مقابل حریف هلندی

علیرضا فیروزجا که در سوپر تورنمنت کریپتو کاپ آمریکا شرکت کرده است، در دور سوم این مسابقات به پیروزی دست یافت.

پیروزی فیرزوجا مقابل حریف هلندی

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، علیرضا فیروزجا که در سوپر تورنمنت کریپتو کاپ آمریکا (ششمین مرحله از تور قهرمانان شطرنج ۲۰۲۲) شرکت کرده است، در دور سوم این مسابقات به مصاف آنیش گیری شطرنج‌باز مطرح هلندی رفت و توانست در یک بازی بسیار نزدیک به پیروزی دست یابد.

فیرزوجا که با ریتینگ ۲۷۹۳ در این مسابقات حضور دارد، در حالی به پیروزی رسید که حریف او دارای ریتنیگ ۲۷۸۳ بود. فیروزجا در شش بازی خود به تساوی رسید تا دو شطرنج باز شانس پیروزی خود را در بازی سرنوشت امتحان کنند. فیروزجا در بازی سرنوشت توانست با مهره سفید این حریف هلندی را شکست دهد تا پیروز این جدال نام بگیرد.

مگنوس کارلسن قهرمان شطرنج جهان هم در این رقابت توانست یک پیروزی دیگر را مقابل حریف آمریکایی به نام خود کند و صدرنشین این رقابت‌ها شود. فیروزجا با توجه به نتایج کسب شده در رده چهارم این مسابقات ایستاده است.

مگنوس کارلسن، علیرضا فیروزجا، لوون آرونیان، آنیش گیری، یان کریشتوف دودا، لیم لی، هانس نیمن و پراگ ناناندها هشت شطرنج بازی هستند که در میامی آمریکا به مصاف هم می روند. این رقابت در ۷ دور سریع برگزار می شود که پیروز هر دیدار ۳ امتیاز را به دست خواهد آورد. همچنین هر بازیکن که در بازی خود پیروز شود، ۷۵۰۰ دلار برنده خواهد شد.

دیدگاهها