کد خبر : 1839193 | 28 مرداد 1401 ساعت 17:17 | 35.3K بازدید | 19 دیدگاه

مغانلو و ابراهیمی در وی ای آر ورزش سه

کارشناسی صحنه قبل از اشتباه بزرگ داوری هفته

یک روز پس از بازی سپاهان و نساجی صحنه جدید از لحظه جنجالی این مسابقه مورد کارشناسی قرار گرفته است.

کارشناسی صحنه قبل از اشتباه بزرگ داوری هفته

به گزارش ورزش سه، سپاهان و نساجی شب گذشته در جنجالی ترین دیدار هفته دوم لیگ برتر در ورزشگاه نقش جهان برابر هم قرار گرفتند؛ در دقیقه ۳۳ این مسابقه شهریار مغانلو در محوطه جریمه نساجی نقش بر زمین شد اما داور اعتقادی به خطا نداشت تا توپ برگشتی مدافعان نساجی، تبدیل به یک ضد حمله برای این تیم شود.

اما زمانی که رضا جعفری مهاجم نساجی از دو مدافع زردپوش عبور کرد، با تکل رشید مظاهری سرنگون شد تا حساس ترین صحنه داوری روز اول مسابقات هفته دوم لیگ برتر رقم بخورد.

شب گذشته درباره این صحنه با کارشناسان داوری صحبت کردیم و آنها معتقد بودند بر اساس تصاویر تلویزیونی، در محوطه جریمه نساجی خطایی روی شهریار مغانلو رخ نداده اما رشید مظاهری قطعا باید با دریافت کارت قرمز از زمین بازی اخراج می‌شد.

یک روز پس از سوت پایان این مسابقه، ویدئوی جدیدی از صحنه برخورد شهریار مغانلو و مدافع نساجی منتشر شد که توسط یکی از خبرنگاران حاضر در استادیوم نقش جهان ثبت شده و در آن دیده می‌شود که مدافع تیم مازنی لحظه ای اقدام به کشیدن پیراهن مغانلو می‌کند.

ویدئو: 257862

به همین دلیل بار دیگر به سراغ کارشناسان داوری رفتیم تا نظرشان را درباره این تصویر جدید جویا شویم:

* ابراهیم میرزابیگی: مدافع نساجی یک لحظه پیراهن مهاجم را می‌کشد و رها می‌کند که خطا است و باید برای سپاهان پنالتی اعلام می‌شد. البته کمک دوم بهتر می‌توانست این صحنه را ببیند.

حسین عسگری: دست راست بازیکن نساجی با پشت مهاجم سپاهان تماس دارد اما قطعا اقدام به هل دادن بازیکن نمی‌کند و در تصویر هم مشخص نیست پیراهن مهاجم را می‌کشد یا خیر و بر اساس حدس و گمان هم نمی‌توانیم کارشناسی کنیم. اما اگر واقعا پیراهن را کشیده باشد، باید خطای پنالتی اعلام می‌شد.

* حیدر سلیمانی: مدافع اقدام به خطا نمی‌کند بلكه مهاجم خود را به عقب پرت می‌كند؛ درست است که بازیکن نساجی يک لحظه پيراهن را به قصد کشيدن مي‌گيرد ولی این اقدام عامل سقوط به نظر نمی‌رسد.

* نوذر رودنیل: با زاویه جدیدی که از صحنه دیدیم خطا روی مغانلو اتفاق افتاده و داور باید پنالتی اعلام می‌کرد.

* غلامرضا جباری: بازیکن سپاهان بزرگنمایی می‌کند و خطایی اتفاق نیفتاده است.

1736693

دیدگاهها