کد خبر : 1840230 | 03 شهریور 1401 ساعت 16:35 | 6.7K بازدید | 12 دیدگاه

ما یک باشگاه خانوادگی هستیم

هوینس: هیچ فوتبالیستی به‌خاطر پول به بایرن نمی‌آید

اولی هوینس، رئیس سابق بایرن مونیخ معتقد است دلیل انتخاب بایرن توسط فوتبالیست‌ها، پول نیست. او بوندس‌لیگا را هم ضعیف‌تر از لیگ برتر انگلیس نمی‌داند.

هوینس: هیچ فوتبالیستی به‌خاطر پول به بایرن نمی‌آید

به گزارش "ورزش سه"، در حالی‌که یک هفته تا پایان نقل و انتقالات تابستانی باقی‌مانده، لیگ برتر انگلیس همچنان رکورددار هزینه برای خرید بازیکن است. ممکن است تا پایان نقل و انتقالات، حتی رکوردی تاریخی برای لیگ برتر نیز به ثبت برسد.

1738173

تا به اینجا 1.72 میلیارد یورو در لیگ برتر برای جذب بازیکن هزینه شده که در مقایسه با تابستان سال گذشته، 30 میلیون یورو بیشتر است. به نظر می‌رسد که باشگاه‌های انگلیسی خیلی زودتر از باشگاه‌های سایر لیگ‌های معتبر اروپایی از پاندمی کرونا عبور کرده‌اند. تا به اینجای تابستان، تیم‌های سری آ ایتالیا 654 میلیون یورو، بوندس‌لیگا 474 میلیون یورو، لالیگا 431 میلیون یورو و لیگ یک فرانسه 417 میلیون یورو برای خرید بازیکن هزینه کرده‌اند.

1715922

اولی هوینس، رئیس سابق بایرن مونیخ، که حالا لقب رئیس افتخاری بایرن را دارد، معتقد است بوندس‌لیگا ضعیف‌تر از لیگ برتر نیست. او به بیلد گفت:« آنها بهتر از ما نیستند و فقط پول بیشتری دارند. لیگ برتر به کمک مالکان میلیاردر باشگاه‌هایش در هزینه کردن بالاتر از همه است ولی مستقل بودن باشگاه‌های آلمانی در میان‌مدت به سود بوندس‌لیگا خواهد بود.»

هوینس ادامه داد:« اکنون همه اروپا می‌دانند که ما یک باشگاه خانوادگی هستیم و با دیگران مثل یک انسان رفتار می‌کنیم. امور اداری و ورزشی بایرن در اختیار اولیور کان و حسن صالح حمیدزیچ است و باید بگویم که بایرن باشگاهی نیست که بازیکن به‌خاطر پول آن را انتخاب کند. موقعیت خاص شهر مونیخ نیز در انتخاب نهایی فوتبالیست‌ها تاثیرگذار است. در نهایت قدرتمند بودن بایرن به سود فوتبال آلمان است.» 

1421841

هوینس که بین سال‌های 1979 تا 2019 به عنوان مدیر ورزشی و سپس رئیس بایرن مشغول فعالیت بود، در ادامه گفت:« سال‌ها پیش وقتی برف بارید و سیستم گرمایش چمن نبود، من در پاکسازی زمین کمک کردم. به‌شدت عرق می‌کردم و هنوز هم تا به امروز کمردرد دارم. من با بازیکنان صمیمی بودم و گاهی بند کفش‌شان را می‌بستم. من همیشه نزدیک به تیم بودم اما امروز این کار دشوار است چون بازتابش در رسانه‌ها باعث حواشی می‌شود.»

1738337

هوینس می‌گوید بایرن به بسیاری از باشگاه‌ها و حتی بازیکنان آلمانی کمک کرده است. بازیکنی مثل سباستین دایسلر، به دلیل افسردگی در سن 27 سالگی از فوتبال خداحافظی کرد. او زمانی پدیده هرتابرلین بود و سپس به بایرن پیوست. 

هوینس از کمک باشگاه به این بازیکن گفت:« دایسلر از افسردگی رنج می‌برد و ما تا آخرین لحظه با او انسانی رفتار کردیم. اگرچه ما پول زیادی از دست دادیم، اما تا روزی که با ما قرارداد داشت، دستمزد او و هزینه مشاورش را پرداخت کردیم. درحالی‌که می‌توانستیم این کار را انجام ندهیم و با دایسلر وارد جنگ قضایی شویم. ما انسانیت را در حق او تمام کردیم چرا که بایرن باشگاهی است که به اصول اخلاقی احترام می‌گذارد.»

دیدگاهها