کد خبر : 1844430 | 28 شهریور 1401 ساعت 15:22 | 17.1K بازدید | 9 دیدگاه

اقدام قابل توجه فدراسیون والیبال؛

تصمیم تحسین‌برانگیز؛ اول حرفه‌ای شو بعد میزبان!

فدراسیون والیبال ایران در راستای حرفه ای سازی لیگ دست به یک اقدام قایل توجه و البته درست زد.

تصمیم تحسین‌برانگیز؛ اول حرفه‌ای شو بعد میزبان!

به گزارش "ورزش سه"، بعد از پایان رقابت‌های جذاب والیبال در بخش ملی حالا نوبت به برگزاری لیگ ها رسیده است. در همین راستا سی ‎و ششمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران از روز چهارشنبه ششم مهرماه با حضور 14 تیم برگزار خواهد شد.

چند روز پیش بود که فدراسیون والیبال در یک تصمیم مهم و شجاعانه اعلام کرد که مسابقات این مرحله از رقابت ها در سه شهر تهران، یزد و ارومیه پیگیری می‌شود. در واقع این تصمیم به این دلیل اتخاذ شد که فقط سالن های سه شهر ذکر شده آمادگی میزبانی از رقابت ها را داشتند و از نگاه فدراسیون وضعیت کف پوش سالن های دیگر آماده میزبانی از بازی های لیگ نبوده است.

این تصمیم در نگاه اول کمی سختگیرانه به نظر می رسید اما اگر دقیق تر به آن نگاه کنیم متوجه می شویم که تصمیم بسیار شجاعانه و در عین حال کارآمد بوده است. در این تصمیم سلامت بازیکنان در اولویت قرار داده شده است. همچنین این یک گام مهم در راستای حرفه ای سازی لیگ برتر والیبال ایران به شمار می آید.

اگر چه در ابتدا این تصمیم با اعتراض برخی تیم ها مواجه شد اما در ادامه اعلام شد که چند باشگاه برای پس گرفتن حق میزبانی تصمیم به تعویض کف‌پوش های سالن های خود گرفته اند. همچنین به نظر می رسد که سایر باشگاه‌ها نیز برای استفاده از مزیت میزبانی به دنبال برطرف کردن این نقص هستند؛ همه مسائلی که ثابت می کند تصمیم فدراسیون اگرچه سختگیرانه اما بسیار درست و حرفه ای بوده است.

دیدگاهها