کد خبر : 1844441 | 28 شهریور 1401 ساعت 16:17 | 6.7K بازدید | 7 دیدگاه

با پشتوانه حمایت اکثریتی فدراسیون‌های قاره؛

شیخ سلمان در آستانه ریاست سه باره فوتبال آسیا

اگر اتفاق ِویژه‌ای رخ ندهد برای سومین مرتبه شیخ سلمان ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا را برعهده خواهد گرفت.

شیخ سلمان در آستانه ریاست سه باره فوتبال آسیا

به گزارش "ورزش سه"، اول اکتبر آخرین فرصت نام نویسی برای حضور در انتخابات ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا است و این درحالی است که به جز شیخ سلمان هنوز فردی برای تصدی این پست پیش قدم نشده است.
همچنین در همین راستا کنفدراسیون غرب آسیا از شیخ سلمان حمایت کرده و اعلام کرده با این حمایت به دنبال حفظ استقلال در فوتبال قاره است. پیش از این نیز کنفدراسیون شرق و جنوب آسیا نیز از شیخ سلمان حمایت کرده اند که جمع آنها به بیش از 43 فدراسیون می‌رسد. در واقع جمع فدراسیون‌ها 47 است که از میان آنها 43 فدراسیون مسیر خودشان را برای آینده انتخاب کرده اند.
کنگره آسیا در ماه می سال گذشته برگزار شد و شیخ سلمان در این گردهمایی آمادگی خود را برای حضور در انتخابات اعلام کرد؛ موضعی که با حمایت اینفانتیو نیز همراه شد و از تعامل خود با کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت مثبت صحبت کرد.
انتظار می‌رود کنگره بعدی کنفدراسیون فوتبال آسیا در فوریه سال آینده در بحرین برگزار شود که احتمالا اعلام شود شیخ سلمان برای سومین مرتبه پیاپی ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا را برعهده خواهد گرفت.
لازم به ذکر است که پیش‌تر عبدالله ناصر الجنیبی، نایب رئیس اول کنفدراسیون فوتبال آسیا و رئیس کمیته حرفه‌ای‌گری قبل از شیوع ویروس کرونا اوراق لازم برای ثبت نام در انتخابات ریاست فوتبال قاره و رقابت با شیخ سلمان را گرفته ولی هنوز در این زمینه دست به اقدامی عملی نزده است.

دیدگاهها