کد خبر : 1844644 | 29 شهریور 1401 ساعت 19:51 | 12.3K بازدید | 0 دیدگاه

مهلت به باشگاه ها تا پایان نیم‌فصل اول؛

لیگ برتر والیبال؛ تصمیم بزرگی که خیلی زود تغییر کرد

سازمان لیگ فدراسیون والیبال تا پایان دور رفت مرحله مقدماتی لیگ برتر به باشگاه‌ها برای تکمیل استانداردسازی سالن‌های برگزاری مسابقات مهلت داد.

لیگ برتر والیبال؛ تصمیم بزرگی که خیلی زود تغییر کرد

به گزارش "ورزش سه"، پس از اینکه سازمان لیگ فدراسیون والیبال در فروردین ماه سال جاری داشتن سالن‌های استاندارد برای میزبانی در لیگ برتر را از الزامات اعلام کرد، علاوه بر سالن‌های فدراسیون والیبال و خانه والیبال در تهران، سالن غدیر در ارومیه و سالن اختصاصی شهداب در یزد، سالن آیت‌الله خاتمی در اردکان نیز اقدام به استانداردسازی و تهیه کفپوش استاندارد والیبال کرد و مقرر شد مسابقات لیگ برتر سال 1401 در چهار شهر تهران، ارومیه، یزد و اردکان (در صورت تایید بازرسان) برگزار گردد.

با درخواست استانداری‌ها، ادارات کل ورزش و جوانان و مسئولین مردمی و ورزشی کشور مبنی بر دادن فرصت بیشتر به تیم‌هایی که سالن‌هایی با کفپوش معلق (پارکت) دارند، برای خرید کفپوش‌های استاندارد گرفلور و موافقت مسئولین فدراسیون جهت ارج نهادن به حضور تماشاگران و علاقمندان والیبال و استفاده تیم‌ها از امتیازات میزبانی در راستای رشد و اعتلای والیبال در سراسر کشور، سازمان لیگ در اطلاعیه ای با میزبانی تمامی تیم‌ها که سالن آنها دارای كفپوش معلق و دیگر استانداردها است و فقط فاقد روكش كفپوش استاندارد باشند، برای حضور در مسابقات لیگ برتر مردان باشگاه های كشور در سال جاری تا پایان نیم فصل اول (نهم آذرماه) جهت برگزاری مسابقات فوق الذكر موافقت گردد. بدیهی است، در صورت عدم نصب كفپوش استاندارد FIVB بعد از مهلت مقرر فدراسیون در خصوص شهرهای میزبان رأساً تصمیم گیری می‌کند.

همچنین بدیهی است از میزبانی تیم‌هایی که دارای شرایط فوق نباشند، از ابتدای فصل جلوگیری بعمل خواهد آمد.

متن کامل اطلاعیه سازمان لیگ به قرار زیر است:
پیرو مذاكرات و جلسات برگزار شده با نمایندگان باشگاه‌ها، به منظور احترام به حقوق باشگاه‌ها و حفظ سلامت حرفه ای بازیكنان ارزشمند و برجسته تیم های ملی بعنوان سرمایه های ملی و باشگاهی والیبال كشور عزیزمان ایران مقرر گردید با میزبانی تیم هایی كه سالن آنها دارای كفپوش معلق و دیگر استانداردها می باشد و فقط فاقد روكش كفپوش استاندارد می‌باشند برای حضور در مسابقات لیگ برتر مردان باشگاه های كشور در سال جاری تا پایان نیم فصل اول (نهم آذرماه) جهت برگزاری مسابقات فوق الذكر موافقت گردد. بدیهی است، در صورت عدم نصب كفپوش استاندارد FIVB بعد از مهلت مقرر فدراسیون در خصوص شهرهای میزبان رأساً تصمیم گیری می نماید. لازم بذكراست، شهرهای تهران ، یزد ، ارومیه دارای زیر ساخت و كفپوش استاندارد می باشند و تأییدیه میزبانی مسابقات را دریافت کردند. سایر شهرها دارای زیر ساخت استاندارد ولی فاقد كفپوش استاندارد FIVB  هستند.

دیدگاهها