کد خبر : 1845013 | 01 مهر 1401 ساعت 20:54 | 31.9K بازدید | 6 دیدگاه

اولین قاب یازده نفره با کی‌روش (عکس)

ترکیب یازده نفره تیم ملی فوتبال ایران مقابل اروگوئه نکات قابل توجهی در بردارد.

اولین قاب یازده نفره با کی‌روش (عکس)

به گزارش "ورزش‌سه"، بالاخره انتظارها به سر رسید و روز یکم مهرماه علاقمندان به فوتبال بار دیگر نمایش تیم ملی را پس از تغییری بزرگ و حاشیه‌ساز به نظاره نشستند؛ جایی که هم آرایش تیم ملی فوتبال ایران تغییر کرد و هم برخی نفرات با توجه به افکار مربی پرتغالی از ترکیب دور ماندند یا به ترکیب اصلی رسیدند.

خط دروازه مطابق انتظار 
در خط دروازه مطابق انتظار شاهد حضور ثابت علیرضا بیرانوند هستیم.

خط دروازه با یک تغییر 
با توجه به ذهنیتی که از کی‌روش در ذهن داشتیم شاهد حضور شجاع خلیل‌زاده در ترکیب اصلی چندان قابل تصور نبود ولی سرمربی پرتغالی تیم ملی بار دیگر از مدافع الاهلی در ترکیب اصلی تیم ملی استفاده کرده و تنها تغییر قابل توجه حضور ابوالفضل جلالی در پست دفاع چپ است. کنعانی و محرمی هم دو دفاع دیگر خط دفاعی چهار نفره تیم ملی هستند.

خط هافبک پنج نفره 
از تغییرات قابل توجه این بخش می‌توان به حضور مهدی ترابی در پست وینگر چپ اشاره کرد. همچنین احسان حاج صفی بار دیگر در مرکز میدان مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین باید به حضور ثابت قدوس اشاره کرد که در کنار جهانبخش و عزت اللهی خط میانی پنج نفره تیم ملی را شکل داده اند.

خط آتش با یک مهاجم 
دیگر نکته اولین ترکیب  یازده نفره استفاده از یک مهاجم است که سبب شده مهدی طارمی نیمکت نشین شود و آزمون در این مسابقه تنها مهاجم تیم ملی لقب گرفت. این یعنی احتمالا در جام جهانی هم شاهد همین تفکر خواهیم بود.

دیدگاهها