کد خبر : 1845178 | 03 مهر 1401 ساعت 09:04 | 1.2K بازدید | 0 دیدگاه

پورسلمان: انتقادات غیرمغرضانه را می‌شنویم

تمایل سرپرست شمشیربازی به حضور در انتخابات

سرپرست فدراسیون شمشیربازی گفت: در صورتی که نظر اعضای مجمع مثبت باشد در انتخابات فدراسیون کاندیدا می شوم.

تمایل سرپرست شمشیربازی به حضور در انتخابات

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، علیرضا پورسلمان در مورد با قبول مسئولیت سرپرستی فدراسیون شمشیربازی و برنامه ای که برای ثبت نام مجدد کاندیداها و برگزاری انتخابات دارد بیان کرد: با ظرفیت سنجی که انجام می‌شود، ثبت نام مجدد از کاندیدا قاعدتا مجدد انجام خواهد شد، سپس انتخابات طبق اساسنامه ظرف سه ماه انجام می‌شود.

پورسلمان در پاسخ به این پرسش که زمان آغاز ثبت نام ها مشخص است یا خیر؟ گفت: درگیر اعزام تیم به مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا هستم و پس از آن، پروسه انجام ثبت نام ها را فراهم می‌کنیم.

او در مورد حضور خود در انتخابات فدراسیون شمشیربازی نیز گفت: اگر ببینم مجمع و کسانی که رای می‌دهند نظر مثبت دارند می‌آیم در غیر این صورت خیر. 

سرپرست فدراسیون شمشیربازی در پاسخ به این پرسش که پیش از این  انتقاداتی وارد بود که توجه به اسلحه ها یکسان نیست و او در این مورد چه نگاهی دارد؟ تصریح کرد: اگر فدراسیون در رشته‌ای بتواند آن‌قدر خوب عمل کند که آن رشته در سطح آسیا و جهان مدال آور باشد و مطرح شود، یعنی فدراسیون کارش را درست انجام داده است. این هم اتفاق افتاده و فدراسیون کارش را درست انجام داده است. در توجه ویژه به رشته ها ممکن است رشته‌ای مغفول مانده باشد و شاید خود آن رشته و افراد داخل در آن رشته آن تلاش مضاعف را نداشته‌اند. الان با توجه اینکه سابر نتیجه خوبی می‌گیرد، لزوما بودجه خوبی هم به فدراسیون سرازیر می شود. ما می‌توانیم از قبل آن رسیدگی کامل به رشته‌هایی که مغفول مانده‌اند را داشته باشیم. در حوزه مربیان اسلحه‌های اپه و فلوره کارهای جدیدی را انجام خواهیم داد و با کار مضاعف و برنامه‌ریزی اساسی، می‌توان عقب ماندگی رشته ها را جبران کرد. 

او افزود: یکی از ایراداتی که وجود دارد که کسی در این جریان مقصر نیست، نبود تجهیزات فنی است. ان‌شالله تلاش می‌کنیم که با جذب بودجه از بخش خصوصی تا پایان سال تجهیزات فنی را هم وارد ایران کنیم.

پورسلمان در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه در این مدت انتقادات زیادی در فضای مجازی و در مصاحبه به فدراسیون شده است و تا چه اندازه این انتقادات را به جا می داند و چه نظری در مورد این انتقادات دارد؟ تاکید کرد: اگر آسیب‌شناسی کنیم و به این نتیجه برسیم که بخش اعظم این مخالفت‌ها، مسائل شخصی است توجه نمی‌کنیم. کسی که انتقاد فنی دارد باید بررسی شود و ببینیم چطور می توانیم این ایراد فنی را برطرف کنیم و این کار مورد نظر ما است. اگر آسیب شناسی کردیم و دیدیم نگاه، فنی است و نه غرض‌ورزانه حتما توجه می‌کنیم. خط قرمز ما احترام مقابل به کسانی است که در سال های گذشته برای شمشیربازی زحمت کشیده‌اند و نباید کسی را زیر سوال ببریم. در کل افرادی که انتقاد دارند، اگر حرف فنی داشته باشند، ما گوش شنوا داریم. 

او در مورد پایان دادن به دو دستگی در شمشیربازی تصریح کرد: اساس کار ما اتحاد است‌. هر کجا که اتحاد نباشد، نفر سوم شیطان است و آن را مورد توجه قرار می‌دهیم و اتحاد رمز موفقیت در هر جامعه ای است. کسانی که مخالف هستند ابتدا باید دید به چه علت مخالف هستند و باید ببینیم در پازل مدیریتی قرار می گیرند و سپس همه با هم برای پیشرفت شمشیربازی متحد می شویم. 

وی در پایان گفت: امیدوارم در روزهای سرپرستی کارهای جدی انجام دهیم. من تیم برنامه ریز خواهم داشت تا برنامه عملیاتی برای سال میلادی جدید بنویسیم و برای آن بودجه لازم پیش بینی کنیم. تقویم واقعی  می دهیم و انشاالله بتوانیم استعدادهای خوبی را شناسایی کنیم. 

دیدگاهها