کد خبر : 1845193 | 03 مهر 1401 ساعت 11:06 | 6.1K بازدید | 0 دیدگاه

بعد از جهانی مکزیک استراتژی کسب سهمیه را مشخص می‌کنیم

رحیمی: بسحاق انصراف خود را اعلام کرد

مدیرفنی تیم ملی تکواندو گفت: با توجه به نزدیکی مسابقات گرندپری و جهانی، بسحاق انصراف خود را از هدایت تیم ملی اعلام کرد.

رحیمی: بسحاق انصراف خود را اعلام کرد

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، اصغر رحیمی در خصوص تثبیت موقعیت مقانلو به عنوان سرمربی تیم ملی تا مسابقات جهانی تکواندو اظهار داشت: بسحاق به صورت تلفنی با من و حضوری با هادی ساعی صحبت و اعلام کرد با توجه به نزدیکی مسابقات گرندپری و مسابقات جهانی ترجیح می‌دهد مقانلو تیم را به مسابقات جهانی برود و از کاندیداتوری هدایت تیم ملی در این مقطع انصراف می‌دهد.

وی تصریح کرد: در جلسه کمیته فنی نیز به این نتیجه رسیدیم بعد از انتخابی روز گذشته(شنبه) و مشخص شدن ترکیب تیم ملی برای مسابقات جهانی، نفرات جوانتر پشت خط مانده در تیم امید با بسحاق فعالیت خود را ادامه بدهند. البته برای این نفرات نیز برنامه داریم تا رنکینگ‌های خود را ارتقا بدهند. مقانلو نیز تا پایان مسابقات جهانی سرمربی تیم ملی خواهد بود و بعد از این مسابقات تا پایان مسابقات المپیک پاریس کادرفنی را مشخص خواهیم کرد. 

مدیرفنی تیم ملی تکواندو در خصوص تصمیمات عجیب کمیته فنی  مانند تاخیر در مشخص کردن سرمربی تیم ملی با وجود حضور بزرگان این رشته در این کمیته، گفت: همزمان با پروسه تصمیم‌گیری، کار متوقف نبود و بسحاق تیم خوبی را آماده کرد و نتایج خوبی را نیز در کشورهای اسلامی گرفت و مقانلو نیز با تیم خود در حال آماده‌سازی بود. هدف اصلی ما این بود فضای رقابتی حفظ شود و در این فضا نیز لطمه نخوردیم.

رحیمی در مورد تصمیم سروش احمدی برای ترک اردوی تیم ملی  تصریح کرد: احمدی در نامه کتبی از حضور در ادامه اردوی تیم ملی انصراف داده است. اینطور که بچه‌ها می‌گویند، او بعد از ازدواج با پدر همسر خود در حال انجام فعالیت‌هایی اقتصادی است. البته احمدی در متن نامه خود اعلام کرده است که به دلایل شخصی اردوی تیم ملی را ترک می‌کند.

وی افزود: او در ابتدا به صورت شفاهی این موضوع را به مقانلو اعلام می‌کند، اما سرمربی تیم ملی از او می‌خواهد پس از تفکر در این خصوص به صورت مکتوب درخواست خود را بدهد. احمدی حتی عنوان کرده است برای چه این موضوع را مکتوب اعلام کند که مقانلو به او می‌گوید وقتی درخواست خود را مکتوب بنویسد روی این موضوع فکر می‌کند. ما به این بازیکن با توجه به اینکه رنکینگ داشت، نیاز داشتیم.

مدیرفنی تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سوال که او قصد مهاجرت دارد، گفت: اصلاً چنین چیزی را به ما اعلام نکرده است. اگر او قصد مهاجرت داشت باید این موضوع را عنوان می‌کرد و فکر نمی‌کنم چنین قصدی داشته باشد. اگر چنین قصدی هم داشته باشد ما در جریان نیستم و حتی در جلسه کمیته فنی قرار شد فیض‌الله نفجم به عنوان رئیس هیئت مازندران با او صحبت کند. به هر حال اگر کسی هم قصد مهاجرت داشته باشد ما نمی‌توانیم جلوی او را بگیریم. 

رحیمی در پاسخ به این سوال که به عنوان کسی که در گذشته سابقه مربیگری داشته است، آیا قبول دارد که مربی در صورت عدم اطمینان به ثبات کاری خود با استرس فعالیت خواهد کرد، گفت: این حرف درست است، اما در جلسه کمیته فنی به مقانلو اعلام کردیم که دست او کاملاً باز است و کمیته فنی و رسانه‌ها از او حمایت خواهند کرد.

وی در مورد اینکه برخی کارشناسان اعتقاد داشتند که گزینه فدراسیون برای هدایت تیم ملی، بسحاق بود و با انصراف او به اجبار به مقانلو رسیدیم، گفت: واقعاً این طور نبود. با شناختی که در اعزام‌ها نسبت به بسحاق پیدا کردم ایشان را آدم اخلاق مداری دیدم. ورود بسحاق به تیم ملی کمک کرد و بچه‌ها در قونیه شاهکار کردند. ما به هدف خود رسیدیم و در حال حاضر احساس می‌کنیم که کادرفنی ما خوب است و به عملکرد تیم در قهرمانی جهان خوشبین هستیم، اما اگر خدایی نکرده در قهرمانی جهانی نتیجه نگیریم، مجبور هستیم تصمیمات تازه‌ای بگیریم.

مدیرفنی تیم ملی تکواندو خاطرنشان کرد: این را در نظر بگیرید که اگر از ابتدا مقانلو را انتخاب می‌کردیم و بعد از نتایج آسیایی؛ خدایی نکرده گرندپری و جهانی را نیز از دست می‌دادیم، نمی‌توانستیم از بسحاق که در خانه نشسته بود، استفاده کنیم. در کشتی فرنگی این اتفاق افتاد و واقعاً ناراحت هستم که بنا را کنار گذاشتیم و کسی که کمتر مربیگری کرده است و در کارهای مدیریتی ورود کرده را یکدفعه به عنوان سرمربی انتخاب کردیم. اگر مربی وارد چرخه مربیگری نشده باشد و به یک باره از او استفاده کنید، بازیکنان او را نخواهند پذیرفت. قبول کنید در حال حاضر اگر قصد تزریق بسحاق را داشته باشیم بازیکنان او را خواهند پذیرفت.

وی در پاسخ به این سوال که در صورت عدم نتیجه‌گیری در مسابقات جهانی تنها بسحاق گزینه هدایت تیم ملی خواهد بود یا گزینه‌های دیگر نیز بررسی خواهند شد، گفت: قطعاً بررسی خواهیم کرد و باید تصمیم‌گیری کنیم. به عنوان یک شخص نمی‌توانم در این خصوص نظر بدهم، اما حتماً باید تجدید نظر و بررسی کنیم.

مدیرفنی تیم ملی تکواندو در مورد اینکه فلسفه تیم امید بعد از پایان مسابقات انتخابی تیم ملی حضور بازیکنان زیر 21 سال خواهد بود یا باز هم بازیکنانی بالاتر از این سن در این تیم حضور خواهند داشت، گفت: این تیم را می‌توان تیم امید و پیشتیان عنوان کرد. امید تعریف ندارد و در فدراسیون جهانی نیز مسابقات امید نداریم، اما هدف ما حضور بازیکنان زیر 21 سال و بازیکنان نوجوان در این تیم است. البته اگر بازیکنی بالای این سن بود و این امکان را داشتیم او را در رنکینگ حفظ تا به ما کمک کند را در این تیم خواهیم داشت.

رحیمی در خصوص سیاست فدراسیون در مسیر کسب سهمیه المپیک تصریح کرد: بعد از مسابقات قهرمانی جهان جلسه‌ای را برگزار خواهم کرد و از رسانه‌ها می‌خواهیم حضور داشته باشند تا با یکدیگر همفکری کنیم تا در این خصوص تصمیم بگیریم. بعد از قهرمانی جهان در بخش دختران و پسران استراتژی خود را مشخص خواهیم کرد. بعد از المپیک توکیو ما خیلی ناامید بودیم، اما در حال حاضر خدا را شکر اتفاقات خوبی برای ما افتاده است و حتی سرمربی ما نیز از شرایط خوب صحبت کرده است. از طرفی بعد از قهرمانی جهان در مکزیک ما با فاصله 6 ماه دوباره یک مسابقات جهانی دیگری در باکو خواهیم شد. اینکه مقانلو به کسب سهمیه از طریق گرندپری امیدوار است به خاطر حساب کردن روی برگزاری دو دوره مسابقات جهانی است.

وی در خصوص زمان برگزاری انتخابی بانوان افزود: هنوز در این خصوص تعیین تکلیف نشده است و در بانوان به اندازه آقایان دست‌ کادرفنی باز نیست که خیلی بتوانند قدرت مانور داشته باشند. قرار است جلسه‌ای داشته باشیم تا ببینیم چند بازیکن مستعد اعزام به مسابقات جهانی هستند و فکر نمی‌کنم بیشتر از 4، 5 بازیکن اعزام کنیم. 

مدیرفنی تیم ملی تکواندو در مورد شرایط مداح گفت: قرارداد او نیز تا پایان مسابقات جهانی است؛ اما چالش ما با مداح کمتر است. کادرفنی خوبی در بانوان تشکیل شده است و ندا زارع و مهروز ساعی نیز یکسری قابلیت‌ها را دارند و مداح نیز نشان داد مدیریت مربیگری خوبی دارد و بچه‌ها نیز او را قبول دارند و حساب می‌برند. ضمن اینکه در بخش بانوان علی‌رغم اینکه خیلی تلاش کردیم، اما آنقدر دستمان باز نیست که به راحتی جا به جایی انجام بدهیم. با این حال بعد از جهانی باید تصمیم دوباره بگیریم.

دیدگاهها