کد خبر : 1845226 | 03 مهر 1401 ساعت 16:11 | 102.6K بازدید | 28 دیدگاه

تکنیک قلی‌زاده اروگوئه را کلافه کرد (عکس)

علی قلی زاده یکی از چهار بازیکنی بود که در بیست دقیقه پایانی مسابقه وارد زمین شد و جریان مسابقه با ورود آنها تغییر کرد.

تکنیک قلی‌زاده اروگوئه را کلافه کرد (عکس)

به گزارش "ورزش سه"، در دقیقه 69 دیدار برابر اروگوئه بود که کارلوس کی‌روش دست به تغییر همزمان چهار بازیکن خود زد و یکی از این تغییرات ورود علی قلی‌زاده به زمین مسابقه برای پر کردن جای علیرضا جهانبخش بود.
پس از این تعویض‌ها بود که ضرب‌آهنگ شاگردان کی‌روش سرعت بیشتری گرفت و توانستند 10 دقیقه بعد روی یک کار تیمی و 6 پاس سریع به گل اول مسابقه دست پیدا کنند.
اما در واقع پس از این گل بود که تیم ملی فوتبال ایران با شرایط بهتری به مسابقه ادامه داد و اینجا بود که سرعت و تکنیک بازیکنی نظیر علی قلی زاده، حسابی بازیکنان اروگوئه را به دردسر انداخت. اوج این اتفاق را در صحنه‌ای دیدیم که قلی‌زاده توپ را در سمت راست خط دفاعی ایران در اختیار گرفت و سپس با یک حرکت تکنیکی اولین بازیکن تیم حریف را پشت سر گذاشت و وقتی به نیمه رسید و بازیکن دیگری مقابل او سبز شده بود با کنترل خوب روی توپ به سمت دروازه خودی بازگشت و با یک پاس به فضای خالی مالکیت را برای ایران حفظ کرد.


قلی‌‍زاده یکی از بازیکنان مورد علاقه کی‌روش در دوره گذشته بود که وقتی جایی برای اضافه کردن او به لیست نهایی تیم ملی پیدا نکرد؛ در 22 سالگی تا آخرین روزها او را در اردوی تیم ملی حفظ کرد تا وفاداری تیم ملی و خودش را به این بازیکن اردبیلی نشان داده باشد.

دیدگاهها