کد خبر : 1845259 | 04 مهر 1401 ساعت 00:08 | 17.9K بازدید | 19 دیدگاه

هلند 1-0 بلژیک؛ صعود مقتدرانه تیم فان‌خال

تیم ملی هلند با کسب برتری 1-0 برابر بلژیک، به عنوان صدرنشین راهی نیمه نهایی لیگ ملت های اروپا شد.

هلند 1-0 بلژیک؛ صعود مقتدرانه تیم فان‌خال

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی هلند که در این دوره نمایش مقتدرانه ای از خود نشان داده، امشب نیز با یک گل در آمستردام از سد بلژیک گذشت و با 16 امتیاز، خود را به جمع چهار تیم برتر لیگ ملت های اروپا رساند.

تیم ملی هلند بازی را بهتر آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی وینسنت یانسن در پشت محوطه بلژیک صاحب فرصت شده و می توانست دروازه را باز کند، اما ضربه محکم او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت. در ادامه جریان بازی بسیار آرام و بی حادثه دنبال شد و در شرایطی که هیچ یک از دو تیم قادر به خلق موقعیت خاصی روی دروازه یکدیگر نبودند، نیمه نخست با تساوی بدون گل به اتمام رسید.

تیم ملی بلژیک نیمه دوم را هجومی آغاز کرد و بعد از گذشت دقایقی و روی ارسال دقیق کوین دی‌بروینه می توانست به گل اول دست یابد، اما ضربه آمادو اونانا در شرایطی دشوار را رمکو پاسفیر با عکس العملی فوق العاده مهار کرد.

در دقیقه 73 تیم ملی هلند به گل اول دست یافت. ارسال کرنر از سمت چپ توسط گاکپو با ضربه سر دقیق و تمام کننده ویرژیل فن دایک از داخل محوطه همراه شد و هلند از حریف خود پیش افتاد.

دقایقی بعد هلند توسط کنت تیلور فرصت داشت به گل دوم نیز دست پیدا کند، اما ضربه محکم او در مقابل دروازه دقیق نبود و از بالای دروازه تیم ملی بلژیک به بیرون رفت. در ثانیه های پایانی ضربه تماشایی تروسارد به دیرک دروازه هلند برخورد کرد و بلژیک بدشانس بود که به گل تساوی نرسید.

در ادامه تیم ملی هلند به خوبی از برتری خود دفاع کرده و موفق شد با همان برتری 0-1 برابر بلژیک، راهی نیمه نهایی شود.

دیدگاهها