کد خبر : 1845397 | 05 مهر 1401 ساعت 09:58 | 93.4K بازدید | 18 دیدگاه

برگی از تاریخ؛

گودبای پارتی فوتبالی علی پروین(عکس)

تیم خوب و دوست داشتنی علی پروین بعد از قهرمانی در آسیا، قهرمان آفریقا را هم مغلوب کرد.

گودبای پارتی فوتبالی علی پروین(عکس)

به گزارش"ورزش سه"،  ستاره‌های دهه 60 فوتبال ایران بعد از قهرمانی در بازی های آسیایی پکن در سال 69، یکی از بهترین نمایش‌های خود را که در تاریخ فوتبال ایران ماندگار شد، در روز 5 مهر سال 1370 برابر الجزایر به نمایش گذاشتند.
نبرد ایران و الجزایر از ساعت ها قبل از سوت آغاز بازی ورزشگاه آزادی را به تسخیر 100 هزار هوادار ایرانی در آورده بود. دیدار رفت قهرمانی  آسیا و افریقا که با حضور رباح ماجر با آن گل پشت‌پای  تاریخی اش به بایرن مونیخ در فینال جام باشگاه های اروپا در ترکیب الجزایری ها برگزار می شد.
الجزایر مهم‌ترین تیمی بود که بعد از انقلاب به ایران می‌آمد و در گرداب بازی کم‌نقص ایران گرفتار شد تا شاگردان علی پروین در شب پرشکوه نامجو مطلق و خداحافظی محمد پنجعلی از بازی های ملی، یکی از بهترین بازی های خود را به نمایش بگذارند.
بعد از نمایش های خوب ایران در بازی های آسیایی و قهرمانی علی پروین و شاگردانش، این بازی آخرین نمایش قابل قبول تیم ملی ایران در زمان سرمربی‌گری علی پروین بود. 
پروین بعد از این رقابت، بازی برگشت را با یک گل به الجزایر واگذار کرد، در دور مقدماتی مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا در سال 1992 در ژاپن حذف شد و رقابت‌های انتخابی جام جهانی آمریکا در قطر را بد سپری کرد تا نبرد ایران و الجزایر در ورزشگاه آزادی، آخرین نمایش دل‌پذیر شاگردانش در کسوت سرمربیگری تیم ملی باشد.

دیدگاهها