کد خبر : 1845679 | 07 مهر 1401 ساعت 11:33 | 72.5K بازدید | 53 دیدگاه

کارنامه تفاوتی ندارد؛

اینقدر او را با آمار فن‌دایک تحقیر نکنید!

آمار نشان می دهد کارنامه هری مگوایر و ویرژیل فن دایک در سال های اخیر تفاوت چندانی نداشته است.

اینقدر او را با آمار فن‌دایک تحقیر نکنید!

به گزارش "ورزش سه"، هری مگوایر، مدافع تیم ملی انگلیس و باشگاه منچستریونایتد، اخیرا پس از ناکامی در لباس یونایتد و همچنین پس از تساوی 3-3 سه شیرها مقابل آلمان به شدت مورد انتقاد قرار گرفته و برخی معتقدند او نباید در ترکیب ثابت انگلیس و یونایتد جایی داشته باشد. برچسب گران قیمت ترین مدافع تاریخ فوتبال و البته نتایج ضعیف شیاطین سرخ در سال های اخیر، باعث شده هری مگوایر اغلب مقصر شماره یک ناکامی های تیمش شناخته شود و به ندرت این بازیکن روز آرامی را در سال های اخیر تجربه کرده است.

اما بررسی داده های بازیکنان تیم های آرسنال، چلسی، لیورپول، منچسترسیتی، یونایتد و تاتنهام نشان داده که مگوایر همچنان یکی از بهترین مدافعان لیگ برتر انگلیس محسوب می شود. مگوایر از زمان اولین بازی خود در لیگ برتر برای هال سیتی در سال 2014 تا امروز، 254 تکل در 206 بازی زده و میزان موفقیت تکل های این بازیکن 67 درصد بوده که آمار مناسبی است.

به عنوان مثال فن دایک که از او به عنوان یکی از سه مدافع برتر جهان نام برده می شود، از زمان اولین بازی خود برای ساوتهمپتون در سپتامبر 2015، در 202 بازی 206 تکل با نرخ موفقیت 69 درصد زده که تفاوت چندانی با هری مگوایر ندارد.

داده‌ها همچنین موید آن است که مگوایر 326 قطع توپ در مجموع و در واقع میانگین 1.58 در هر بازی را ثبت کرده، در حالی که این آمار برای فن دایک 221 توپ با میانگین 1.59 در هر دیدار بوده است. در بخش دوئل های هوایی نیز آنها از نظر آماری بسیار شبیه به هم هستند. مدافع هلندی با برتری 74 درصدی، از مگوایر با درصد موفقیت 72 کمی بالاتر بوده و تفاوت چندانی بین این دو بازیکن دیده نمی شود.

دیدگاهها