کد خبر : 1845692 | 07 مهر 1401 ساعت 12:30 | 46.5K بازدید | 10 دیدگاه

در بیشترین ارتفاع ممکن و با جاذبه صفر

رکورد جدید: گلزنی فیگو در ارتفاع 6 هزار متری!

لوئیس فیگو به همراهی چند بازیکن دیگر، رکورد بازی فوتبال در ارتفاع بیش از 20 هزار فوتی را شکستند.

رکورد جدید: گلزنی فیگو در ارتفاع 6 هزار متری!

به گزارش "ورزش سه"، رکورد جهانی برگزاری یک مسابقه فوتبال در ارتفاع 6166 متری و با جاذبه صفر، توسط لوئیس فیگو و تعدادی از ورزشکاران دیگر شکسته شد. مسترکارت شرکت خدمات مالی آمریکایی که در زمینه ارائه خدمات کارت‌های اعتباری، کارت‌های نقدی و مدیریت سامانه پرداخت بانکی فعالیت می کند، برگزار کننده این مسابقه عجیب ولی دیدنی بود.

مسترکارت با برگزاری این مسابقه و با حضور لوئیس فیگو و تیمی متنوع از قهرمانان فوتبال از خاورمیانه، اروپا و آمریکای لاتین، رکورد جهانی برگزاری یک مسابقه فوتبال در بالاترین ارتفاع ممکن و بدون جاذبه را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رساند.

مسترکارت با شعار افزایش عشق جهانی به فوتبال، این مسابقه را برگزار کرد. این دیدار بین 2 تیم چهار نفره در 20 آگوست 2022 برگزار شد. اسطوره فوتبال پرتغال یعنی لوئیس فیگو، به همراه هفت بازیکن دیگر که در این پرواز تاریخی انتخاب شده بودند، حضور داشتند. این رکورد توسط یک داور رسمی از گینس و حضور 2 شاهد به ثبت رسید، جایی که فیگو بدون جاذبه، در یک زمین فوتبال به مساحت 75 متر مربع که مخصوص داخل هواپیما تنظیم شده بود، حریفان را دریبل می زد.

در این مسابقه، افراد دیگری از جمله حمد محمد حسن و یاسمین غانم الشرشنی از قطر، ریانون اسماعیل، جانی فاینز خواننده بریتانیایی، دیدسون روشا یوتیوبر برزیلی، بیگاد مصطفی و فرح جفری فوتبالیست عربستانی حضور داشتند.

لوئیس فیگو، برنده توپ طلای 2000 در این باره گفت: فوتبال از مرزها فراتر می رود و مردم را در سراسر جهان متحد می کند. من در استادیوم هایی بازی کرده ام که جو احساساتی را برمی انگیزد و فرهنگ ها و ملیت ها را درگیر می کند؛ این دقیقاً همان تجربه ای بود که من در این بازی زیبا در ارتفاع 20 هزار فوتی با گروهی از بازیکنان بازی کردم. عاشقانِ نترس فوتبال، اشتیاق خود را برای این ورزش به ارتفاعات بی‌سابقه‌ای می‌رسانند.

دیدگاهها