کد خبر : 1845745 | 07 مهر 1401 ساعت 18:00 | 45.3K بازدید | 14 دیدگاه

PSG به خاطر خرید مسی از بارسا دادگاهی شد!

اولین جلسه رسیدگی به شکایت چند عضو رسمی باشگاه بارسلونا علیه باشگاه پاری سن ژرمن امروز برگزار شد.

PSG به خاطر خرید مسی از بارسا دادگاهی شد!

به گزارش "ورزش سه"، لیونل مسی در تابستان سال گذشته از بارسلونا راهی پی اس جی شد. مسی قصد تمدید قرارداد با بارسا را داشت ولی مشکلات مالی متعدد باشگاه کاتالان در نهایت مانع شد و او نیز از میان پیشنهادات خود ترجیح داد با قراردادی دو ساله راهی پی اس جی شود. کمی پس از نهایی شدن انتقال مسی به پی اس جی، گروهی از اعضای رسمی باشگاه بارسلونا علیه پی اس جی به اتحادیه اروپا شکایت کردند و پرونده ای علیه باشگاه پاریسی باز شد. طبق اعلام رسانه های اسپانیایی، اولین جلسه علنی دادگاه اتحادیه اروپا برای رسیدگی به شکایت اعضای رسمی باشگاه بارسلونا امروز برگزار شد.

طبق گزارش کادنا سر و به نقل از خوان برانکو، وکیل گروه شاکی، عدم وجود شرایط برابر بین دو کشور فرانسه و اسپانیا مهمترین دلیل انتقال لیونل مسی به پی اس جی عنوان شده و آنها معتقدند که پی اس جی به دلیل قوانین مالیاتی بهتر فرانسه، عدم وجود محدودیت دستمزد در فوتبال این کشور و نیز نقض فرپلی مالی موفق به جذب مسی شده است. 

برانکو در این رابطه گفت:« اتحادیه اروپا تنها نهادی در سطح اروپاست که می‌تواند کمیسیون اروپا را مجبور به ایجاد تغییر در قوانین فوتبال قاره‌ای کند، زیرا یوفا موفق به ایجاد هماهنگی نشده است.»

این وکیل همچنین گفت که اگر دادگاه اتحادیه اروپا تشخیص دهد که تخلفی رخ داده، می تواند هم اتحادیه فوتبال فرانسه و هم پی اس جی را محکوم کند.

برانکو در ادامه گفت:« ما می خواهیم فوتبال حرفه ای اروپا را اصلاح کنیم. می دانیم که بلندپروازانه به نظر می رسد، اما همچنین می خواهیم خوان لاپورتا و هیئت مدیره بارسا نیز به ما بپیوندند.»

دیدگاهها