کد خبر : 1846140 | 10 مهر 1401 ساعت 21:54 | 89.3K بازدید | 35 دیدگاه

تحویل 35 کارتن جنس به فدراسیون

کیت تیم ملی در قطر- "مجید" از اتریش تا دوحه

به نظر نمی‌رسد که تغییری در انتخاب نهایی پوشاک تیم ملی برای جام جهانی رخ بدهد.

کیت تیم ملی در قطر- "مجید" از اتریش تا دوحه

به گزارش “ورزش سه” شاید یکی از موضوعات پربحث و دردسرساز فدراسیون فوتبال انتخاب البسه تیم‌های ملی باشد. بخصوص در رابطه با تیم بزرگسالان که ویترین فوتبال است.

در ادوار گذشته هم حاشیه‌هایی در این خصوص وجود داشت. به طور مثال قبل از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با پافشاری کی‌روش قرارداد با یک شرکت آلمانی لغو و لباس از کمپانی آدیداس خریداری شد تا رکورد جدیدی در فوتبال ثبت شود؛ خریدن لباس برای حضور در جام جهانی که اکثر شرکت‌های تولید کننده برای اسپانسر بودن در آن مسابقات سر و دست می‌شکنند.

اما در یک سال اخیر شرایط برای فدراسیون متفاوت بود. در زمان‌ سرپرستی حیدر بهاروند و بعد از آن ریاست شهاب‌الدین عزیزی خادم قراردادی با شرکت آل اشپورت برای تامین البسه تیم ملی منعقد شد. اما زمانی که کار در دست میرشاد ماجدی بود، این قرارداد از طرف شرکت تولید کننده به دلیل وجود شرایط خاص در کشور و البته بیماری کرونا لغو شد.

این عکسی تیمی ایران قبل از شروع جام جهانی روسیه و اردوی قطر است که بازیکنان لباس تولیدی شرکت آدیداس را بر تن دارند

بعد از اینکه چنین اتفاقی رخ داد، کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال به ریاست احسان اصولی، مناقصه‌ای برگزار و با دریافت پاکت‌ از شرکت‌های تولید کننده در نهایت شرکت مجید را به عنوان اسپانسر تیم ملی در جام جهانی معرفی کرد. قراردادی که اصولی از آن به عنوان یکی از بهترین قراردادهای فدراسیون نام برد. این شرکت البسه تیم ملی در جام جهانی را به طور مجانی در اختیار فدراسیون قرار می‌دهد و از طرف دیگر البسه تیم‌های ملی دیگر را با تخفیف تولید می‌کند.
تیم ملی ایران که در مسابقات مقدماتی مجیدپوش بود در اردوی اتریش هم با همین کیت به زمین رفت اما در جام جهانی قرار است البسه‌ای متفاوت چه از نظر طرح و چه از نظر جنس در اختیار فدراسیون قرار بگیرد تا نظر بازیکنان و کادر تیم ملی هم تامین شود.

بازیکنان در آخرین بازی تدارکاتی مقابل سنگال با لباس‌های تولیدی شرکت مجید به میدان رفتند

*استفاده از برند ایرانی در اولویت!
با توجه به اینکه در جام جهانی بهترین تبلیغ انجام می‌شود، استفاده از برند تولید داخل در اولویت فدراسیون قرار دارد. حمایت از تولید ملی، یکی از سیاست‌های مسئولان فدراسیون بوده و بعید است با چنین سیاستی، شرکت تولید کننده البسه تیم‌های ملی تغییر کند. همانطور که منصور قنبرزاده، نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال در مصاحبه روز گذشته خود اعلام کرد فوتبال هم به مانند تیم ملی والیبال و کشتی از برند داخلی استفاده خواهد کرد.

*وقت کم مانع از ایجاد تغییرات می‌شود!
یکی از مشکلات فدراسیون در این خصوص وقت کمی است که تا آغاز جام جهانی باقی مانده. تیم ملی کمتر از ۵۰ روز دیگر باید در قطر به میدان برود. با احتساب زمان شروع اردوی تیم ملی نزدیک به یک ماه برای فدراسیون وقت باقی می‌ماند. طبیعتا این فرصت برای انتخاب و سپس تامین لباس برای تیم ملی کافی نیست. از طرف دیگر لباس ایران با برند داخلی و طرحی که داشته به تایید فیفا رسیده است. دلیلی مهم که دست فدراسیون را برای تغییرات می‌بندد.

*قرارداد محکمی که فسخش هزینه‌ساز است
قرارداد با شرکت مجید از لحاظ حقوقی محکم بسته شده است. همانطور که حقوق فدراسیون رعایت شده، همانطور هم حقوق شرکت تولید کننده در نظر گرفته شده است. به همین دلیل فسخ آن برای مسئولان فدراسیون هزینه و دردسر حقوقی دارد. این مهمترین دلیلی است که فدراسیون را مجاب به ادامه همکاری با شرکت مجید می‌کند.
در این شرایط طبق تصویری که خبرنگار ما از مقابل فدراسیون ثبت کرده، امروز حدود ۳۵ کارتن از محصولات شرکت مجید به فدراسیون فوتبال تحویل شده است. محصولاتی که به جز بزرگسالان، برای اعزام تیم‌های نوجوانان و نونهالان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 

تصویری از مقابل فدراسیون فوتبال که کارتن‌های‌ محصولات شرکت مجید در حال تحویل است

دیدگاهها