کد خبر : 1846205 | 10 مهر 1401 ساعت 20:04 | 14.1K بازدید | 11 دیدگاه

هیج وقت به داوران اعتراض نمی‌کنم

مورایس: با این چمن بازیکنانم حق دارند زیر توپ بزنند

سرمربی پرتغالی سپاهان نسبت به شرایط چمن ورزشگاه پاس قوامین ابراز ناراحتی کرد و گفت که در چنین زمین‌هایی باید رو به بازی مستقیم آورد.

مورایس: با این چمن بازیکنانم حق دارند زیر توپ بزنند

به گزارش "ورزش سه"، ژوزه مورایس بعد از برتری دو بر یک سپاهان مقابل هوادار در هفته هفتم لیگ برتر به نشست خبری رفت و در این خصوص صحبت کرد. مشروح حرف‌های او را در ادامه می‌خوانید:

**مسابقه‌ای که عقب افتادیم؛ بردیم
3 هفته بدون فوتبال داشتیم و دلم برای شما خبرنگاران تنگ شده بود. بعضی‌ وقت‌ها اتفاقاتی می‌افتد و در ابتدای بازی عقب افتادیم و می‌توانستیم خیلی بهتر بازی را شروع کنیم. نیمه اول با شرایط سختی مواجه شدیم. هوادار از بازیکنان باتجربه‌ای برخوردار است و از جایی که فکر می‌کردیم گل خوردیم، مسابقه‌ای که عقب بودیم؛ بردیم.
**بازیکنان ایرانی حق دارند بازی مستقیم کنند
سپاهان به دنبال بازی باکیفیت است که از خودش نشان دهد ولی بعضی مواقع امکان‌پذیر نیست و وقتی تیمی نخواهد بازی با کیفیتی از خودش ارائه دهد، سپاهان هم مجبور می‌شود به بازی بلند رو بیاورد. این شرایط به خاطر نبود چمن با کیفیت خوب در فوتبال ایران است و بازیکنان ایرانی حق دارند که به فوتبال مستقیم روی بیاورند.
**باید فکری به حال چمن‌های ایران کنید
بازیکنان ایرانی باکیفیت هستند و همانطور که دیدیم تیم ملی ایران در خارج از کشور مقابل اروگوئه چقدر خوب بازی کرد. باید به این فکر کنیم که در ایران به دنبال چه سبک فوتبالی هستیم. اگر می‌خواهیم فوتبال باکیفیت‌تری ارائه دهیم باید فکری به حال زمین‌های چمن کنیم. تیم هوادار هم بازی خوبی انجام داد و لیاقت این را دارد که در زمین بهتری بازی کند.
**برای هوادار آرزوی موفقیت می‌کنم
دو گل در نیمه اول زدیم و موقعیت‌های بیشتری هم داشتیم که می‌توانستیم در نیمه اول و دوم استفاده کنیم. سعی کردیم از توپ‌های سوم استفاده و موقعیت‌سازی کنیم. باید بابت حفظ نتیجه تبریک به بازیکنانم بگویم که توانستند نتیجه را حفظ کنند. هوادار هم تیم خوبی است و برای این تیم در بازی آینده آرزوی موفقیت می‌کنم.
**بازی کردن مظاهری و استفاده چرخشی از گلرها؟
ترجیح می‌دادم سؤال شما به بازی ربط داشته باشد. اگر از من می‌پرسیدید که دروازه‌بان بازی خوبی انجام داد، جواب من بله بود. ما یک دروازه‌بان باکیفیت و باتجربه از پرتغال آوردیم که فوق‌العاده‌ است تا از تجربیاتش استفاده کنیم. رشید هم در طول 3 هفته‌ای که پیام نیازمند نبود در تمرینات ما حضور داشت و بیشتر با تیم وفق پیدا کرده بود. پیام دو روز است که به تیم ما اضافه شده و ترجیح دادیم که امروز از رشید مظاهری استفاده کنیم. این به این معنی نیست که رشید در بازی بعدی به میدان می‌رود و پیام بازی نمی‌کند. این موضوع به شرایط تیم ربط دارد. جایگاه دروازه‌بان با بقیه پست‌ها متفاوت است، ما نمی‌توانیم تغییر زیادی داشته باشیم. بحث اعتماد‌ به نفس است و در تمرینات رشید مظاهری آماده این بازی بود. اینکه در مسابقه بعدی با چه بازیکنانی بازی خواهیم کرد هنوز معلوم نیست.
**آرامش مورایس بعد از حضور در ایران؟
فکر نکنم، بالاخره باید ببینم که تیمم به چه چیزی نیاز دارد و اگر به جنب و جوش نیاز داشته باشد من به تیمم تزریق می‌کنم. باید خودم را با تیمم وفق بدهم که چه چیزی نیاز داد. خودم را به هیچ عنوان عوض نمی‌کنم. بیشتر به دنبال بازی باکیفیت هستم تا جنگنده‌؛ من جنگندگی را ترجیح نمی‌دهم و به دنبال بازی باکیفیت هستم.
**بازی روی این چمن‌های بی‌کیفیت درست نیست
بازیکنان باکیفیت ایرانی لیاقت زمین خوب را دارند و بازی روی این چمن‌های بی‌کیفیت درست نیست و هزار اتفاق می‌افتد. معنی‌اش این نیست که ایران من را تغییر دهد، من بیشتر در حال این هستم که از فرهنگ فوتبالی اینجا آگاه شوم و باید خودم را وفق دهم تا به بهترین‌ها برسم. 
**متاسفم که VAR‌ هنوز به ایران نیامده است
هیچ وقت کنار زمین به داور اعتراض نمی‌کنم. داور انسان است و شاید مرتکب خطا شود و هیچ اعتراضی ندارم و احساس تأسف می‌کنم که هنوز VAR به ایران نیامده است. امیدوارم این اتفاق بیفتد چون ما فقط شاهد اعتراض بازیکنان به داور هستیم چیزی که نمی‌خواهیم هواداران در خانه و استادیوم تماشا کنند.

دیدگاهها