کد خبر : 1846557 | 12 مهر 1401 ساعت 18:44 | 21.4K بازدید | 3 دیدگاه

پاسخ شرکت تجهیز اماکن ورزشی به مشکلات ورزشگاه پیر

آقای مددی! آزادی یک شبه مشکل‌دار شد؟

شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با انتشار اطلاعیه‌ای به صحبت‌های احمد مددی درباره ورزشگاه آزادی واکنش نشان داد.

آقای مددی! آزادی یک شبه مشکل‌دار شد؟

به گزارش "ورزش سه"، بعد از صحبت‌هایی که احمد مددی مدیر پیشین ورزشگاه آزادی درباره خطر ریزش سکوهای این ورزشگاه و البته مشکل دار بودن سیستم برق آن انجام داد، حالا شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در این خصوص بیانیه ای را صادر کرده است.

روابط عمومی شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی نوشته است:‌«شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور با توجه به رسالتی که در بازسازی، بهسازی و نگهداری اماکن ورزشی در راستای توسعه و پیشرفت ورزش دارد حساسیت ویژه ای در زمینه خدمت رسانی هر چه بهتر به جامعه ورزش و مردم دارد. حساسیتی که کوچکترین اهمال، کم کاری و سوء مدیریت در آن جایی نخواهد داشت.
این حساسیت به ویژه در مجموعه ورزشی آزادی که یکی از اصلی ترین زیر مجموعه های شرکت توسعه به شمار می رود و میزبانی رقابت های مهم ورزشی از جمله لیگ برتر فوتبال کشور را بر عهده دارد نیز به شکلی جدی تر پیگیری می شود.
از بازسازی و نوسازی سیستم برق گرفته تا مقاوم سازی و ایمن سازی و موارد دیگر در اولویت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی بوده است. در این راستا علاوه بر مشاوران مادر، مشاوران متخصص و باتجربه ای در این زمینه استخدام شدند تا با خرد جمعی بهترین تصمیم اتخاذ شود.»

در بخش بعدی این بیانیه آمده است:‌«طبیعی است که با وجود نظارت دقیق، به علت تعدد وظایف و پیگیری های مربوطه، مسئولیت هر بخش و مجموعه به افرادی سپرده شود که علاوه بر خدمت رسانی وظیفه پاسخ گویی در خصوص هر مشکل احتمالی را داشته باشند. پذیرفته نیست که مدیری در دوران تصدی خود شرایط را بهینه ارزیابی کرده و پس از پایان همکاری با چرخشی ۱۸۰ درجه ای خلاف آن را اعلام کند کما این که ثبات مدیریتی و گفتاری و اعتقادی از مهمترین ویژگی های مدیریت است.
بدون شک پایان همکاری با مدیر یک مجموعه نه تنها در جایگاه اتهام قرار نمی گیرد بلکه واکنشی واجب و قابل انتظار در برابر اهمال و یا کوتاهی و یا تداوم مشکلات است. علاوه بر این پایان همکاری نتیجه جمع بندی از مجموعه فعالیت ها و عملکرد است و نه صرفاً در پی یک اتفاق و یک اهمال. طبیعی است که شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی بر خود واجب می داند پاسخگوی افکار عمومی و حافظ امنیت، زمان و رضایت عمومی مردم باشد.
همانطور که مبرهن است سیستم برق مجموعه ورزشی آزادی قدمت زیادی دارد و از ابتدای ساخت تا امروز بازسازی نشده است، واضح است همانطور که بارها اشاره شده کابل ها و سیستم برق قدیمی مورد استفاده در این مجموعه مشکلاتی دارد که همگی توسط کارشناسان متخصص بررسی و شناسایی شده است.
شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی هم در راستای وظایف خود در این زمینه اهتمام شبانه روزی لازم را به خرج داد و سعی کرد که اعتبار مناسب برای این کار را جلب کرده و مناقصه ای انجام بدهد که نتیجه آن انتخاب پیمانکار بازسازی برق بعد از حدود نیم قرن بود تا کار بازسازی و نوسازی آغاز شود. البته طبیعی است که فرآیند تشریفات و اقدامات لازم در این خصوص زمان بر بوده اما این اقدام با بیشترین سرعت ممکن بعد از حدود ۵۰ سال در این دوره صورت گرفته است.
از آنجایی که حفظ امنیت ورزشکاران، هواداران و عموم مردم خط قرمز مجموعه به شمار می رود مقاوم سازی و ایمن سازی مجموعه یکصد هزار نفری آزادی یکی از مهمترین اولیت های شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور است.
مطالعات و کارهای تحقیقاتی متعددی در این زمینه با حضور مشاور مادر و جذب مشاور مقاوم ساز بنام که تخصص و تجربه ویژه در بحث مقاوم سازی دارد جهت افزایش طول عمر سازه انجام شد. نظریه ای که متفق القول بر آن باور داشتند این بود که سازه استادیوم آزادی مشکلی ندارد و فقط بار روی سازه اصلی دچار مشکل شده و هیچ گونه ناپایداری در وضعیت سازه مشاهده نشده است. عملیات بازسازی و بهسازی پس از بررسی های دقیق کارشناسی با توجه به اولیت بندی برنامه ریزی شد و ۱۵ زون از سکوهای تماشاگران استادیوم آزادی با هدف بهسازی، مقاوم سازی و سبک سازی به مرحله مناقصه گذاشته شد.
وضعیت چمن ورزشگاه آزادی نیز به صورت منظم و دوره ای بررسی شده و خواهد شد و طبق نظر کارشناسان متخصص و با در نظر گرفتن اولویت های موجود در خصوص آن تصمیم گیری می‌شود. کما این که در حال حاضر چمن استادیوم یکصد هزار نفری مشکلی نداشته و آماده میزبانی از مسابقات لیگ برتر است.
اظهار نظرات خلاف واقع و مغایر با گذشته نه تنها کمکی به ورزش کشور نمی کند بلکه علامت سوال بزرگی ایجاد می کند که آیا اظهار نظرات گذشته ی گوینده مبنی بر وجود شرایط مطلوب، صحت نداشته است یا در صورت پاسخ منفی به این سوال آیا مجموعه ورزشی آزادی یک شبه مشکل دار شد؟!

دیدگاهها