کد خبر : 1846609 | 13 مهر 1401 ساعت 01:14 | 294.7K بازدید | 34 دیدگاه

هی مرد! تو نجاتم دادی...تو...!

زیباترین شادی پاس گل طارمی در پورتو (عکس)

لحظه‌ای که گل اول پورتو مقابل لورکوزن به ثمر رسید، کارگردان بیش از اینکه به دنبال گلزن باشد، در پی ثبت واکنش سازنده گل بود.

زیباترین شادی پاس گل طارمی در پورتو (عکس)

به گزارش "ورزش سه"، پورتو فصل گذشته با قرار گرفتن در گروه مرگ لیگ قهرمانان اروپا از صعود به دور حذفی و تکرار خاطرات خوش فصل 21-2020 بازماند. این تیم امسال برای جبران در گروه دوم مسابقات شروع بسیار بدی داشت و هواداران خود را با متحمل شدن دو باخت متوالی ناامید کرد.
شاگردان کونسیسائو در بازی اول 2-1 مغلوب اتلتیکومادرید شدند؛ آنها در بازی دوم برای جبران به مصاف کلوب بروژ رفتند ولی امید آنها برای جبران، نتیجه عکس داشت و با شکست عجیب 4-0 زمین بازی را ترک کردند تا انتقادات به اوج خود برسد.
 
سرمربی پورتو که بعد از دو باخت متوالی و کم‌رنگ شدن شانس صعود، فشار زیادی را متحمل شده بود، در بازی سوم مقابل لورکوزن در شرایطی تیمش را راهی زمین کرد که نتیجه‌ای جز برد به درد او و پورتو نمی‌خورد و فقط 3 امتیاز می توانست، کمی شرایط را تغییر دهد. در چنین شرایطی، مهدی طارمی امید اول کونسیسائو به شمار می‌رفت.
 
ستاره ایرانی پورتو در شبی که فرصت رویارویی با آزمون را پیدا نکرد، یک بار در نیمه اول گل زد ولی این گل را داور مردود اعلام کرد. مهدی چهار روز پیش در لیگ پرتغال یک گل ساخته و روی دو گل تیمش تاثیر مستقیم داشت و در نیمه دوم بازی با لورکوزن، تمرکز خود را روی پاس گل معطوف کرد و توانست با یک سانتر زیبا و یک پاس در عمق ماهرانه، دو بار هم‌تیمی‌های خود را در موقعیت گلزنی قرار داده و ستاره زمین لقب بگیرد.


 
در لحظه ای که گل اول پورتو با ضربه سر سانوسی به ثمر رسید، ورزشگاه دراگائو غرق در شادی بود ولی قطعا شادترین چهره‌های آن لحظه، کونسیسائو و طارمی بودند. سرمربی پورتو که از زیر فشاری سخت خارج شده بود، بلافاصله بعد از باز شدن دروازه لورکوزن با انگشت اشاره طارمی را نشان داد و به سرعت او را در آغوش گرفت تا یک صحنه جالب را شاهد باشیم؛ صحنه‌ای که حتی کارگردان تلویزیونی بازی نیز ترجیح داد به جای شادی گل، آن را به تصویر بکشد.
 
شادی طارمی هم بعد از این پاس خیلی زیبا بود. مهدی فریادی از ته دل کشیده و به سرعت به سمت سرمربی تیم دوید و او را در آغوش گرفت. او که با دو پاس گل، ناجی کونسیسائو و تیمش در این چالش دشوار بود، با بالاترین امتیاز در بین تمامی بازیکنان حاضر در زمین، به‌عنوان بهترین بازیکن مسابقه نیز انتخاب شد.
 

دیدگاهها