کد خبر : 1846613 | 13 مهر 1401 ساعت 08:40 | 4.2K بازدید | 0 دیدگاه

دیدار وزیر ورزش عربستان با رانندگان فرمول یک

وزیر ورزش عربستان گفت که با رانندگان و روسای فرمول یک دیدار کرده است تا نگرانی‌های امنیتی را پس از حملات موشکی امسال در جده برطرف کند.

دیدار وزیر ورزش عربستان با رانندگان فرمول یک

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از رویترز، بعد از حملات موشکی در عربستان خیلی از راننده های فرمول یک اعلام کردند که مردد هستند تا در این کشور رقابت کنند. این در حالی است که عربستان میزبان بالاترین رویداد در فرمول یک شده است و نمی خواهد این میزبانی را از دست بدهد. 

شاهزاده عبدالعزیز بن ترکی الفیصل، وزیر ورزش عربستان گفت: بیشتر نگرانی ها واقعاً در مورد امنیت بود و من سعی کردم، راننده‌ها و روسای فرمول یک را قانع کنم که مشکل خاصی نیست و رقابت ها برگزار شود. من شخصاً با همه مدیران تیم‌ها و همه رانندگان ملاقات کردم.

شاهزاده الفیصل گفت که شهرت بالای فرمول یک به این معنی است که باید تامین امنیت در درجه بالایی در اولویت باشد. مسیر مسابقه قطعا امن خواهد بود. مناطق پرجمعیت و شهر کاملا امن است.

او همچنین به Silverstone در سال جاری اشاره کرد، جایی که معترضان "مصرف سوخت را کاهش دهید" پس از تیراندازی‌های گسترده در ایالات متحده، در حالی که ماشین‌ها همچنان در حال تردد بودند، به پیست حمله کردند.

شاهزاده الفیصل گفت: اگر به جهان امروز نگاه کنید، هرج و مرج در همه جا اتفاق می‌افتد. واقعاً مکان امنی وجود ندارد که بتوانید به آنجا بروید و  تضمین کنید هیچ اتفاقی نمی‌افتد. از تیراندازی‌های دسته جمعی گرفته تا جنگ‌ها و چیزهایی که در حال وقوع هستند امنیت را خدشه‌دار می‌کنند. 

عربستان سعودی که غول نفتی دولتی آن یعنی آرامکو حضور گسترده‌ای در فرمول یک دارد، قراردادی ۱۵ ساله با این رشته ورزشی امضا کرده است.

دیدگاهها