کد خبر : 1846728 | 14 مهر 1401 ساعت 01:41 | 17.6K بازدید | 7 دیدگاه

تبعات شکست مقابل دورتموند: لوپتگی از سویا اخراج شد

سویا امشب در خانه دورتموند با نتیجه 4-1 شکست خورد و مدیران این باشگاه بلافاصله با انتشار بیانیه‌ای جولن لوپتگی را اخراج کردند.

تبعات شکست مقابل دورتموند: لوپتگی از سویا اخراج شد

به گزارش "ورزش سه"، سویا با هدایت خولن لوپتگی این فصل نتایج ضعیفی در لالیگا گرفت و در حال حاضر در رتبه هفدهم جدول قرار دارد. آنها در دو دیدار ابتدایی در لیگ قهرمانان هم یک تساوی و یک شکست داشتند و به همین دلیل شکست سنگین امشب برای دورتموند به آخرین دیدار لوپتگی روی نیمکت این تیم تبدیل شد.
در این دیدار رافائل گریرو (6)، جود بلینگام (41)، کریم آدمی (43) و یولیان برانت (75) برای زردها گلزنی کردند و تک گل یوسف النصیری در دقیقه 53 هم نتوانست از سنگینی شکست سویا کم کند و مانع اخراج لوپتگی شود.

در بیانیه باشگاه سویا آمده است:"باشگاه سویا به دنبال شکست سنگین مقابل دورتموند، جولن لوپتگی را از مسئولیتش به عنوان سرمربی تیم ملی اول کنار می گذارد. این به معنای پایان سه فصل  درخشان است که باشگاه به اهدافش رسید و فصل چهارمی که نتایج به سود ما رقم نخورد و تیم از 21 امتیاز ممکن در لالیگا، تنها 5 امتیاز کسب کرد.
در مجموع جولن 170 بازی روی نیمکت تیم نشست؛ 121 بازی در لالیگا، 15 بازی در کوپا دل ری، 16 بازی در لیگ اروپا، 17 بازی در چمپیونزلیگ و یک بازی در سوپرلیگ اروپا.

لوپتگی همیشه در تاریخ سویا با کسب ششمین قهرمانی باشگاه در لیگ اروپا در فصل 20-2019 در یادها خواهد ماند.
باشگاه از این مربی اهل باسک به خاطر حرفه ای گری و سخت کوشی در بیش از سه سال حضور در انجا تشکر کرده و برای او در مسیر آینده اش آرزوی موفقیت می کند."
گفته می شود لوپتگی گزینه اول وولوز برای جانشینی برونو لاژه است که چند روز قبل اخراج شد.
 

دیدگاهها