کد خبر : 1846819 | 14 مهر 1401 ساعت 16:32 | 15.5K بازدید | 19 دیدگاه

تا سال 2025 شرایط خوب نیست

مدیر بارسا: متاسفانه فصل بعد هم به اهرم مالی نیاز داریم

ادوارد رومرو، نایب رئیس اقتصادی بارسلونا، امروز تایید کرد که این باشگاه در تابستان سال بعد نیز نیاز به فعال کردن اهرم مالی برای خرید بازیکن خواهد داشت.

مدیر بارسا: متاسفانه فصل بعد هم به اهرم مالی نیاز داریم

به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا در تابستان امسال به لطف فروش بخشی از دارایی های خود و فعال کردن چهار اهرم مالی توانست بازیکنان جدید بخرد و قرارداد چند بازیکن خود را تمدید کند. بارسلونا در نهایت توانست نام همه خریدهای جدید خود را در لالیگا ثبت کند. ادوارد رومرو، نایب رئیس اقتصادی بارسلونا، امروز در یک نشست خبری توضیح داد که اگر اهرم‌های مالی نبودند، بارسا در فصل قبل 106 میلیون یورو و در فصل جاری 210 میلیون یورو ضرر مالی می کرد. بارسا در فصل 22-2021، 1017 میلیون یورو درآمدزایی داشت و 856 میلیون یورو نیز هزینه کرد. رومرو گفت که برای فصل جاری پیش بینی می شود که 1255 میلیونی درآمدزایی داشته باشند و 1017 میلیون یورو نیز هزینه کنند. با کسر مالیات، بارسلونا سود 274 میلیون یورویی را برای فصل جاری متصور است.

رومرو در این نشست گفت که مشکل سقف دستمزدها همچنان پابرجاست هرچند که نسبت به سال گذشته بسیار بهتر شده است. اگر پیش از این 98 درصد درآمد بارسا صرف پرداخت دستمزد می شد، حالا این به لطف اهرم های مالی به 51 درصد کاهش پیدا کرده است.

رومرو در این رابطه گفت:«اگر بارسلونا را به یک بیمار تشبیه کنیم، این بیمار حالا از آی سی یو خارج شده و به بخش منتقل شده ولی هنوز به طور کامل بهبود پیدا نکرده است. با اطمینان می گویم که ما فصل بعد نیز نیاز به فعال کردن اهرم های مالی داریم و در غیر این صورت قادر به خرید بازیکن و پرداخت دستمزدها نخواهیم بود.»

رومرو ادامه داد:«متاسفانه تا سال 2025 وضعیت بارسلونا کم و بیش بیمارگونه خواهد بود ولی انتظار داریم که از تابستان 2025 شرایط بهبود پیدا کند و دیگر نیاز به اهرم مالی نداشته باشیم. انتظار داریم در تابستان بعد سقف دستمزد برای تیم اول 420 میلیون یورو باشد. ما برای رسیدن به اهداف اقتصادی نیاز به موفقیت ورزشی در زمین هم داریم. انتظار ما این است که در لالیگا قهرمان شویم و در لیگ قهرمانان تا یک چهارم نهایی بالا بیاییم. فصل قبل به خاطر حذف در دور گروهی لیگ قهرمانان، 12 میلیون یورو ضرر کردیم. امسال نباید آن اتفاق تکرار شود.»

دیدگاهها