کد خبر : 1847712 | 20 مهر 1401 ساعت 08:22 | 494 بازدید | 0 دیدگاه

تلاش جودوکاران نابینا و کم‌بینا برای ارتقای رنکینگ

مربی تیم ملی جودو نابینایان و کم بینایان با اشاره به اعزام جودوکاران به مسابقات جهانی باکو، گفت: با توجه به این که سهمیه پارالمپیک پاریس برای نخستین بار در این مسابقات توزیع می‌شود، تلاش جودوکاران کسب امتیاز بالا و ارتقای رنکینگ در جهانی باکو است.

تلاش جودوکاران نابینا و کم‌بینا برای ارتقای رنکینگ

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، فرهاد معابی با اشاره به شروع اردوی جودوکاران نابینا و کم‌بینا از ۲۲ مهر در آزادی، اظهار کرد: اردوی آماده‌سازی جودوکاران اعزامی به مسابقات جهانی باکو از ۲۲ مهر با حضور ۸ ورزشکار در سالن جودو آزادی شروع می‌شود و تا ۶ آبان ادامه خواهد داشت. البته هنوز تعداد نفرات اعزامی به باکو مشخص نیست و در پایان این اردو معلوم می‌شود چه تعداد جودوکار برحسب شانس مدال‌آوری به این تورنمنت اعزام می‌شوند.

وی گفت: رقابتهای جهانی باکو اولین مرحله کسب سهمیه پارالمپیک پاریس است، جودوکاران باید با کسب بالاترین امتیاز در جهت ارتقای رنکینگ خود تلاش کنند تا سهمیه را به راحتی از دست ندهند.

مربی تیم ملی جودوی نابینایان و کم‌بینایان در پاسخ به این پرسش که وضعیت جودوکاران را از نظر رنکینگ برای کسب مدال در جهانی باکو چگونه ارزیابی می کنید؟ افزود: بعد از پارالمپیک توکیو هیچ جودوکاری دارای رنکینگ نیست و باید در مسابقات جهانی، گرندپری و گرند اسلم با کسب بالاترین امتیاز رنکینگ خود را افزایش دهند، بنابراین در مسابقات جهانی باکو وضعیت هیچ کدام از جودوکاران برای کسب مدال مشخص نیست و بعد از این رقابتها جایگاه آنها بر حسب امتیازات کسب شده از نظر رنکینگ تعیین خواهد شد.

معابی پیرامون این پرسش که با توجه به تغییر قوانین در جودو نابینایان و کم‌بینایان، آیا این مساله در عملکرد جودوکاران تاثیر خاصی دارد یا خیر؟ خاطرنشان کرد: جودوکاران مشکل خاصی با تغییر قوانین ندارند، حتی این مساله به نفع جودوکاران نابینا شده تا در شرایط برابر برای کسب مدال تلاش کنند. البته با تغییر قوانین، ورزشکاران باید در ۴ وزن ۶۰، ۷۳، ۹۰ و مثبت ۹۰ کیلوگرم در دو گروه B۱ و B۲ (نابینایان و کم‌بینایان) با حریفان خود رقابت داشته باشند.

وی در پایان یکی از مشکلات جودوکاران را برخوردار نبودن از حریف تمرینی عنوان کرد و گفت: در اردوی قبلی به دلیل نداشتن حریف تمرینی مجبور شدیم اردوی خود را در مشهد برگزار کنیم، البته در این اردو سعی کردیم از جودوکاران المپیکی افراد سالم در ۲ مرحله اردوی پایانی قبل از اعزام به مسابقات جهانی استفاده کنیم تا جودوکاران را در بهترین شرایط راهی این مسابقات کنیم.

دیدگاهها