کد خبر : 1849716 | 01 آبان 1401 ساعت 18:28 | 37.7K بازدید | 10 دیدگاه

دیاباته آماده نیست؛ چرا باید دو مهاجمه بازی کنیم؟

مهاجم سابق پرسپولیس و مقابله با انتقادات به یحیی!

مهاجم سابق پرسپولیس معتقد است با آمادگی کامل شیخ دیاباته و حضور این بازیکن در کنار لوکادیا، خط حمله پرسپولیس به شرایط آرمانی خواهد رسید.

مهاجم سابق پرسپولیس و مقابله با انتقادات به یحیی!

به گزارش ورزش سه، سهراب انتظاری پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره عملکرد این تیم برابر ملوان که با برد ۱-۰ سرخپوشان همراه بود به خبرنگار ما گفت: بازی دلچسبی نبود و دو تیم بازی خوبی ارائه ندادند؛ اگر واقع‌بینانه نگاه کنیم، متاسفانه پرسپولیس در چند بازی اخیر زیبا بازی نمی‌کند اما خدا را شکر می‌توانیم امتیاز مسابقات را بگیریم. به هر حال کسب سه امتیاز در انزلی کار ساده‌ای نیست؛ مخصوصا در این شرایط که ملوان در قعر جدول بود و خودش را به آب و آتش می‌زد تا با پیروزی در این دیدار، به شرایط خوبی برسد. من بارها در انزلی بازی کردم و می‌دانم بازی در آن استادیوم چقدر سخت است اما بچه‌های ما توانایی خودشان را نشان دادند و توانستند با دست پر از زمین خارج شوند؛ من از همینجا می‌گویم درود به غیرت بازیکنان.

او درباره افت پرسپولیس در هفته‌های اخیر توضیح داد: پرسپولیس در حال اوج گرفتن بود اما متاسفانه تعطیلات فیفادی باعث شد تا این تیم نتواند روند رو به جلوی خود را ادامه بدهد اما ایرادی ندارد و هر تیمی ممکن است در دوره‌هایی دچار افت شود‌. بعد از بازی با مس کرمان فرصت مناسبی در اختیار تیم‌ها قرار دارد و پرسپولیس هم می‌تواند در آن زمان، یک ریکاوری خوب انجام بدهد و مشکلات خود را هم حل کند. ما در ادامه لیگ بازی‌های سخت‌تری در پیش داریم و امیدواریم پرسپولیس بتواند شاداب‌تر به بازی‌ها ادامه بدهد.

انتظاری تصریح کرد: افت پرسپولیس فقط محدود به یک نفر یا یک پست نیست و فکر می‌کنم همه اعضای تیم، از کادرفنی گرفته تا بازیکنان، از نظر روحی در شرایط مساعدی قرار ندارند. من فکر می‌کنم همه بازیکنان از نظر بدنی وضعیت خوبی دارند و فقط نیاز به ریکاوری روحی و ذهنی دارند تا دوباره به شرایط ایده‌آل برگردند و بعد از جام جهانی با قدرت بیشتری وارد مسابقات شوند.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به انتقاداتی که از سوی برخی از هواداران و پیشکسوتان به عملکرد این تیم وارد می‌شود گفت: پرسپولیس در حال حاضر صدرنشین است و باید توجه کنیم که به بازی زیبا امتیاز نمی‌دهند. این شرایط تحت تاثیر تعطیلی لیگ و مسائل روحی رخ داده و پیش از این مشکلات، همه بازیکنان از جمله سعید صادقی، سروش رفیعی، دانیال اسماعیلی‌فر و ... روند رو به رشدی داشتند. قطعا توانایی تیم ما بسیار بالاتر از اینهاست و یحیی گل‌محمدی به عنوان یک مربی با تجربه به این مسئله واقف است که پرسپولیس شاداب بازی نمی‌کند و ما نباید با پتک به سر او بزنیم و بگوییم تیم زیبا بازی نمی‌کند؛ بازی زیبا بدون نتیجه چه فایده‌ای دارد؟

وی افزود: زمانی که تیم‌های بزرگی مثل استقلال و پرسپولیس دچار افت می‌شوند، خروج از این وضعیت زمان‌بر است. من از پیشکسوتان عزیز خواهش می‌کنم که انتقاد تخریبی نکنند؛ همه ما باید برای سربلندی پرسپولیس راهکار نشان بدهیم نه اینکه تخریب کنیم. تیم یحیی، قدرتمند است و ما قطعا شانس اول قهرمانی هستیم.

مهاجم سابق پرسپولیس درباره عملکرد لوکادیا و دیاباته از خط حمله پرسپولیس گفت: لوکادیا به عنوان بازیکنی که به تازگی وارد فوتبال ایران شده است، به خوبی توانایی‌های خود را نشان داد؛ این بازیکن چارچوب شناس خوبی است و شم گلزنی بالایی دارد و قطعا در نیم فصل دوم عملکرد بسیار بهتری هم خواهد داشت. دیاباته هم در زمان حضور در استقلال نشان داد که فوتبالیست قابلی است و با وجود قد بلند، روی زمین هم بسیار خوب بازی می‌کند اما هنوز از نظر بدنی کاملا آماده نیست و زمانی که به آمادگی کامل برسد، می‌تواند کمک حال پرسپولیس باشد.

انتظاری در ادامه گفت: برخی از یحیی انتقاد می‌کنند که چرا با تک فوروارد بازی می‌کند اما باید در نظر بگیریم که دیاباته فعلا آمادگی کامل را ندارد ولی قطعا زمانی که این بازیکن به شرایط آرمانی برسد، یحیی با دو مهاجم زهردار که هم روی زمین و هم روی هوا عملکرد خوبی دارند، بازی خواهد کرد.

او در واکنش به اینکه برخی معتقدند این دو مهاجم به دلیل شباهتی که به یکدیگر دارند برای حضور همزمان در ترکیب مناسب نیستند گفت: درست است که سبک بازی دیاباته و لوکادیا شبیه به هم است اما این بازیکنان می‌توانند مکمل هم باشند و خوب هم عمل کنند. من این حرف را قبول ندارم و تاکید می‌کنم اگر این دو بازیکن به فرم ایده‌آل برسند، هر تیمی باید از آنها بترسد.

دیدگاهها