کد خبر : 1854896 | 01 آذر 1401 ساعت 13:55 | 18.4K بازدید | 35 دیدگاه

همه اعضای تیم مقصر هستند نه فقط یک نفر

غلامپور: از دست سید حسین کاری ساخته نبود

تیم ملی فوتبال ایران در بازی نخست خود در مرحله گروهی در برابر انگلیس شکست سنگینی را متحمل شد.

غلامپور: از دست سید حسین کاری ساخته نبود

به گزارش "ورزش سه"، مصدومیت علیرضا بیرانوند در دقایق ابتدایی بازی موجب شد تا سید حسین حسینی دروازه بان و کاپیتان تیم استقلال به مرد شماره یک تیم ملی تبدیل شود و این یک تجربه تلخ برای او بود چرا که در جریان بازی 6 بار دروازه اش از سوی بازیکنان تیم ملی انگلیس باز شد.

بعد از این بازی تحلیل و نقدهای متفاوتی در مورد عملکرد سید حسین حسینی شد. برخی بر این عقیده بودند که اگر علیرضا بیرانوند مصدوم نمی شد، تیم ملی با این نتیجه شکست نمی خورد. بهزاد غلامپور، مربی دروازه بان های استقلال در مورد عملکرد سید حسین حسینی می گوید: در فوتبال حرفه ای و امروز یک بازیکن نه موجب برتری می شود و نه موجب شکست. وقتی تیم می برد همه اعضای تیم حتی آن بازیکنی که یک دقیقه به ترکیب اضافه می شود، در برد دخیل هستند و زمانی که تیم می بازد همه اعضای تیم مقصر هستند. حتی بازیکن ذخیره چرا که نتوانسته روند بازی را تغییر دهد. بنابراین اگر تیم ملی به انگلیس باخت آنهم با این نتیجه همه اعضای تیم عملکردشان به گونه ای بود که موجب ثبت چنین شکستی شده است.

1759768

مربی دروازه بان های تیم استقلال ادامه داد: سید حسین حسینی در حال حاضر و در سال های گذشته یکی از دروازه بان های خوب فوتبال ایران بوده و بارها و بارها شایستگی فنی اش را در بازی های داخلی نشان داده و کارلوس کی روش اگر او را دعوت کرده و بعداز مصدومیت علیرضا بیرانوند به او بازی داده به خاطر شایستگی فنی اش بوده است. دیدید که سید حسین  حسینی در بازی دوستانه دوم اتریش (سنگال) چقدر خوب کار کرد و در این فصل هم در استقلال نمایش خوبی داشت. در سوپر جام دیدید که در موقعیت تک به تک بازیکن حریف را در گلزنی ناکام گذاشت و یکی از عوامل قهرمانی تیم بود. در گل های تیم انگلیس متوجه می شوید که دروازه بان کمترین نقش را در گل های به ثمر رسیده حریف داشته است، بطوریکه بازیکنان تیم حریف براحتی توپ را به گردش در می آوردند و وارد محوطه جریمه می شوند و در محوطه جریمه هم بدون مزاحمت به توپ ضربه می زنند. در چنین شرایطی مهار توپ از سوی دروازه بان سخت است. من نمی خواهم در مورد مسایل فنی این دیدار صحبت کنم اما کاملا پیداست تیم ملی فوتبال ایران که در جام جهانی های قبلی از نظر دفاعی یکی از بهترین تیم ها بوده در این دیدار هیچ مزاحمتی برای تیم ملی انگلیس ایجاد نکرد. در آمارهای بعد از بازی خواندم، تیم حریف نزدیک به 800 پاس بهم داده و در بیش از 70 درصد از زمان بازی صاحب توپ بود. در چنین شرایطی کاری از دست دروازه بان ساخته نیست. به نظر من که تیم از نظر روحی و روانی یارای مقابله با تیم حریف را نداشت و با شناختی که من از سید حسین حسینی داشتم، او همه تلاش خود را کرد تا مثل همه بازی ها با مهار توپ های خطرناک به تیم در مسیر موفقیت کمک کند. اما نقطه نهایی توپ ها و چگونگی ضربات را بررسی کنید. گران ترین تیم جهان طبیعی بود که چنین ضرباتی به توپ بزند.

مربی دروازه بان های تیم استقلال در پایان گفت: این بازی و این گل ها ذره ای از اعتماد ما به سید حسین حسینی کم نخواهد کرد. او هم چنان مرد شماره یک استقلال است و به اعتقاد من در آینده هم می تواند به استقلال و تیم ملی کمک کند.

دیدگاهها