کد خبر : 1855141 | 02 آذر 1401 ساعت 20:35 | 56.1K بازدید | 29 دیدگاه

بهترین برد جام ۲۰۲۲ برای ماتادورها؛

اسپانیا ۷ - کاستاریکا ۰: انریکه در لباس قهرمانی جهان

اسپانیا در یک بازی برتر موفق شده در نیمه اول سه بار دروازه کاستاریکا را باز کند.

اسپانیا ۷ - کاستاریکا ۰: انریکه در لباس قهرمانی جهان

به گزارش "ورزش سه" مطابق انتظار انریکه تیمی با انگیزه راهی میدان کرد که همچنان به اصول بازی اسپانیا پایبند است. اسپانیا در یک نیمه یک طرفه با نمایشی بی نقص موفق شد سه بار دروازه کاستاریکا را باز کند. شاگردان لوئیز انریکه به خوبی مدافعان حریف آمریکای مرکزی خود را تحت فشار قرار دادند و توانستند در فاصله ۲۰ دقیقه نسخه کیلور ناواس و یارانش را بپیچند. دنی اولمو، آسنسیو و تورس بازیکنان خط حمله اسپانیا در این دیدار بودند و هر یک از آنها یکی از سه گل این نیمه را به ثمر رساندند. با این شرایط و سبک بازی در نیمه اول بنظر نمی‌رسد کاستاریکا مشکلی برای اسپانیا در نیمه دوم ایجاد کند.

آخرین میهمان قطر یعنی کاستاریکا هم حریفی سرسخت مقابل اسپانیا به حساب می آید. نماینده آمریکای مرکزی شبیه به رقیب تنها در یک دیدار از ۱۰ بازی قبل خود بازنده بوده است. بدون شک نقش کیلور ناواس در این عملکرد قابل چشم پوشی نیست و او شناخت خوبی هم نسبت به بازیکنان اسپانیا دارد. در کنار این لوییس سوارز سرمربی کهنه‌کار آنها با تجربه‌ای کم نظیر برای سومین بار در جام جهانی شرکت خواهد کرد. رقابت امروز به هیچ وجه برای شاگردان انریکه آسان نخواهد بود.

شاگردان لوئیز انریکه با ارائه یک بازی هماهنگ، سراسر حمله و خستگی ناپذیر، اولین گام را در مقابل کاستاریکا به بهترین شکل برداشتند. اسپانیا با حضور ستاره‌های جوانی مثل گاوی و پدری که هنوز به ۲۰ سالگی نرسیده‌اند، بخت زیادی برای فتح جام دارد. آنها در بازی امروز و در همان ۳۰ دقیقه ابتدایی تکلیف را یکسره کردند و توانستند سه بار دروازه کاستاریکا را باز کنند. در نیمه دوم روند بازی تغییر خاصی نکرد و اسپانیا همچنان حاکم مطلق زمین بود. اما زدن سه گل در نیمه اول مانع از این نشد که اسپانیایی‌ها در نیمه دوم و تا آخرین لحظات وقتهای تلف شده دست از حمله بکشند. آنها در نیمه دوم چهار گل زدند که دوتای آنها در وقت‌های تلف شده به ثمر رسید. در سمت مقابل کاستاریکا محو تاک تیک و سبک بازی اسپانیا شد و نتوانست نمایشی ارائه دهد. بویژه در دقایق پایانی از هم گسیختگی از لحاظ روحی در بازیکنان این تیم مشهود بود و فریادهای ناواس هم اثری در این روند نداشت.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر - گروه D 
ورزشگاه: الثمامه (دوحه) - ساعت ۱۹:۳۰ - تماشاگر:
داور: محمد عبدالله (امارات)/ کمک‌ها: محمد الحمادی و حسن سقطری (امارات) داور چهارم: ما نینگ (چین)

1768376

تیم ملی اسپانیا:
اونای سیمون، رودری، آیمریک لاپورت، سزار آسپلیکوئتا، جوردی آلبا (۶۴  الکس بالده)، سرخیو بوسکتس (۶۴ کوکه)، گاوی، پدری، فران تورس (۵۷ آلوارو موراتا)، دنی اولمو و مارکو آسنسیو (۶۹ نیکو ویلیامز)

سرمربی: لوئیز انریکه

تیم ملی کاستاریکا: 
کیلور ناواس، کیشر فولر، اسکار دوآرته، فرانسیسکو کالوو، کارلوس مارتینز (۴۶ کندال واستون)، برایان اوویدو (۸۲ رونالد ماتاریتا)، سلسو بورگس ( ۷۲ براندون آگوئیلرا)، یستین تیه دا، ژوئل کمپل، جویسون بنته (۶۲  برایان رویز) و آنتونی کونترراس (۶۱  برایان رویز)
سرمربی: لوئیز فرناندو سوارز

کارت زرد: 

دقیقه ۶۸ فرانسیسکو کالوو

دقیقه 3+90 جوئل کمپل

⚽️ شرح گل: 
اسپانیا ۱ - کاستاریکا ۰ - دقیقه ۱۱: دنی اولمو که لحظاتی قبل در موقعیت تک به تک توپ را به بیرون زده بود اینبار پاس چیپ گاوی با برخورد به مدافع کاستاریکا به اولمو رسید و او با یک چرخش خوب و ضربه دقیق کیلور ناواس را مغلوب کرد و اسپانیا را پیش انداخت. گل دنی اولمو صدمین گل اسپانیا در تاریخ جام‌جهانی بود.

ویدئو: 265255
1768374

اسپانیا ۲ - کاستاریکا ۰: نفوذ از جناح چپ به وسیله آلبا و ارسال کم ارتفاع او همراه با حرکت آسنسیو به درون محوطه بود و او با یک ضربه پای چپ دقیق توپ را به تور رساند و اسپانیا را با دو گل پیش انداخت.

ویدئو: 265256

اسپانیا ۳ - کاستاریکا ۰ - دقیقه ۳۱ : اینبار از روی نقطه پنالتی و بوسیله تورس موفق به گلزنی شد. بازهم آلبا از جناح چپ نفوذ و وارد محوطه جریمه شد ولی دوارته او را سرنگون کرد و داور بدون مکث نقطه پنالتی را نشان داد. فران تورس پشت توپ رفت و برخلاف حرکت کیلور ناواس توپ را وارد دروازه کرد.

ویدئو: 265257

اسپانیا ۴ - کاستاریکا ۰ - دقیقه ۵۴: پاس گاوی از گوشه راست محوطه به فران تورس رسید و بعد از برخورد به اوویدو دوباره زیر پای تورس رسید و او با یک چرخش و ضربه زمینی دقیق اسپانیا را ۴ گل پیش انداخت.

ویدئو: 265259

اسپانیا ۵ - کاستاریکا ۰ - دقیقه ۷۵: جوانترین اسپانیایی تاریخ جام‌جهانی بازی خوب خود را با یک گل فوق‌العاده تکمیل کرد. پاس دقیق موراتا از سمت چپ محوطه روی پای گاوی نشست و او تیر راست دروازه را هدف گرفت و با یک والی، توپ را وارد دروازه کرد. گاوی جوانترین گلزن اسپانیا در جام جهانی لقب گرفت و نامش در بین گلزنان ثبت شد.

ویدئو: 265260

اسپانیا ۶ - کاستاریکا ۰ - دقیقه ۹۰: نفوذ نیکو ویلیامز بازیکن تعویضی و جوان اسپانیا از جناح راست و پاس زمینی و عرضی او به درون محوطه بوسیله ناواس قطع و برگشت داده شد ولی کارلوس سولر از نزدیکی‌های نقطه پنالتی توپ را وارد دروازه کرد.

ویدئو: 265261

اسپانیا ۷ - کاستاریکا ۰  - دقیقه ۹۲: حتی در وقت های تلف شده هم از عطش گلزنی بازیکنان اسپانیا کم نشد و موج حملات ادامه دارد. موراتا بازیکن تعویضی توانست در وقتهای تلف شده نامش را در بین گلزنان ثبت کند. استارت موارتا و پاس دقیق و به موقع دنی اولمو توپ را به او رساند و او هم با یک ضربه دقیق گوشه دروازه را هدف گرفت و توپ را به تور چسباند.

ویدئو: 265262

⏱لحظات حساس: 

دقیقه ۵: پاس کمانی و پشت مدافعان از پدری برای دنی اولمو درون محوطه کاستاریکا به او رسید ولی ضربه اولمو از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۸: نفوذ سریع از آسپلیکوئتا و پاس در عرض او روی قوس محوطه جریمه به آسنسیو رسید ولی ضربه او در وضعیتی نامتعادل فضای بالای دروازه را شکافت.

1768443

🔴 در حاشیه:

اسپانیا در سه جام جهانی گذشته نتوانسته بازی اول خود را ببرد. آنها دو تساوی و یک شکست در سه دیدار ثبت کردند.

پدری ستاره جوان اسپانیا با ۱۸ سال و ۱۱۰ روز جوانترین بازیکن لاروخا در یک تورنمنت بزرگ است.

گل دنی اولمو صدمین گل اسپانیا در تاریخ جام‌جهانی بود.

این دومین بار از سال ۱۹۳۴ است که اسپانیا در یک نیمه سه گل به ثمر رسانده است.

بهترین بازیکن زمین:

دنی اولمو با عملکردی بدون نقص در طول ۹۰ دقیقه هم یک گل به ثمر رساند و هم پاس گل داد تا با وجود بازیکنان دیگر و شایسته در ترکیب تیم اسپانیا، بهترین بازیکن زمین شود.

ویدئو: 265263

دیدگاهها