کد خبر : 1855215 | 03 آذر 1401 ساعت 08:48 | 57.7K بازدید | 6 دیدگاه

اولین مشتری منچستر: یک هوادار دوآتشه یونایتد!

ثروتمندترین فرد بریتانیا که از کودکی هوادار منچستریونایتد بوده است، اولین و شاید جدی‌ترین مشتری دست به نقد شیاطین سرخ باشد.

اولین مشتری منچستر: یک هوادار دوآتشه یونایتد!

به گزارش "ورزش سه"، مالک باشگاه منچستر یونایتد یعنی خانواده آمریکایی گلیزر، روز سه‌شنبه به صورت رسمی و عمومی اعلام کردند که آماده فروش شیاطین سرخ هستند و در این راستا، همه گزینه‌های موجود را ارزیابی خواهند کرد.
آنها برای اولین بار، در سال 2003 در باشگاه سرمایه‌گذاری کردند و دو سال بعد به سهامداران اصلی باشگاه تبدیل شدند.
با وجود اینکه منچستریونایتد در سالیان اخیر هزینه های زیادی را برای نقل و انتقالات متحمل شده، اما مقدار قابل توجهی از این هزینه‌ها، از طریق درآمدهای خود باشگاه به دست آمده و خانواده گلیزر، کوچکترین هزینه‌ای را از جیب خود پرداخت نکرده‌اند.
همچنین وضعیت نابسامان یونایتد در سالیان اخیر و مصاحبه طوفانی رونالدو علیه گلیزرها و انتقاد علنی به زیرساخت‌ها و تجهیزات کارینگتون، دست به دست هم دادند تا گلیزرها پس از 17 سال تصمیم به فروش یونایتد بگیرند.

پس از این اتفاق اولین مشتری ثروتمند، دست‌به‌نقد و فوتبال‌دوست یونایتد، مجددا سروکله‌اش پیدا شده است.
به گزارش تلگراف، میلیاردر بریتانیایی سر جیم راتکلیف، در حال برنامه‌ریزی برای تصاحب باشگاه محبوب دوران کودکی خودش است.
راتکلیف، در حال حاضر، مالک باشگاه نیس فرانسه است و قبل از اینکه تاد بولی اقدام به خرید آبی های لندن از آبراموویچ کند، خودش را برای خرید چلسی آماده کرده بود اما در نهایت موفق به تصاحب باشگاه چلسی نشد.
این پیرمرد 70 ساله در گذشته با خانواده گلیزر برای تصاحب مالکیت باشگاه تماس گرفته بود اما در آن دوران، مالکان یونایتد علاقه‌ای به فروش باشگاه نشان ندادند اما حالا که به طور رسمی این مورد را اعلام کرده‌اند، راتکلیف خودش را مهیای خرید یونایتد می کند.
اما نکته ای که می تواند باعث عدم توافق او با گلیزرها شود، مبلغ بالای درخواستی مالکان فعلی خواهد بود.
طبق گفته برخی رسانه های انگلیسی، قیمت حداقلی برای تصاحب منچستریونایتد 5 میلیارد پوند خواهد بود و با توجه به ارزش بسیار بالای برند یونایتد، تعداد هواداران بی‌شماری که در سرتاسر دنیا دارد و همچنین ارزش تجاری بالای این باشگاه، ممکن است این رقم به 8 الی 9 میلیارد پوند هم برسد.
در صورتی که یونایتد با این مبلغ واگذار شود، رکورد خرید یک باشگاه در تمام رشته‌های ورزشی دنیا شکسته خواهد شد.

دیدگاهها