کد خبر : 1855258 | 03 آذر 1401 ساعت 13:12 | 3.7K بازدید | 0 دیدگاه

نظر نادال درباره آلکارس: یک تنیسور خاص

رافائل نادال قهرمان 22 گرنداسلم و نفر دوم رنکینگ جهانی درباره هموطن 19 ساله‌‌ و نفر نخست تنیس حرفه‌ای مردان جهانی اظهارنظر کرد.

نظر نادال درباره آلکارس: یک تنیسور خاص

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، رافائل نادال اسپانیایی به همراه راجر فدرر و نواک جوکوویچ بیشتر از هر تنیسور دیگری در 15 سال اخیر بر این ورزش تسلط داشته‌اند. اکنون کارلوس آلکاراس 19 ساله پدیده تنیس جهان است و توانسته با قهرمانی در تنیس آزاد آمریکا 2022 به رده نخست رنکینگ جهانی صعود کند.

رافائل نادال درباره هموطن جوانش گفت: آلکاراس استعداد ویژه‌ای دارد و مشتاق تماشای آن هستم. همواره یک تغییر نسل در تنیس اسپانیا وجود داشته است. من به همراه باتیستا و کارنو بودیم اما اکنون یک تنیسور بسیار خاص آمده است. کارلوس بازیکنی بسیار متفاوت است که می‌خواهد یکی از بهترین‌های تاریخ شود. 

نفر دوم رنکینگ جهانی تنیس افزود: کارلوس جوان است و خوب شروع کرد. توانمندی رسیدن به موفقیت‌های بزرگی را دارد و اکنون نیز به آنها دست یافته است. خوشحالم که چنین شخصی در کشورم است و می‌توانم سال‌ها از او لذت ببرم. اسپانیا کشوری با سنت بزرگ تنیس است. ما کشور چندان بزرگی - به لحاظ مساحت -  نیستم و منابع چندانی برای تنیس نداریم. ما بزرگانی در تنیس جهان داریم اما فدراسیون تنیس اسپانیا همانند استرالیا و ایتالیا بزرگ نیست که بتواند درآمد زیادی با برگزاری مسترز 1000 کسب کند. ما کشوری هستیم که تصمیم گرفتیم تورنمنت‌هایی در سطح پایین‌تر برگزار کنیم و این اقدام تأثیر زیادی روی جوان‌ها گذاشته است.  

دیدگاهها