کد خبر : 1855309 | 03 آذر 1401 ساعت 17:07 | 15.9K بازدید | 4 دیدگاه

همه از قهرمانی برزیل صحبت می‌کنند

شیخ سلمان: عربستان می‌تواند لهستان را شکست دهد

رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا در گفت‌وگویی به تمجید از میزبانی قطر از مسابقات جام جهانی پرداخت.

شیخ سلمان: عربستان می‌تواند لهستان را شکست دهد

به گزارش ورزش سه، شیخ سلمان که امروز در کمپ هواداری عربستان در دوحه حاضر شده بود، پس از بازدید از این کمپ برای تماشای دیدار اروگوئه و کره جنوبی در استادیوم اجوکیشن سیتی حضور پیدا کرد و دقایقی را در مقابل این ورزشگاه، به گفت‌وگو با رسانه‌ها پرداخت.

رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا در ابتدای صحبت‌هایش گفت: ما در حال صحبت با فدراسیون‌های مختلف آسیا هستیم و با توجه به اینکه سهمیه ما برای جام جهانی آینده افزایش (۸/۵) پیدا کرده است، قصد داریم فوتبال‌مان را توسعه بدهیم. همچنین در کنار این مسائل، باید فوتبال باشگاهی را هم رو به جلو پیش ببریم.

شیخ سلمان در واکنش به سوالی پیرامون حملاتی که به میزبانی قطر وجود دارد، با بیان یک ضربه‌المثل گفت: کاروان حرکت می‌کند و به مقصد خود می‌رسد. در حال حاضر شرایط میزبانی قطر را می‌بینیم و همه چیز مشخص است.

او همچنین درباره پیروزی عربستان برابر آرژانتین و آمادگی بالای این تیم عنوان کرد: تیم ملی عربستان اگر در مسابقات آینده هم با همان کیفیت بازی با آرژانتین وارد زمین شود، قطعا به مرحله بعد صعود می‌کند.

شیخ سلمان در پاسخ به اینکه آیا پیروزی عربستان روی سایر تیم‌های عربی هم تاثیر خواهد گذاشت، گفت: ما عملکرد تونس و مراکش را دیدیم و شاهد این بودیم که تونس به پیروزی هم نزدیک بود‌. گروه‌ها و مسابقات سخت هستند اما امیدواریم که این تیم‌ها بتوانند روند خود را حفظ کنند و نتیجه بگیرند.

رییس AFC درباره نحوه میزبانی قطر گفت: از روز اول همه چیز خوب بوده و همه هواداران و تیم‌های حاضر در رقابت‌ها، از شرایط و امکانات راضی هستند و همه بازخوردها مثبت است.

وی در پیش‌بینی از قهرمان این دوره از مسابقات گفت: همه از قهرمانی برزیل صحبت می‌کنند اما باید صبر کنیم تا عملکرد این تیم در بازی امروز را ببینیم.

وی همچنین با بیان اینکه برای دیدار روز شنبه عربستان و لهستان در استادیوم حاضر خواهد شد، درباره این مسابقه گفت: بازی سختی خواهد بود اما عربستان پتانسیل پیروزی در این بازی را دارد.

شیخ سلمان در پایان در خصوص تیم ملی قطر و شکست این تیم در دیدار افتتاحیه بیان کرد: بازی اول، بازی سختی بود. انتظار ما بیشتر از این بود اما به هر حال شرایط به این شکل رقم خورد و امیدواریم برای بازی دوم، شکل بهتری را از تیم ملی قطر ببینیم.

دیدگاهها