کد خبر : 1855344 | 03 آذر 1401 ساعت 21:01 | 16.5K بازدید | 0 دیدگاه

ساوت‌گیت: تنها نگرانی من بازی با آمریکاست

گرت ساوت‌گیت، سرمربی تیم ملی انگلیس، می‌گوید تنها نگرانی او در حال حاضر بازی برابر آمریکا است.

ساوت‌گیت: تنها نگرانی من بازی با آمریکاست

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی انگلیس فردا در دومین دیدارش در مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر به مصاف آمریکا خواهد رفت. 
آنها با پیروزی برابر تیم ملی ایران در بازی اول در صدر جدول گروه‌ قرار دارند و این در حالی است که آمریکا پیروزی برابر ولز را در دقایق پایانی با مساوی عوض کرد تا به یک امتیاز اکتفا کرده باشد. 
ساوت‌گیت در نشست خبری پیش از این بازی در واکنش به رویارویی با گرگ برهالتر، هم تیمی سابقش در کریستال پالاس، گفت:« همه می‌دانند شرایط در فوتبال چگونه است. ما باید برابر هم قرار بگیریم، ورزش همین است. من در چند سال اخیر با گرگ در ارتباط بودم و چیزهای بسیاری از او یاد گرفتم. دیدن پیشرفت تیم ملی آمریکا تحت هدایت او واقعا جذاب است.»
او درباره شرایط هری کین اظهار داشت:« هری کین بازیکن خوبی است. او در آزمایش‌ها هیچ مشکلی نداشت. کنار گذاشتن او از ترکیب اصلی تصمیمی جسورانه خواهد بود. همه تیم‌ها زمان استراحت یکسانی دارند. این زمان کمتر از مسابقات قبلی است اما اگر از مرحله گروهی صعود کنیم به سود ما خواهد بود چون زمان استراحت بیشتری داریم.»

1766545


سرمربی انگلیس درباره انتقادها از هری مگوایر پیش از شروع جام جهانی اضافه کرد:« مردم این صحبت‌ها را مطرح می‌کنند اما در نهایت ما درباره تیم انگلیس صحبت می‌کنیم. حضور او برای این تیم مهم است. ما می‌خواهیم این تیم را بر اساس توانایی بازیسازی از دفاع شکل دهیم و هری و جان استونز نقش مهمی در این زمینه دارند. آنها خوب دفاع می‌کنند و روحیه خوبی دارند. رسیدن به 50 بازی ملی برای هری عالی است و او شایسته این رکورد است.»
ساوت‌‌گیت در پاسخ به این سوال که آیا برگزاری جام جهانی در زمستان به سود آنهاست یا خیر گفت:« در این باره بسیار بحث شده است اما ما هرگز نظری درباره این موضوع ندادیم. ما سعی کردیم از نظر روانی شرایط خوبی برای بازیکنان ایجاد کنیم. ما خوش شانس هستیم که از نظر دمای هوا هنوز در ساعت 13 بازی نکردیم. فکر می‌کنم شرایط برای فوتبال خوب است و من از همه شرایط راضی هستم.»
این مربی انگلیس در این باره که چه تیمی بیشتر از همه نگرانش کرده مدعی شد:« این تورنمنت بسیار رقابتی است اما تنها نگرانی من در حال حاضر آمریکاست چون دلیلی ندارد به بازی بعدی فکر کنم. می‌دانم بعضی افراد از نتایج تعجب کرده‌اند. ما بازی ژاپن و آمریکا را دیده بودیم و از کیفیت آنها خبر داشتیم. تیم‌های بسیار خوبی در این جام هستند که کسی به آنها توجه نکرده است.»
 

دیدگاهها