کد خبر : 1855606 | 05 آذر 1401 ساعت 10:20 | 150K بازدید | 22 دیدگاه

سومین کلین‌شیت تاریخ ایران و اولین برای یک استقلالی

رکورد جدیدی که سیدحسین در تیم‌ملی ثبت کرد

دروازه‌بان شماره 24 تیم ملی فوتبال به اولین گلر استقلالی‌ تبدیل شد که در جام جهانی موفق به کلین شیت شده است.

رکورد جدیدی که سیدحسین در تیم‌ملی ثبت کرد

به گزارش "ورزش سه"، سیدحسین حسینی، کاپیتان استقلال روز گذشته مقابل ولز برای دومین بار در ترکیب تیم ملی در جام جهانی به میدان رفت و موفق شد دروازه‌اش را بسته نگه دارد. حسینی که در فصل گذشته لیگ برتر با 18 کلین‌شیت از مجموع 25 بازی برای استقلال توانست رکورددار شود و دستکش طلایی را به دست آورد، حالا روند خوب باشگاهی‌اش را در عرصه ملی و جام جهانی تکرار کرد.

حسینی دیروز در مصاف با ولز چند سیو خوب داشت؛ بهترین عکس‌العمل او در نیمه اول بود جایی که جلوی ضربه ناگهانی مور، بازیکن ولز ایستاد و به نوعی ایران را در بازی نگه داشت. او در نهایت مانع از آن شد تا توپی از خط دروازه ایران بگذرد و اولین کلین شیت تیم ملی در این دوره از رقابت‌ها را به نام خود ثبت کرد.

1769828

گلر شماره 24 تیم ملی فوتبال با این کلین شیت یک رکورد جالب دیگر را هم خلق کرده است؛ در طول تاریخ فقط ناصر حجازی به عنوان یک دروازه‌بان استقلالی در جام جهانی درون چارچوب تیم ملی ایستاده بود و حسینی دومین گلر استقلال است که به این عنوان می‌رسد. جالب اینکه سیدحسین به اولین گلر استقلالی‌ تبدیل شد که در جام جهانی کلین‌شیت می‌کند.

مرحوم ناصر حجازی در جام جهانی 1978 آرژانتین در سه مسابقه مقابل اسکاتلند، پرو و هلند به میدان رفت و نتوانست دروازه‌اش را بسته نگه دارد. حالا اما حسینی به عنوان اولین گلر استقلالی در این امر موفق بود.

گفتنی است؛ پیش از این علیرضا حقیقی در بازی با نیجریه (2014) و علیرضا بیرانوند در بازی با مراکش (2018) موفق به کلین‌شیت در جام جهانی شده بودند و بازی دیروز سومین کلین‌شیت ایران در تاریخ جام جهانی بود که توسط سیدحسین حسینی به ثبت رسید.

دیدگاهها