کد خبر : 1855945 | 06 آذر 1401 ساعت 21:30 | 39.6K بازدید | 14 دیدگاه

حذف زودهنگام تازه‌واردها!

کرواسی ۴ - کانادا ۱، نایب قهرمان جهان میخ صعود را کوبید

بعد از دریافت گل در دقیقه دوم بازی کروات‌ها به بازی برگشتند و در پایان با چهار گل کانادا را شکست دادند.

کرواسی ۴ - کانادا ۱، نایب قهرمان جهان میخ صعود را کوبید

به گزارش "ورزش سه" بدون شک جسارت تیم کانادا در این دو بازی ستودنی بوده است و آنها حذف شده‌های سربلندی هستند. اولین گل جام‌جهانی کانادا بعد از ۵ بازی و ۳۶ سال در دقیقه ۲ به ثمر رسید اما با گذشت زمان کروات‌ها خودشان را پیدا کردند در ۱۵ دقیقه پایانی نیمه اول با دو گل از حریف پیش افتادند.

در نیمه دوم کانادا همچنان به بازی خود ادامه داد و برای جبران گلهای خورده تلاش کرد. اما بازیکنان کانادا به وسیله دروازه‌بان کرواسی و بازیکنان باتجربه این تیم ناکام شدند. کروات‌ها دست بردار نبودند و روی ضد حملات در نیمه دوم دو مرتبه دیگر دروازه کانادا را باز کردند تا دومین پیروزی چهار بر یک این دوره به نام کرواسی ثبت شود

1770779


جام جهانی ۲۰۲۲ قطر - گروه F
ورزشگاه: بین‌المللی خلیفه (دوحه) - ساعت ۱۹:۳۰ - تماشاگر:
داور:  آندرس ماتیاس ماتونته کابررا (اروگوئه)/ کمک‌ها: نیکلاس تاران و مارتین سوپی (اروگوئه)،‌ داور چهارم: کویت اورتگا (پرو)/ داور ویدیویی: مائورو ویلیانو (آرژانتین)

ویدئو: 265683


تیم ملی کرواسی:

دومینیک لیواکوویچ، جوزپ یورانوویچ، دژان لوورن، جوسکو گواردیول، برنا سوسا، لوکا مودریچ (۸۷ ماریو پاسالیچ)، مارسلو بروزوویچ، متئو کواچیچ (۸۷ لاورو ماجر)، ایوان پریشیچ (۸۷ میسلاو اورشیچ)، آندری کراماریچ (۷۲ نیکولا ولاشیچ) و مارکو لیوایا (۶۰ برونو پتکوویچ)
سرمربی: زلاتکو دالیچ

1770780


تیم ملی کانادا:

میلان بورجان، آلیستر جانستون، کمال میلر، استیون ویتوریا، استفان اوستاکویو (۴۶ اسماعیل کنه)، آتیبا هوچینسون (۷۲ سم آدکاگبه)، ریچی لاریا (۶۲ جونیور هویلت)آلفونسو دیویس، تاجون بوچانان، جاناتان دیوید، کایل لارین (۴۶ جاناتان اوزوریو)
سرمربی: جان هردمن

1770781

🟨 اخطار: 

تاجون بوچانان (۵۲) دژان لوورن(۵۶)

⚽️ شرح گل:

1770788
1770789


کرواسی ۰ - کانادا ۱دقیقه ۲:
یک شروع مجدد عالی از میلان بورجان در زمین کرواسی به استفان اوستاکویو رسید و او با نفوذ از جناح راست یک ارسال بی نقص به نزدیکی های نقطه پنالتی رسید و آلفونسو دیویس با یک پرواز و ضربه سر دقیق دروازه لیواکوویچ را باز کرد و کانادا را پیش انداخت.

ویدئو: 265667

کرواسی ۱ - کانادا ۱دقیقه ۳۶:
پاس فنی و دیدنی پریشیچ از جناح چپ محوطه کانادا باعث شد کراماریچ صاحب توپ شود و با یک ضربه پای چپ دقیق این بار بورجان را تسلیم کند و توپ را به تور برساند.

ویدئو: 265672

کرواسی ۲ - کانادا ۱دقیقه ۴۴:

جوزپ یورانوویچ  پا به توپ از میانه های میدان استارت زد و با یک پاس فنی از بین پاهای  استیون ویتوریا توپ را  به مارکو لیوایا رساند و او هم با یک ضربه دقیق به گوش چپ دروازه، کرواسی را برای اولین بار در این دیدار پیش انداخت

ویدئو: 265674

کرواسی ۳ - کانادا ۱دقیقه ۷۰:
پریشیچ بازهم در متن حملات کرواسی قرار دارد. توپ در سمت چپ محوطه کانادا به ایوان رسید و او با یک پاس زیبا کم ارتفاع و دقیق، آندری کراماریچ را در تیر دوتر پیدا کرد و او با یک کنترل خوب و شوت، دروازه بورجان و کانادا را برای بار سوم در این دیدار باز کرد.

ویدئو: 265680

کرواسی ۴ - کانادا ۱ دقیقه ۴+۹۰:
اشتباه مرگبار کمال میلر در وقتهای تلف شده باعث شد میسلاو اورشیچ بازیکن تعویضی توپ را برباید و به سمت محوطه کانادا حرکت کند. با نزدیکی به دروازه، کروات‌ها در موقعیت دو به تک قرار گرفتند و اورشیچ با پاس در عرض لاورو ماجر را مقابل دروازه خالی قرار داد تا او کار سختی برای باز کردن دروازه کانادا نداشته باشد.

ویدئو: 265682

بهترین بازیکن زمین:
بدون شک آندری کراماریچ شایسته عنوان بهترین بازیکن زمین بود. با وجود عملکرد فوق العاده پریشیچ و ساختن دو گل، کراماریچ دو گل در این بازی زد، تمام دریبل‌هایش موفق بود و از سه ضربه در چارچوب، دو گل را به نام خود ثبت کرد.

⏱لحظات حساس:

دقیقه ۲۲: حرکت پا به توپ کواچیچ در نزدیکی های محوطه جریمه کانادا به پاس او برای لیوایا تبدیل شد اما مارکو لیوایا در کنترل درست و ضربه به توپ موفق نبود و بوجان توپ را به راحتی در اختیار گرفت.

دقیقه ۲۶: با یک پاس در عمق آندری کراماریچ وارد محوطه شد و از بین سه بازیکن توانست از گوشه شش قدم، دروازه کانادا را باز کند اما کمک داور با پرچم زدن او و هواداران کرواسی را مایوس کرد.

1770813
ویدئو: 265671

دقیقه ۴۸: بازیکن تعویضی کانادا جاناتان اوزوریو شانس خود را با یک ضربه از پشت محوطه آزمایش کرد اما ضربه او با اختلاف کمی به بیرون رفت.

1770868

دقیقه ۵۴: کراماریچ تا دو گله شدن فاصله بسیار کمی داشت اما موفق به این کار نشد. لوکا مودریچ از جناح راست محوطه کانادا با پاس در عرض کراماریچ را صاحب توپ کرد ولی ضربه او با واکنش فوق العاده بورجان از دست رفت.

دقیقه ۵۵: ضربه پر قدرت و زیبای جاناتان دیوید از پشت محوطه با واکنش لیواکوویچ و پس از برخورد با نوک انگشتانش از بالای دروازه به کرنر رفت

دقیقه ۷۸: ایوان پریشیچ با عوض کردن پا از جناح چپ وارد محوطه کانادا شد اما ضربه سنگین پای چپ او توسط بورجان برگشت داده شد و در برگشت هم ضربه بروزوویچ بار دیگر بوسیله دروازه‌بان کانادا دفع شد.

🔴حاشیه:

* گل دیویس اولین گل تاریخ کانادا در جام جهانی و سریعترین گل جام تا اینجای رقابتها بوده است.

1770784

* ۵ بازی، ۵۱ تلاش برای گلزنی و ۳۶ سال زمان نیاز بود تا کانادا به اولین گل تاریخ خود در بزرگترین رقابت فوتبالی دنیا دست پیدا کند.

* آلفونسو دیویس اولین بازیکن بایرن مونیخ است که بعد از سال ۲۰۱۴ و گل ماریو گوتزه، در جام جهانی گلزنی کردهذ است

1770799

* کرواسی در دو جام اخیر سریعترین گلهای این رقابتها را دریافت کرده. آنها در ۲۰۱۸ در ثانیه ۵۸ از دانمارک گل خوردند و امروز در ثانیه ۶۸ از کانادا

* ایوان پریشیج در ۱۵ گل در جام‌جهانی و رقابت‌های یورو تاثیر مستقیم داشته ( ۹ گل و ۶ پاس گل) ۵ عدد بیشتر از هر بازیکن کروات دیگر

* این دومین بار است که کرواسی دو گل را در یک نیمه در جام‌جهانی به ثمر می‌رساند. پیش از این آنها در سال ۱۹۹۸ و در مقابل هلند موفق به انجام این کار شدند.

* در دقیقه ۸۵ مودریچ و کمال میلر بعد از اینکه با هم درگیر شدند از داور کارت زرد دریافت کردند.

دیدگاهها