کد خبر : 1856012 | 07 آذر 1401 ساعت 09:51 | 30.6K بازدید | 7 دیدگاه

شیوه احتساب وقت‌های اضافه در جام جهانی 2022

یکی از تفاوت‌های جام جهانی قطر با جام جهانی روسیه زمان وقت اضافه است که از سوی داوران اعلام می‌شود و در برخی از بازی‌ها این عدد دو رقمی بوده است.

شیوه احتساب وقت‌های اضافه در جام جهانی 2022

به گزارش "ورزش سه"، بیشترین وقت اضافه را تا اینجای بازی ها دیدار ایران ـ انگلیس داشته است. با اعلام علی خسروی، یکی از اعضای کمیته داوران شیوه احتساب وقت های اضافه در بازی های جام جهانی هوشمند نیست. او در تماسی که با یکی از کمک های علیرضا فغانی داشت، متوجه شد چهار داور وقت اضافه را محاسبه می‌کنند و در نهایت داور وسط است که تصمیم می گیرد چند دقیقه وقت اضافه اعلام کند. داور ویدویی، به همراه داور چهارم و هم چنین داور وسط و یک داور دیگر در کنار زمین وقت های اضافه را محاسبه می کنند و به داور گزارش می دهند و در نهایت داور وسط تصمیم می گیرد چند دقیقه وقت اضافه اعلام کند. گزارش به داور وسط نیز از سوی داور چهارم است.

این ایده به زودی به مسابقات باشگاهی هم راه پیدا خواهد کرد. البته به بازی های لیگ برتر ایران کمی دیرتر، به این خاطر که هنوز استادیوم‌های ایران مجهز به کمک داور ویدئویی نشده اند. اجرای این قانون همانند VAR می‌تواند موجب بالا رفتن سطح کیفی بازی های لیگ برتر شود به این خاطر که اتلاف وقت در بازی های لیگ برتر ایران خیلی مشهود است.

دیدگاهها