کد خبر : 1856210 | 08 آذر 1401 ساعت 00:36 | 87.9K بازدید | 9 دیدگاه

چرا گفتی فرهنگ؟ چه معنایی داشت؟

پاسخ قطر به کلینزمن: حرفهایت نژادپرستانه بود

دبیرکل کمیته عالی برگزاری جام جهانی قطر صحبت‌های یورگن کلینزمن درباره فوتبال ایران را نژادپرستانه توصیف کرد.

پاسخ قطر به کلینزمن: حرفهایت نژادپرستانه بود

به گزارش "ورزش سه"، بعد از جنجالی که یورگن کلینزمن با صحبتهای خود درباره فوتبال ایران به پا کرد او به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. جدیدترین انتقاد از ستاره سابق فوتبال آلمان امروز از طرف حسن الثوادی، دبیرکل کمیته عالی برگزاری جام جهانی 2022 بود که کلینزمن را به نژادپرستی متهم کرد.

بعد از صحبتهای کلینزمن، سرمربی تیم ملی، کارلوس کی‌روش، از اولین کسانی بود که او را به خاطر اظهاراتش مورد خطاب قرار داد و از کلینزمن خواست از پست خود در گروه مطالعات تکنیکی فیفا استعفا بدهد. در نهایت کلینزمن از صحبتهای خود عذرخواهی کرد و گفت حرفهایش درست فهمیده نشده است.

1771723

حسن الثوادی اما در مصاحبه امروز خود با برنامه تاک‌اسپورت درباره صحبتهای جنجالی کلینزمن گفت:" در بازی ایران و ولز، ایرانی‌های عالی بازی کردند و تیم برتر بودند. ولی آنچه در شبکه بی‌بی‌سی دیدیم و حرفهای کلینزمن که درباره فرهنگ آنها صحبت کرد و غیره ... من معمولا دوست ندارم از این کلمه استفاده کنم چون نمی‌خواهم با استفاده از آن به این کلمه قدرت بدهم ولی چاره‌ای نیست که بگویم حرفهای کلینزمن نژادپرستانه بود.

وقتی درباره یک اتفاق که فوتبالی است صحبت می‌کنید و می‌گوید این از فرهنگ آنها است؛ یعنی چه؟ منظورتان چیست؟"

1771722

حسن الثوادی، دبیرکل کمیته عالی برگزاری جام جهانی قطر همچنین اعلام کرد گری لینه‌کر، ستاره سابق و مجری مشهور انگلیسی، به دعوت‌های این کمیته برای برگزاری جلسات رو در رو بی‌توجهی کرده و این فرصت را از خودش و قطری‌ها دریغ کرده که ابهامات اتهامی را حل و فصل کنند.

گری لینه‌کر در حال حاضر چهره اصلی برنامه ویژه شبکه بی‌بی‌سی انگلیس برای پوشش جام جهانی است؛ برنامه‌ای که پخش مستقیم کلیه مسابقات و تحلیل آنها را در بریتانیا به عهده دارد.

دیدگاهها