کد خبر : 1856216 | 08 آذر 1401 ساعت 04:00 | 64.5K بازدید | 11 دیدگاه

ادعای محیط زیستی کمپانی زیر سئوال رفت

آلمان از همه چیز شاکی است حتی آدیداس!

آلمانی ها از کیفیت پیراهن تولید شده توسط آدیداس برای رقابت های جام جهانی رضایت ندارند و به این کمپانی بزرگ معترض شدند.

آلمان از همه چیز شاکی است حتی آدیداس!

به گزارش ورزش سه، پس از اعتراض تیم ملی آلمان پیش از بازی با ژاپن به سیاست های فیفا و کشور قطر، آنها در مراکز تحقیقاتی خود چندین بار لباس های تولید شده توسط آدیداس را  شست و شو دادند و پس از دیدن نتیجه کار، به مواد به کار رفته در لباس های آدیداس معترض شدند.
آدیداس از زباله های پلاستیکی که بازیافت شده اند در تولید پیراهن و سایر کالاهای ورزشی خود استفاده می کند و در این مورد با یک سازمان خصوصی محیط زیستی که بر حفاظت از اقیانوس ها تمرکز دارد همکاری می کند.سخنگوی آدیداس در مورد ساخت این لباس ها گفته : 
" به عنوان بخشی از سیاست های خود، تلاش می کنیم تا پیراهن هایی با سطح پایداری بالا تولید کنیم. ما سخت کار می کنیم تا از ساییدگی میکروفیبر جلوگیری کنیم."

1771755

پس از اینکه آلمان ها لباس جام جهانی را از آدیداس تحویل گرفتند، دانشمندان دانشگاه هامبورگ مامور بررسی این پیراهن ها شدند. 
در پنج شستشوی اول، لباس سیاه و سفید مانشافت به طور متوسط ​​68000 فیبر میکروپلاستیک را از دست داده که نتیجه ای کاملا بد از نظر زیست محیطی است.

پس از نتیجه به دست آمده، رئیس گروه تحقیقاتی میکروپلاستیک در دانشگاه هامبورگ گفت: 
" این واقعاً بسیار بد است. این الیاف به فاضلاب ماشین های لباسشویی ما در تصفیه خانه های فاضلاب ختم می شود که قادر به فیلتر کردن آن نیستند. بنابراین از طریق رودخانه ها مستقیماً به دریاهای ما می رود.

1771756

این اتفاق باعث شده که فدراسیون فوتبال آلمان از آدیداس درخواست کند تا در تولید لباس های بعدی این تیم، اهمیت موارد زیست محیطی بیشتر درنظر گرفته شود تا پیراهن های مطلوب تری در اختیار بازیکنان آلمان و همچنین فروشگاه های موجود در این کشور قرار گیرد.

دیدگاهها